>>>OPEL PIONEER DİREKSİYON KUMANDA SORUNUNUZ ÇÖZÜLDÜ.. Hepinizin Gözü Aydın. (VIDEO )

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dostum ellerine sağlık .sonunda hallettin. hayırlı olsun.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
ne bıleyım bende teybı sana gondereceksen sen bozarsın dıye dusunuyordum:kop::kop::kop::kop:

ok banada bır tane ımal et o zaman cengız bu arada basarın ıcın senı tebrık edıyorum

Aşkolsun bülent nezaman neyini bozdum.
Bak sagolsun Oguz arkadaşımız Güvenip 450-YTL lik teybini gönderdi. Bende onun güvenine layık olmaya çalışıyorum.
Kendi cihazımdan dah çok özen gösteriyorum Baglarken acaba diye 1 bakıcaksam 2 bakıyorum emin olmak için.
Senin karttan bi kaç parçanı sökücem:)

teske bızım teyiplere olsa :D:D
cengiz abi kolay gelsin işler yogun olucak gibi:)

Sagol burak sende değiştir artık o teybi :)

dostum ellerine sağlık .sonunda hallettin. hayırlı olsun.

Teşekkürler ethem Sagol sende istiyormusun bi ara 10 tane diyodun.

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ucuz olursa dedim. : ) ayrıca sende sanki ticarete atıldın gibi geliyo. neyse hayırlı olsun dostum ellerine sağlık emeğe herzaman saygı duyuyorum.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşkolsun bülent nezaman neyini bozdum.
Bak sagolsun Oguz arkadaşımız Güvenip 450-YTL lik teybini gönderdi. Bende onun güvenine layık olmaya çalışıyorum.
Kendi cihazımdan dah çok özen gösteriyorum Baglarken acaba diye 1 bakıcaksam 2 bakıyorum emin olmak için.

Ne demek cengiz abi bu sitede birbirmize güvenimiz olmazsa sorunlarımızı nasıl çözcez.
Aslında ben bu direksiyondan kumanda işine pek önem vermemiştim arabada cd çalar var (track) ne gerek var dedim sonradan kafama takıldı nasıl olcak felan diye, baktım ilgilenen çok arkadaş var ama ortada teyp yok cengiz abimde elinden geleni yapmaya çalışıyor bende destek olayım dedim hiç olmazsa bi yardımımız dokunur diye düşündüm. Eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. (Ama bayaa güzel oldu be cengiz abi :) :) :) )

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz eline sağlık abi. sonunda bu iş halloldu. abi merakımdan soruyorum bende elektronik konusunda hasta denecek kadar ilgiliyim. bu kumandayı cd çaların joystik kumanda girisinden çalıştırıyorsun. devre olarak joystik kumandayımı kullanıyorsun. yoksa kendin devremi oluşturuyorsun. çünkü direksiyondaki düğmeler sadece iki uçtan ibaret ve her düğmenin kendine göre ohm. değeri var. bu değerleri cd çalara mı uyarlıyorsun. abi sadece merak ediyorum. bendede sony cd çalar var ve 3.5 inc giriş ve joystic kumanda mevcut. ben kumandayı bozarak denemeyi düşünmüştüm.

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama araştırma yaparken almanyada bir aparat buldum. arkadaşa sipariş ettim ama doğru çalışırmı bilmiyorum
3030condlope21fj9.jpg
aparat bu. direksiyondan kumandayı sadece orjinal soketleri ile çalıştırıyor. aynı zamanda cd.çaların ekran bilgisini yol bilgisayarına iletiyormuş. ama elime geçmediği için henüz deneyemedim. inşallah eylül ayı içerisinde deneyeceğim.

Son düzenleme:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
cengiz eline sağlık abi. sonunda bu iş halloldu. abi merakımdan soruyorum bende elektronik konusunda hasta denecek kadar ilgiliyim. bu kumandayı cd çaların joystik kumanda girisinden çalıştırıyorsun. devre olarak joystik kumandayımı kullanıyorsun. yoksa kendin devremi oluşturuyorsun. çünkü direksiyondaki düğmeler sadece iki uçtan ibaret ve her düğmenin kendine göre ohm. değeri var. bu değerleri cd çalara mı uyarlıyorsun. abi sadece merak ediyorum. bendede sony cd çalar var ve 3.5 inc giriş ve joystic kumanda mevcut. ben kumandayı bozarak denemeyi düşünmüştüm.

Tamamiyle devre sıfırdan yeni tasarlandı mikroişlemci kontrollü. Hanği tuşa bastığınızı alglayacak program yazıldı. Uygun tuşlardan gelen değerleri teyp için gerekli olan uygun değerlere çeviriyor. Yukarıda da yazdım zaten.
Yurtdışında satılan aparatların aynısı hatta onların bi üs modeli oldu. Çünkü bağlantı kablo sayısı çok düşük.

Senin verdiğin resimdeki gibi Pionner ara soketinin üzerine yerleştirilecek.
Ama ara soket hepinizde var zaten. Montajı da çok basit olduğı için heres monte edebilir. hiçbir kablo kesmeden yerleşecek O yüzden maliyeti düşürmek için ara soket eklemedim.

Eran bilğisi için Ayrıca teyplerinde SDA ve SCL çıkşı olanlar ekranlarını da baglayabilirler. Aşağıda Pioneer KEH-M1066ZRN arka soket ekran baglant çıkışı gözüküyor. Yani ekran için de teybinde çıkış olması gerek. Aparatta özellik olabilir ama Bilğiyi havadan alacak değil.
cardis8.gif

2 - SDA
3 - SCL
5 - MRQ

EVET >> LİSTE.....................
1- Marikan ( mustafa )

2- hakanatilla ( Hakan )
3-gentleman(bulent)

Son düzenleme:

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıklaman için teşekkürler . senin cihaz daha sade oldu kablo kalabalığı falan yok en azından. bana gelecek olan cihaz da gelsin deneyeyim belki senin cihaz için daha farklı şeyler ortaya çıkarırız. dahada iyileştiririz. emeğine ve eline sağlık abi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi tebrik ederim.yalnız DEH 6850 modeli için de bir çözüm bulsan:D inan minnettar kalırız sana.ön kapakta bi kulaklık çıkışı gibi bişi var ama ipod için galiba.