opel en çok şikayet alan araç mıdır?

guner50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o bol şikayet yazanlar. temiz bakımlı araç yerine gidip hurda döküntü son sahibini bekleyen ,opelleri ucuz ucuz alanlar. opel ne desin millet eşşeğe biner gibi biniyor ,bakım zamanı gelince yaptırmıyorlar ve böyle biniyorlar .araçta arıza yapınca opel kötü . ben 2001 vectra b 1.6 kullanıcısyım çok şükür bir sıkıntım yok bakımlarını ihmal etmem ,aracımada gözüm gibi bakarım sanayiyede yağ değişiminden yağ değişimine uğrarım.
başka yazılarınızda sanki sorununuzun çok ve geçmek bilmediğini yazmıştınız yanlış görmediysem

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımsız arabada adam olur yeterki arabanın hamuru sağlam olsun bu bir deyim şimdi bazıları hamuru normal hamur sanır :D

yani dediğim şudur opel iyi araba parçası kaliteli işçiliği ne fransız kadar kötü nede mercedes kadar iyi orta ayar ama zaten ekonomik halk işi arabalarda böyledir.. bakımını yaparsan hiç bri sıkıntı çıkartmaz opeller ben vectra a sahibi3 kişi biliyorum ilk sahipleri vectra b sahibi bir kişi biliyorum 2 yaşında almış 10 senedir biniyor hiç birinin en ufak bir sıkıntısı yok vakdi geldimi bakıma sokuyorlar periyodik o kadar..

biraz şöfşr olmayıda bilmek gerek arabayı aldım sürüyorum yanlıyorum basıyorum demekle olmuyor arabana bakıcaksın bakımsız ikinci el aldınmı detaylı bir bakıma sokucaksın her şeyini hallediceksin ..

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2001 vectram çok sorunlar arızalar çıkardı ve yakında yine problem çıkarıcak gibi.direksiyonu çevirirken hidrolik ses çıkarmaya başladı.ki arabamımı özenle kullanırım.özellikle söylüyorum bakımlarını kesinlikle zamanında yaptırırım.yani bakımını zamanında yaptırmak demek arıza çıkarmıcak anlamına gelmiyo.şikayeti olanlara saygı duymak hak vermek gerek.
benim yaşadıgım sorunları her vectrası olan yaşadı mı yaşama dı.ama ben aracımı dikkatli özenle bilinçli bi şekilde kullandıgım halde çok sorun yaşadım.biraz da şans galiba..ama opelleri yine de seviyorum, aracımı değiştirirsem yine opel alırım

alekoars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük heveslerle almıştım ama sürekli bişeyler çıkıyor! bilmem napacaz :(( astra 2000 model

manphis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model vectra DTi buldum 80.000 de sol ön camurluk değişmiş boya sağ arka çamurlukta bir karış kadar lokal boya var onun dışında arabada boya yok. 15000 TL de karar kıldık gibi oldu. Sabah Allah izin verirse servise götüreceğim. Kilometrenin orjinal çıkmamasından çok korkuyorum ki aracın anahtarı acayip aşınmış. Beklediğim kadar kalkış performansı göremedim ve ara hızlanmalarda pek atik değildi. Vites boşta iken sanki vites kolunda boşluk var gibi sallayınca hissediliyor. Çok istiyorum ama Opelden özellikle dizelinden çok korkuttular. Yorumlarsanız çok sevinirim

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazotlu araba ikinci elde her zaman riskdir benzinli araba gibi değilki.. o dti ların sanırım bir comfot birde elegance ı vaardı mümkünse bence elegance ını bul al..

edisonalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle düşünmek lazım piyasada en çok tutulan modellerden biri opel.Bu bir gerçek fakat, çok araba demek memnuniyet ve menunıyetsizlik oranlarının da o kadar fazla olması demek. Forumu incelerseniz teknık servıs de 10 araçtan belki birinin sorunu gerçekden vahımdir.Diğerleri bütün arabalarda olan sorunlar ile aynıdır.(Amortisör sesi,kapı sesi,elektrik sorunu vb.)

Ve şunu unutmamak lazım nıhayetın de her mekanık parçanın bir ömrü var...Düzenli bakımlarını yapptıran opelcilerin(hepsinin demiyorum illaki istisna var) çok fazla şikayetı olduğunu düşünüyorum.

mahirozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki gün önce 80km hızla logar kapağını fırlatarak çukura düşdüm :D çıkan ses hala kulağımda çınlıyor. Arkadaş nası bi süspansüyonun vardır senin banamısın demedi. Taş gibi yapmış Alman maaşallah.