Opel Mokka B modellerde tavan boyası atması

Nurim

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çift renli Opel Mokkalarda ana boya üzerine ince bir siyah boya atılmasından dolayı zamanla boya atması ya da bozulması olmaktadır. Bu bir kronik hatadır. Tüm arabalarda olmasa bile çoğunlukla koruma durumuna bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu kronik hataları yaşayanlar servise gittiklerinde aldıkları cevaplar; tavanı boyayalım oluyor, genel merkeze bildirelim, ne derlerse onu yapalım ya da kuş pislemiş hata sizde denerek yollama olayı olmaktadır.

PFF boya koruma yapılırsa bundan korunulabilir denilmekte ama servise sorduğumuzda sökerken boya atması ihtimalinin yüksek olacağı ve garanti dışı kalacağını söylediler.

Bu konu ile ilgili sorun yaşayanlar ve çaresini bulanlar, olanları burada paylaşırlarsa, başına gelenlere yardımcı olacaktır.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Malesef söylediğiniz problem birçok modelde mevcut... Dediğiniz gibi servise gittiğinizde boyama yöntemini öneriyorlar.

mokoko

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
garanti kapsamında boyamasına boyuyorlar ama değer düşme tazminatı talep edilmesi gerekiyor. avukata verip 150 bin alanlar var. hakkınızı arayın.

Nurim

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Daha önceki şikayetlerden dolayı 2024 modellerde bu sorun giderildi diye bir yerde okumuştum. Duyan var mı. Mahkemeye verenler sonucu burada açıklarlarsa diğerlerine yol göstermiş olur.

mokoko

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Daha önceki şikayetlerden dolayı 2024 modellerde bu sorun giderildi diye bir yerde okumuştum. Duyan var mı. Mahkemeye verenler sonucu burada açıklarlarsa diğerlerine yol göstermiş olur.
Takip ettiğim sayfa ve forumlarda 2024 lerde de olduğuna dair şikayetler var maalesef. Ben aracı alalı 1 ay oldu seramik kaplama var ama her an her şey olabilir diye hazirlikliyim açıkçası. Yazin güneşi yiyince tavanlar dökülmeye baslayacak muhtemelen.

ada0264

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhbalar,
2023 Ağustos ayında aldım maalesef dün itibari ile tavan boyası atanlar kervanına eklendim. Başına gelip (allah kimsenin başına vermesin) sürecin nasıl işlediği konusunda yardımcı olabilecek var mı acaba?

cenkgs

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Çift renkli araçlarda tavana atılan boya ince oluyor. Bende 2023 Corsa aldım ve tavan boyası o kadar ince ki kuş pislediginde onu silerken bile çiziliyor. Aracımı alalı da 9 ay oldu. Gittim 5 yıl korumalı iyi bir ppf kaplama yaptım rahatladım.

Ppf yaptırmak şart. Sokerken boya kalkması olursa garanti dışı kalır diyorlar. Yahu zaten 5 yıllık bir ppf kaplamayi zaten 6 7 yıl kullaniyorsun. O süre zarfında araçta garanti kalmiyor, üstelik 6 7 yıl ppf uygulanmadan tavan boyasını sağlıklı tutmanın imkanı yok. Ya boya kendi kendine deforme olur zamanla ya da yikamacida, kuş pisliklerinden, ağaç damlamalarindan rezil olur gider. Hem ppf malzemesi kaliteliyse ve iyi işcilikle sokulurse zarar verilmez cunku ppf uygulandığı için boya dış etkenlerden mümkün olduğunca korundugundan sağlıklı kalacaktır.

Ben ppf yaptirdiktan sonra çok rahat ettim. Hem boya çok canlı duruyor hem de kuş pislikleri ppf'in üstünden anında çıkıyor. Paranoyak olmuştum her gün aracın tavanını kontrol etmekten.

• Beğen
Tepkiler: ada0264

turbo_j

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
PSA grubu C4 Mokka gibi çoğu modelde bu sorun mevcut. Ppf kaplama ömrü 3 sene. Sökerken daha kötü bir manzaranın oluşma ihtimali yüksek.

Bu nedenle kesin çözüm Vernik attırmaktır. Eksperde çıkacak Mikron kalınlığına takılmayın.

Tungsten gri B8 Passat aracımın orjinal mikron değeri her yerinde 250 civarındaydı.

Hatta satarken müşteri başta tedirgin olmuştu.

Bu Alman arabası sen hiç güneş yanıklı Passat gördün mü hemşehrim,

Japon arabalarında 100 mikron çıkar diyerek ikna etmiştim.

