Opel Odakta Yaşadıklarım

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar arabamı 2012 Aralık ayında opel odaktan aldim. Aracım astra j. Daha sonra bu forum sayfası ile tanıştım sağolsun burdaki arkadaşlar bir çok konuda yardımlarını esirgemediler ki hepsine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İnanin forum sayfasinda gördüğüm samimiyeti yardımı serviste göremedim. Gelelim yaşadıklarıma. İnanmayanlar için servis kayıtlarınıda burdan paylaşa bilirim.

1) Aracımı aldıktan sonra aracıma ses sistemi yaptırmak istedim nihayetinde anlaştık ve ses sistemini yaptırdim. Aracı teslim aldıgımda arka iki kapidaki döşemeler de ip atmaları olmuştu hemen gidip tarık beye söyledim. Grantiden halletmeye çalışacaklarını söylediler ama garanti yapılan bu hatayı ödemeyi kabul etmedi. Kapı döşemelerinin herbiri 900 tl yani iki kapı için 1800 lira para tutuyor.  Bir şekilde hallederiz dediler halletmediler bende salak gibi birazda iyi niyetle sineye çektim ki aslında mahkemeye vermeliymişim ama iyi niyetimin kurbanı oldum. Kapılarda ki ip atmaları hala mevcut öylece duruyor.

2) Aracımda hafif yüzeysel cizikler vardı yani derin degil yuzeysel pasta cila ile geçebilecek düzeyde. Neyse tarık bey boya koruma yapalım dedi peki yapalım dedik.  Boya koruma yaptırdim araci aldim araç çok güzel görünüyordu boyası çok diri çok taze duruyordu ilk yıkamada bir baktım ki araç eskisinden daha kötü olmuş. Araba güneşte durduğunda her yeri dalga dalga cizik gibi duruyor yani baktikca araçtan soguyorsunuz. Gittim servise hatalarini kabul ettiler ikinci boya korumayi yaptilar ama degisen hic birsey yok. Araç hala güneşte dalga dalga cizik gibi duruyor inanin arabadan sogudum zaten satiliga cikardim satip kurtulacagim.

3) Aracın sol sileceği bozuldu gittim böyle böyle dedim dediler aracın silecek lastiği arizali garantiden degiselim peki degiselim. Neyse degistik yagmurlar basladi silecek yine ayni yine gittim yine silecek dediler peki degiselim dedik parasi ile degistirdik 100 kusur tl. Yine yagmur yine silecek bozuk yine gittim yok aracin cam suyundan dediler yok bu kronik bir sorunmus dediler vs yahu dedim aracin bakimini siz yapiyorsunuz cam suyunu da koyan sizsiniz bugune kadar bir damla su koymadim arabaya. Bekleyin halledecegiz dediler yok yine olmadi bu arada çanakkale den gidip geliyorum servise çanakkale servisine yonlendirdiler gittim servise aracimin on cami baska aractan gelen tastan dolayi catlakti onlarda camda ki catlaktan dedi. Yahu dedim camdan olsa digeride silmez oda ariza verir dedim yok camdan dediler cami degiselim. Peki garantiden degiselim cami. Camida degistirdik yine silecek arizali. Cildiracagim. Yine gittim bu defa da kol bozuk dediler silecek kolu degisti. Inanin hala sol silecek bozuk hala cami temizlemiyor.

4) Aracin ön ve yan direklerin oldugu yerden kemerlerden cizirti seklinde ses geliyordu. Gittim servise izolasyon yapalim dediler yaptilar. Uzun sure ses yok. Belli bir sure sonra yine ses basladi. Gittim sparis verdik kemer yerleri degisecek sesi onlar yapiyormus. Bakalim ne olacak.

5) Cylone marka navigasyon cihazi taktirdim. Aracta hala bir film dahi izleyemedim. Her film cd si koydugumda inanilmaz bir cizirti sesi film sesinden daha yuksek. Cizirtidan film dahi izleyemiyorsunuz. Gittim servise parazit giderici taktilar. Ses azaldi ama hic kaybolmadi. Yine gittim bu defa da cd orjinal degil o yapiyor dediler. Gittim orjinal cd aldim yine ayni. Allem ettiler kullem ettiler sesi kesimediler. Arabamda henuz bir tane dahi cd dinleyemedim. 2 yil olacak nerdeyse.

Yukarda da belirttiğim gibi araçtan soğudum binmek dahi gelmiyor içimden. Satılığa çıkardim inşallah en kısa süre de satarım vede opelden vede servislerinden kurtulurum. Bir daha da asla opel almam alana da asla tavsiyede bulunmam.

