Opel insignia yakıt tüketimi sorunu

furkan_guncu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba geçen hafta opel insignia cosmo 2015 model otomatik 41xxxkm araç aldım. Eski aracım citroen c4 otomatik 2012 112 hp bir araçtı. Arkadaşlar sorunum gerçekten büyük citroenin en son verdiğimde yakıt tüketimi 5.6 lt idi bunun içinde biraz uzun yolda vardı onuda saymıyorum 6 lt diyorum. Arkadaşlar bu insignia ile ev iş arası 9.8 ortalamam var ve gaza hiç basmadım denebilir zaten yol hızlanılcak bir yol değil yaklaşık 3 km yokuş in çık ortalama 9.8 litreyi görünce gerçekten kalbime indi ben arabayı alırken hiç araştırmadım çok beğendim ve aldım bu yakıt tüketiminde birşey var dedim gece 10da istanbul anadolu yakası kartaldan kadıköye gittim ortalama 70 km hızla trafksiz 8 litreye kadar düştü tüketim bi ara bu araba benzinli mi diye bile düşündüm bana bir yol gösterin bu değerler doğru mu 8 litreye razıyım ama 10 litreye çok fazla

Yeni üyeyim forum tecrübem yok yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 otomatik ise normal

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
9.8 yüksek bir değer diye düşünüyorum bende manuel vites insignia 2.0 160hp cdti var 2 yıldır kullanıyorum şehir içi 6.2 yi geçmedi şehir dışı 120-130 sabit hızda 5,2-5,4L civarı.
gizli partikül filtre temizliği yaparken yakıt artar dikkat edin motor 90 derece civarı ısıya ulaştığında motor rolantide iken 1000 deviri buluyormu?

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik basıncına bakın. söför tarafında kapı arasında fabrikanın vermiş olduğu basınç değerini birebir uygulayın. düzelme olursa bizide bilgilendirirseniz iyi olur. size kolay gelsin.

meserrr78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
9.8 yüksek bir değer diye düşünüyorum bende manuel vites insignia 2.0 160hp cdti var 2 yıldır kullanıyorum şehir içi 6.2 yi geçmedi şehir dışı 120-130 sabit hızda 5,2-5,4L civarı.
gizli partikül filtre temizliği yaparken yakıt artar dikkat edin motor 90 derece civarı ısıya ulaştığında motor rolantide iken 1000 deviri buluyormu?
Evet..bu arkadasin dedigi cok dogru..rolantide..anlik tuketim kac gosteriyor baktiniz mi?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Yol bilgisayarı bazen tam değerlerle örtüşmüyor, depoyu fulleyip deneyin kaç tl yaktığını. 9.8 lt bugünün parasıyla 49 kuruşa denk geliyor ki pek mümkün değil, bir de agresif kullanmıyormuşsunuz. Piyasadaki çoğu dizele istesen de 9.8 yaktıramazsın şehir içinde.

furkan_guncu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepiniz teşekkürler ilginiz için iyice denemeden yazmak istemedim aracın ortalama tüketimini 7.2 ye getirdim şuan buda normal bir değer sanırım.