Kısaca kesin çözüm vernik attırmaktır. Yoksa Siyah tavan sıkıntı.

• Beğen
Tepkiler: ada0264

Nurim

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çift renli Opel Mokkalarda ana boya üzerine ince bir siyah boya atılmasından dolayı zamanla boya atması ya da bozulması olmaktadır. Bu bir kronik hatadır. Tüm arabalarda olmasa bile çoğunlukla koruma durumuna bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu kronik hataları yaşayanlar servise gittiklerinde aldıkları cevaplar; tavanı boyayalım oluyor, genel merkeze bildirelim, ne derlerse onu yapalım ya da kuş pislemiş hata sizde denerek yollama olayı olmaktadır.

PFF boya koruma yapılırsa bundan korunulabilir denilmekte ama servise sorduğumuzda sökerken boya atması ihtimalinin yüksek olacağı ve garanti dışı kalacağını söylediler.

Bu konu ile ilgili sorun yaşayanlar ve çaresini bulanlar, olanları burada paylaşırlarsa, başına gelenlere yardımcı olacaktır.
PFF
Çift renkli araçlarda tavana atılan boya ince oluyor. Bende 2023 Corsa aldım ve tavan boyası o kadar ince ki kuş pislediginde onu silerken bile çiziliyor. Aracımı alalı da 9 ay oldu. Gittim 5 yıl korumalı iyi bir ppf kaplama yaptım rahatladım.

Ppf yaptırmak şart. Sokerken boya kalkması olursa garanti dışı kalır diyorlar. Yahu zaten 5 yıllık bir ppf kaplamayi zaten 6 7 yıl kullaniyorsun. O süre zarfında araçta garanti kalmiyor, üstelik 6 7 yıl ppf uygulanmadan tavan boyasını sağlıklı tutmanın imkanı yok. Ya boya kendi kendine deforme olur zamanla ya da yikamacida, kuş pisliklerinden, ağaç damlamalarindan rezil olur gider. Hem ppf malzemesi kaliteliyse ve iyi işcilikle sokulurse zarar verilmez cunku ppf uygulandığı için boya dış etkenlerden mümkün olduğunca korundugundan sağlıklı kalacaktır.

Ben ppf yaptirdiktan sonra çok rahat ettim. Hem boya çok canlı duruyor hem de kuş pislikleri ppf'in üstünden anında çıkıyor. Paranoyak olmuştum her gün aracın tavanını kontrol etmekten.
PPF kaplama yaptırma geçici çözüm. En iyi PPF 5-7 yıl araba üzerinde koruma yapabiliyor. Söküş zamanı geldiğinde zaten tavan boyası çok ince olduğu için PPF kaplama boya ile birlikte gelecek. Yani boya atması 5-7 yıl gecikmiş olacak. Bu durumda da servis boya atması ücretli olacak ve değer kaybı ödemesi alınamayacak.

cenkgs

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
PPF kaplama yaptırma geçici çözüm. En iyi PPF 5-7 yıl araba üzerinde koruma yapabiliyor. Söküş zamanı geldiğinde zaten tavan boyası çok ince olduğu için PPF kaplama boya ile birlikte gelecek. Yani boya atması 5-7 yıl gecikmiş olacak. Bu durumda da servis boya atması ücretli olacak ve değer kaybı ödemesi alınamayacak.
İşini bilen bir yerde ve poliüretan kaliteli bir ppf malzemeyle yapılan korumada boya neden sökülsün ? 2020 model çift renk corsasina alır almaz ppf yaptiran arkadaşım bu sene söktürdü ve hiçbir şey olmadı. Boyası hala ilk günkü gibi ve tekrar kaplatti. Bana kalırsa kulaktan kulağa yayılan, kalitesiz malzemeyle kalitesiz işçilikle yaptırılan islemlerinden sonra ancak bu dediğiniz oluyor.

Ppf yaptirmadan kullanıp boyası zarar goren atan araç sahipleri serviste aracın tavanını boyattiginda o yeni boya da bir süre sonra atmayacak mi saniyorsunuz ? Fabrikanın yaptigi işçilikle bile bir süre sonra atan boya, yetkili servislerde ki vasat işçilikle haliyli hayli atacaktır. İkinci kez boyamayı da hiçbir yetkili servis kolay kolay yapmaz. Yani ppf kullanmasaniz da cebinizden o boyama ücretini elbet ödemek zorunda kalacaksınız aracı satıp elden cikarmadiginiz sürece.