Opel Meriva 1.7 dizel Testi

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alıntıdır
http://www.autoshow.com.tr/merivaya-manuel-vitesli-dizel-HaberDetay/912.aspx?1.Page
Opel Meriva 1.7 CDTI, sizin için test ettik
2011-Opel-Meriva-resimleri.jpg

İLK İZLENİMLER
(+) Güçlü dizel motora sahip kompakt ve çok yönlü bir van.
(-) Alışkanlık gerektiren dizayn; karmaşık fiyat politikası

NELER YENİ?
Otomatik şanzımanlı 1.7 lt 100HP’lik dizelden sonra Opel, 6 ileri manuel şanzımanlı 110 HP’lik seçeneği de sunmaya başladı. Fiyatı biraz daha ucuz olan bu versiyon, ne yazık ki aynı hacme ama 130 HP güce sahip motordan daha ekonomik değil.

2011-Opel-Meriva.jpg

SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ
Kalkışlarda güçlü, çekiş gücü ve maksimum hızı oldukça yüksek: Meriva’nın daha fazla güce gerçekten ihtiyacı yok. Manuel şanzıman çok temiz çalışıyor ve fazla vites değiştirmeye gerek bırakmıyor. Küçük şalterlerle aşırı yüklenen orta konsolda hangi düğmenin hangi işe yaradığını anlamak zor.

TEKNİK VERİLER
Önde enlemesine yerleştirilmiş 4 silindirli turbo dizel motor; motor hacmi: 1686 cc; maksimum güç: 110 HP-4000 d/d; maksimum tork: 280 Nm-1750 d/d; 6 ileri oranlı manuel şanzıman; boyutlar (u/g/y):4288/1812/1615 mm; ortalama tüketim: 5.2 lt/100 km; CO2 emisyonları: 138 gr/km
2011-Opel-Meriva-.jpg

SONUÇ
Uzun yol yapanlar için ideal bir seçenek. Ancak fiyatı 130 HP’lik versiyondan sadece 850 Euro (Almanya fiyatı: 19 bin 500 Euro) daha uygun. Tüketiminin 5 lt civarında dolaşması ise başarılı bir özellik.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harika bir araba uzun süredir ciddi söylüyorum ki opel grubunda beğendiğim tek araç insigniayı çok eleştirdim bana göre ahım şahım bir araçda değil segmentinde ondan çok iyi araçlar var.. astra desen ehh işde fena değil.. ama bu meriva çok güzel olayı bitirmişler en çok sevdiğim yaratıcı davranmaları olmuş işin basitine kaçıp akranları gibi sürgülü kapı yapmamış içinde bir çok alternatif gözler var çok kullanışlı hemde boş gereksiz gözler değil yani.. araç çok güzel işlevsel tasarlanmış..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende uzun süre inceledim bunu fakat kol dayamanın arka koltuk tabanındaki çıkıntısı dışında gerçekten güzel araç..

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden 1.3 ve 1.7???? Neden neden neden??? Sanırım 1.3 seçeneğinde otomatikde yok.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedir şu opeldeki ara motor takıntısı anlamış değilim.. 1.3 1.7 sende kullansana normal firmalardaki gibi 1.4 1.6 2.0 motor.. siz hiç bmw 3.17 duydunuzmu yada mercedes c170 yani adamlar 1.8 2.0 motor kullanıyorsa yada en az 1.6 motor kullanıyorsa vardır bir bildikleri.. şu 1.7 motorlar içinde eski nesil olsun yeni nesil olsun daha verimli bir tane motor görmüş değilim..