Opel Servise Çağırdı Bakım hk.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Servise Çağırdı Bakım hk.

araç yağı km sine bakmaksızın beklediği süre içinde bozulur ki özellikle moleküler olarak bir kere ısı görüp beklemiş yağlar daha çabuk bozulur beklerse,aslında bekleyip 1 seneyi doldurmuş yağ ile km yapıp 1 seneyi doldurmuş yağı karşılaştırırsanız beklemiş olan yağın daha çok kıvamlandığını görürsünüz bu da filtre ve motor için iyi değil.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
araç yağı km sine bakmaksızın beklediği süre içinde bozulur ki özellikle moleküler olarak bir kere ısı görüp beklemiş yağlar daha çabuk bozulur beklerse,aslında bekleyip 1 seneyi doldurmuş yağ ile km yapıp 1 seneyi doldurmuş yağı karşılaştırırsanız beklemiş olan yağın daha çok kıvamlandığını görürsünüz bu da filtre ve motor için iyi değil.
servis sadece yag degistirir herhalde degilmi ulas
Yoksa disardami degistirsem
8000 km de aracinda filtre buji degismesi pek mantikligi degil bence.
Kaldiki en az 500 tl vermek gereksiz degilmi.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
servis sadece yag degistirir herhalde degilmi ulas
Yoksa disardami degistirsem
8000 km de aracinda filtre buji degismesi pek mantikligi degil bence.
Kaldiki en az 500 tl vermek gereksiz degilmi.
Bülent servise sadece yağı değiştirin derseniz onu değiştirir ama yağın sağlıklı görev yapa bilmesi için filtrede değişmeli ,bujinin ise değişime ihtiyacı olmaz çünkü kurum bağlamamıştır.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Bülent servise sadece yağı değiştirin derseniz onu değiştirir ama yağın sağlıklı görev yapa bilmesi için filtrede değişmeli ,bujinin ise değişime ihtiyacı olmaz çünkü kurum bağlamamıştır.
yağ ile filtreyide degistiricem tabiki.
Benim derdim serviste sadece yag degistirsek bi problemde iyi niyet garantisi yaparlarmi yoksa genel bakim olmasi gereklimi bu iyi niyet icin.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Benim derdim serviste sadece yag degistirsek bi problemde iyi niyet garantisi yaparlarmi yoksa genel bakim olmasi gereklimi bu iyi niyet icin.
garantiyi bozmazlar sanırım çünkü düşük km diye bir olay var bakımda ,misal ben her seferinde düşük km indirimi alıyorum.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

sallierim link' Alıntı:
tamam da mesela yagın kmsi ya da bazı filtrelerin kmsi gelmemiştir.4500 kmdeki arabaya 400 lra bakım ücreti vermek mantıksız geliyor bana yanılıyor muyum yavuz hocam?

Duruma bakınca haklısın ama elden ne gelir servis - garanti süreci böyle işliyor. Benim aracım da 9000km de ama bu ayın 30 unda servis var. Yağ seviyesi tam tersini söylüyor bana %10 kalmış :) diyorki gel babana.. 400₺ bayılacam. Üstüne trafik sigortası 300₺ üstüne kasko nerden baksan 800₺. Bu ay tosunuma çalışıyorum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arabaya 400 lira vermek gerçekten içime oturur.1000 km başına 100 lira opele para vermiş olacam resmen.adanada 2 tane bayiisi var.ikisinden de fiyat alacam.ama mesela ben arabanin yagını değiştirmek istemiyorum diyelim bunu fiyattan düşerler mi?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer arabanın yağını değiştirmek istemezseniz yağ değişimi yaptırmayın ama yağ ile ilgili bir yerinde arabanın herhangi bir parçasında sorun çıkarsa büyük ihtimal değiştirmediğiniz için garanti dışı kalır parçalar.a

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Öyle yok yağını değiştirmiyeceğim polen filtresi yağ filtresi yok benzin filtresi kalsın gibi tercihiniz yok! Standart ne yapılması gerekiyorsa o yapılacaktır. 2 yıllık garantiden sonra istediğini yapmakta özgürsün.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:

normal bakıma bile gitse iyi niyet garantisi işlemiyor benim sürekli yetkili servis bakımı gören aracımdaki klima kompresörü sorununda direk para istediler.