Bu arada genel merkezleri olan izmiri aradim oraya da sikayet ettim. Nerdeyse bir firca yemedigim kaldi. Dinleyip gazimi alip kapattilar. Nerdeyse araci aldigim icin beni suclayacaklardi.

tarik bey formu takip ediyor. Askini ispatlasin herkesten ozur dileyip forumdan cikacagim. Bir daha da asla girmeyecegim. Benden size tavsiye asla odaktan aracta almayin servise de gitmeyin.

Son olarak yaşadığım bir konu ile kapatacagım konuyu. Sanirim bu size odak servisinin ne kadar titiz calistiginin bir ornegi olacaktir.

Aracı aldığım ilk gun henuz hanimla gezmeye ciktik. Araca muzik cd taktim cd yi aliyor geri cikariyor bir iki deneme yok hala ayni o gece muzik dinleyemeden gezdik. Neyse bi gun sonra gittim servise. Aksama hallettiler sorunu. Ne oldugunu sordugumda aractaki cd cihazindan koruma demirlerini cikarmamislar. Siz dedim araci teslim ederken kontrol etmiyormusunuz. Ediyoruz. Eee ediyorsaniz nasil olurda koruma demirleri cikarilmamis olur.

Dostlar kisacasi yasadiklarimi bir ben birde allah bilir. Inanin henuz yazmadiklarimda var.

Herkese iyi forumlar. Umarim sizler de ayni sorunlar yasamazsiniz.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Odakta Yaşadıklarım

Geçmiş olsun
Sanirim aracinizi alali ve  problem yasiyali 2 yil gecmis keşke sicagi sicagina odaktan yetkili kisiyle sikayetlerinizi paylasim  çözüm üretmelerini isteseydiniz.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Geçmiş olsun
Sanirim aracinizi alali ve  problem yasiyali 2 yil gecmis keşke sicagi sicagina odaktan yetkili kisiyle sikayetlerinizi paylasim  çözüm üretmelerini isteseydiniz.

Bu söylediklerim henüz yeni sayılır. Aracta hala sorunlar devam etmekte. ևalmadığım kapı aramadığım kimse kalmadı. Aslında yaptigim en buyuk hata tüketici mahkemesine vermemekti.

muglasemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun. Ben ikinci sefer aynı servise gitmezdim

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Mecburen gidiyorsunuz. Şayet hataları başka serviste düzeltmeye kalkarsaniz o zaman sizden ekstra ucret istiyorlar. Bende kendi hatalarini kendileri telafi eder umudu ile gittim. Ama malesef. Sanirim hata bende cunku bir baskasi olsaydi sanirim bu surec bu kadar sessiz gecmezdi.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. Madde için yazacgm, o güneste boyada dalga olmasına hare denir bu da amatör bir calısmanın ürünüdür, ışıklı veya kapalı alanda belli olmaz ama günes altında belli olur, bu hare olayının olması detailing işinde acemilik olarak adlandırılır

Cok gecmiş olsun hocam, Allah yardımcınz olsun

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ses sistemi için birsey diyemem zevk işi sahsen asla ses için aracin heryerini sokturmezdim arka kapilara taktim ama olmadigindan taktim

Boya koruma işi ise asla en kral serviste olsa verilmez bana göre bu işi daha iyi yapan ve boya koruma meslekleri olmuş firmalar var megularis sonax gibi

Silecek sorununu cozememeleri ise eger tüm anlatilanlar doğru ise amatörce...

İşin aslina gelirsek servisde amcamda çalışsa dünyanın parasi ufak bi oynama dahi bakim harici pek gitme taraftari deilim açıkçası şahsi fikrim

Geçmiş olsun cok olacak para bmw sahibi eleman gibi servisin önüne cekip parcalayacaksin araci bi silecek nedir yahu

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Odak yetkilileri görüp tek tek gidermeli bu sorunları müşteri memnuniyeti için.

Bakalım konunun seyri nolacak

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Çok çok geçmiş olsun. Okurken gerçekten içim cız etti. Bazen şanssızlıklar birbirini kovalıyor, bu sıkıntılar da bunun eseri. Silecek konusunda benim sol silecek aynı şekilde düzgün silmiyordu. 3-5 yıkama sonra normalde döndü.

Umarım en kısa sürede ya aracı satar, kurtulursunuz ya da başka bir çözüm bulunur.

İçinizin rahat etmesi dileklerimle, iyi bayramlar.

FarukS1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ben de bu aracimi ve onceki aracimi da 2009 dan beri surekli odak a goturdum. Aksakliklar aksilikler yasadim ara ara ama tum sorunlarim cozuldu. Bildigim kadariyla en cok tercih edilen servis ve bu nedenle cok yogunlar. Ozellikle Tarik bey cok yogun oluyor her seferinde. Siz sorunlarinizi musteri iliskileri bolumuyle gorusurseniz mutlaka bir cozum uretirler diye dusunuyorum.