Opel meriva muayene önemli

züttürük

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba yeni bir üyeyim. Yaklaşık üç ay önce opel meriva 1.6 2004 model araba aldım aktif kullanıyorum henüz bir sorunu yok bakalım memnunum. Biraz çok yakıyor tabi skodadan sonra o ayrı=))

Geçtiğimiz hafta aracı muayeneye götürdüm. Götürmeden bir gün önce egsoz ışığı yandı sürekli yanmaya başladı kitapçığından baktım sürekli yanarsa emisyon değeri aşılabilir diyor. Neyse muayene öncesi egsoz emisyonu yaptırdık. Usta sıkıntı yok takılı kalmıştır dedi emisyondan geçtik.İlk sorum burada emisyonu geçtik ama ışık hala sürekli yanıyor. Çekişte filan bir sorun yok ama ilkkez uzun yola çıkıcam iki haftaya ne yapmalıyım sıkıntı olur mu?

İkinci kısım ise muayene de başıma gelenler. Muayene sonunda iki adet ağır kusur çıkarıldı arabama. Birincisi arka sağ sinyal lambasıı tam turuncu değil sarıymış bu ağır hasar mış:S. intte araştırdım komple stop lambası satılıyor halbuki ben sadece sinyali değiştirmek istiyorum bunun bir yolu var mıdır?
Son sorum ise sol rot başında boşluk varmış bu da ikinci hasar boşluğu aldırcakmışız. Bunu sıradan bir rot balans çı yapar mı başına gelen var mı?

Bir ay sürem var şu iki sorunu halledip muayene tekrarı yapmam gerekiyor önerilerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Sağolun

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Sinyali bilmem de rot başı 20-25 tl alır tamircide taktırırsın.Ardından rot ayarı yaptrır binersin.

nyaradanakul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 tane oksijen sensörü var.biri motorun üstünde diğeri altta egzos üstünde.onların soketlerini kontrol etmelisin.benim egzos yenilenirken gevşemişti,usta sıktı ce ışık söndü..

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinyal camı şeffaf olması gerek içindeki sarı boyalı ampulleri değişiriseniz sıkıntı olmaz benimkiler neredeyse beyaz yanıyor bu zamana kadar hiç sorun olmadı.