opel motorları

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bu opel dizel motorları fiattan almaya başlamış die bi söylenti var . yani söylenti değil sanırım öyle
acaba benzinli motolarıda öylemi mesela 1,6 16v 115 beygirlik motorda fiat motorumu bi arkadaşıma almayı düşünüyoruz astra hb class III kafamıza takıldı .
ne dersiniz... ?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astrada ve corsada kullanılan 1.3 cdti motorlar fiatın multijetleridir. Fakat benzinli 1.2, 1.4, 1.6, 2.0 ve 2.5 motorlar tamamen GM üretimidir, dikkat edin alman değil amerikan gm' nindir. Gm bünyesindeki birçok benzer sınıf modeldeki araçlarına hep aynı yada benzer motoru kullanır(chevrolet gibi).

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesajınızdan, fiat ile bağlantılıysa uzak duralım gibi bir mesaj çıkıyor, reno ve fiat araba yapmayı genel olarak pek beceremese 1.3 cdti-multijet ve 1.5 dci motorlar piyasanın en tutulan en sorunsuz dizel motorları diye düşünüyorum, kullanıldıkları hiç bir araçta motordan yana kolay kolay sorun yaşanmıyor...

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesajınızdan, fiat ile bağlantılıysa uzak duralım gibi bir mesaj çıkıyor, reno ve fiat araba yapmayı genel olarak pek beceremese 1.3 cdti-multijet ve 1.5 dci motorlar piyasanın en tutulan en sorunsuz dizel motorları diye düşünüyorum, kullanıldıkları hiç bir araçta motordan yana kolay kolay sorun yaşanmıyor...

yok hocam onu demek istemedim yani sonuçta motor bi aracın kalbi ise gidip opele o kadar fiyat farkı vermenin anlamı yok die düşünürüm yani opel alıyorsak herşeyi opel olsun manasında ....
bu arada sadece 1,3 değil captivalarda kullanılan büyük hacimli motorlarda fiat üretimi yani anlaşılan opel dizel işine hiç bulaşmamış ...:confused:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet opel dizele pek bulaşmamış dışardan almış üstelik fiatla kalmamış. corsa van ve eski comboların 1.7 dizelleride ısuzu motorudur.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama sonuçta yanılmıyorsam opel montajı türkiyede yapıyor zaten yani aslında bugün opel alınca tam manasıyla avrupa araç almış olmuyoruz.... ( mesela bi vw gibi değil ) ...
bazı modelleri avrupa montajı olabilir ama çoğu modeli değil ... yanlış mı biliyorum ._?
ama önceden öyle değildi mesela benim emektar tigra ispanya montaji ( zaragoza )

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiat ve opelmi ? :) Hiç güleceğim yoktu :maden:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama sonuçta yanılmıyorsam opel montajı türkiyede yapıyor zaten yani aslında bugün opel alınca tam manasıyla avrupa araç almış olmuyoruza.... ( mesela bi vw gibi değil ) ...
bazı modelleri avrupa montajı olabilir ama çoğu modeli değil ... yanlış mı biliyorum ._?

Şuan opelin bütün modelleri(yeni combo ve vivaro hariç) avrupanın değişik ülkelerinde üretiliyor. Mesela Corsa D ispanyada zaragoza kentinde üretiliyor. Şu an alınan binek araçlar tamamen avrupa(izmir gümrükten vergi ödenerek giriş yapıyor)

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan opelin bütün modelleri(yeni combo ve vivaro hariç) avrupanın değişik ülkelerinde üretiliyor. Mesela Corsa D ispanyada zaragoza kentinde üretiliyor. Şu an alınan bnek araçlar tamamen avrupa(izmir gümrükten vergi ödenerek giriş yapıyor)

ok :! bu konuda yanlış bilgim varmış ... :good: