Opel Fan 2. Kademe Arızası

cnytarslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşla aracım Meriva 2004 Z16XE geçen haftaMotor ElektronikArıza Lambası yandı Gaz/Fren yöntemi ile arıza kodunu öğrendim.1482(Fan 2.kademe arızası) ve 1530 (A/C klima arızası) verdi.Daha sonra Tech2 cihazı ile de doğrulandı.Sanayide Sigorta ve Fan rezistansı kontrolleri yapıldı ancak 2.kademe rolesi arkada olduğundan kontrol edemedik ama Tech2 cihazı ile fan kademe testi yapıldığında fan 1.2.ve 3. kademelerde çalıştı dolayısı ile role,rezistans,sigorta ve bağlı tesisatın sağlam olduğu düşünülerek olay beyne bağlandı.Merak ettiğim beyne uyarı gönderen termostat/hararet müşürü böyle bir olaya sebep olabilir mi,başka atladığımız bir husus varmı dır.3. kademeyi test etme cesaretim olmadığından ısınan havalar ile birlikte beyni kabullenmeli miyim.Tech2 beyne termostatın gönderemediği bilgiyi gönderiyorsa beyin sinyal yolluyor diye düşünüyorum ancak termostat iki uçlu ise fanın 1. kademede de çalışmaması lazım.Açmazdayım ve yardımlarınızı bekliyorum çünkü kaza bile görmemiş arabamım beyninin boş yere kurcalanmasına pek gönlüm razı değil.İlginiz için şimdiden Teşekkür ederim.

eaispanyol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı soruya bende cevap arıyorum. P482 hatası var. Cevabı merakla bekliyorum.