Opel Mokka B modellerde tavan boyası atması

Nurim

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çift renli Opel Mokkalarda ana boya üzerine ince bir siyah boya atılmasından dolayı zamanla boya atması ya da bozulması olmaktadır. Bu bir kronik hatadır. Tüm arabalarda olmasa bile çoğunlukla koruma durumuna bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu kronik hataları yaşayanlar servise gittiklerinde aldıkları cevaplar; tavanı boyayalım oluyor, genel merkeze bildirelim, ne derlerse onu yapalım ya da kuş pislemiş hata sizde denerek yollama olayı olmaktadır.

PFF boya koruma yapılırsa bundan korunulabilir denilmekte ama servise sorduğumuzda sökerken boya atması ihtimalinin yüksek olacağı ve garanti dışı kalacağını söylediler.

Bu konu ile ilgili sorun yaşayanlar ve çaresini bulanlar, olanları burada paylaşırlarsa, başına gelenlere yardımcı olacaktır.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Malesef söylediğiniz problem birçok modelde mevcut... Dediğiniz gibi servise gittiğinizde boyama yöntemini öneriyorlar.

mokoko

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
garanti kapsamında boyamasına boyuyorlar ama değer düşme tazminatı talep edilmesi gerekiyor. avukata verip 150 bin alanlar var. hakkınızı arayın.

Nurim

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Daha önceki şikayetlerden dolayı 2024 modellerde bu sorun giderildi diye bir yerde okumuştum. Duyan var mı. Mahkemeye verenler sonucu burada açıklarlarsa diğerlerine yol göstermiş olur.

mokoko

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Daha önceki şikayetlerden dolayı 2024 modellerde bu sorun giderildi diye bir yerde okumuştum. Duyan var mı. Mahkemeye verenler sonucu burada açıklarlarsa diğerlerine yol göstermiş olur.
Takip ettiğim sayfa ve forumlarda 2024 lerde de olduğuna dair şikayetler var maalesef. Ben aracı alalı 1 ay oldu seramik kaplama var ama her an her şey olabilir diye hazirlikliyim açıkçası. Yazin güneşi yiyince tavanlar dökülmeye baslayacak muhtemelen.