opel corsa yardım...

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merahaba ;

bir ay kadar önce 2005 model 1.3CDTI NJOY EASYTRONIC aldım.Bazı sorularım var.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

1. Lastiklerim 185/55/15 biraz eskimiş durumda.Yaz bitiminde değiştireceğim.Hangi marka ve model iyidir?Goodyear,michelin,bridgestone arasında kaldım???
  2. Eşim için Park sensörü taktırmak istiyorum.Ama arkada siyah siyah görünmesini istemiyorum.Önerebileceğiniz bir yer model var mıdır?Fiyat ne aralıkta olur?
  3. Bugün arabayı yıkattım.Eve gelince baktım.km ekranının lambası yanmıyor.vites ekranı görünüyor.Ama km ekranı ancak çok dikkatli bakınca görünüyor.Ne olmuş olabilir?Ne kadarlı bir masraf olur :confused:
  4. Bir de asıl sorum 2.vitesten birinci vitese inince (otomatik kullanımda) araçta öne doğru bir yığılma oluyor gibi.Ama sadece 2'den 1'e inince.Diğer viteslerde yok bu.Bu neden olabilir?Önceki sahibi bana baskı balatayı değiştirdiğini söylemişti.1000 km sonra servise git ayarını yaptır yeni vites ve şanzıman yazılımını yüklet dedi.Erdemir servisine götürdüm.Gerek yok deyip gönderdiler.Ama bu sıkıntı devam ediyor.Neden olabilir?
  5. Arkaya rüzgarlık taktırmak istiyorum.Stopların üzerine.Nerden kaç paraya alabilirim?
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...:)

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik Bridgeston
Park Sensoru Taktirma Esin Alisir
Km Ekrani Fazla Bir Sey Tutmaz
Bir Baska Otomatik Vitesle Test Surusu Yap Farka Bak
Ruzgarlik 200 250 Arasi Olabilir

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. continental yada michelin
2. hiç taktırma, alışılır
3. led bozulmuş olabilir. para tutmaz, 2dk yaparlar
4. büyük ihtimalle bir arıza yoktur, yığılma olur. yinede göster için rahat
etsin
5. 300 civarına taktırırsın. anadolu yakasında bir yerde yaptırıyordu herkes.
adını hatırlamıyorum ama forumda vardı. taratırsan bulursun.

hayırlı olsun. güle güle kullanın.

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkaşadaşlar...
1. Lastik konusunda bridgestone ve michelin arasında kaldım.Gerçi goodyearın lastiği sanırım en pahalı olan ama neyse...
2. Bir süre daha devam edelim.Baktım sorun taktırmam gerekecek.Sonuçta arabanın arka tampon da önemli :)
3. Bunu servise mi göstereyim?Onlar bedava işlem yapar mı?
4. bunu da bir arkadaşımın astrasında denedim.Yeni kasa olduğu için sanırım onda yoktu bişiy.Corsa c easy tronic olanda denemek lazım.Bunun duışında sürekli bu yazılımları kurduran var mı?aracı aldığım arkadaş ben hep update ettirirdim dedi.
5. tşk...
5.

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 bridgestone
2 park sensörleri boyanabiliyor bildiğim kadarıyla araç rengine boyatabilirsiniz.
3 ekranda temassızlık olabilir.
4 benzinli tiriptonik kullandım ondada 2 den 1 e inince yığılma oluyordu.
5 rüzgarlığı aksesurcılarda bulabilirsiniz.
saygılar.

volkanhitay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer arkadaşım bende silverline 1.3 cdti kullanıyorum lastik ebatlarımız aynı kesinlikle continental al drim acayip memnunum. Sırtı çok iyi yol tutuyo... Park sensörü taktır tabiki ama parçaları aracın rengine boyatmayı unutma. O km lambası basit bi iş telaşlanma. Birde 2'den 1'e düşünce o yığılma benim aracımda da oluyor merak etme! arka tavan spoylerini de Ankara'da finspeed de nakit 90 ytl'ye yaptırabilirsin.. yardımcı olabildiysem ne mutlu saygılar...

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkaşadaşlar...
1. Lastik konusunda bridgestone ve michelin arasında kaldım.Gerçi goodyearın lastiği sanırım en pahalı olan ama neyse...
2. Bir süre daha devam edelim.Baktım sorun taktırmam gerekecek.Sonuçta arabanın arka tampon da önemli :)
3. Bunu servise mi göstereyim?Onlar bedava işlem yapar mı?
4. bunu da bir arkadaşımın astrasında denedim.Yeni kasa olduğu için sanırım onda yoktu bişiy.Corsa c easy tronic olanda denemek lazım.Bunun duışında sürekli bu yazılımları kurduran var mı?aracı aldığım arkadaş ben hep update ettirirdim dedi.
5. tşk...

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
giden arabayı bire takınca yığılma olur problem değil bence manueldede olur yığılma...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1 bridgestone
2 park sensörleri boyanabiliyor bildiğim kadarıyla araç rengine boyatabilirsiniz.
3 ekranda temassızlık olabilir.
4 benzinli tiriptonik kullandım ondada 2 den 1 e inince yığılma oluyordu.
5 rüzgarlığı aksesurcılarda bulabilirsiniz.
saygılar.

:good: :good: :good:

bridgestone
park sensörleri boyanıor
temassızlık var
vites küçültmede çok normal - bir problem yok :)
300 civarı...

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler herkese...

Önceki sahibi bana baskı balatayı değiştirdiğini söylemişti.1000 km sonra servise git ayarını yaptır yeni vites ve şanzıman yazılımını yüklet dedi.Erdemir servisine götürdüm.Gerek yok deyip gönderdiler.Ama bu sıkıntı devam ediyor.Neden olabilir?

Yukarıdaki sorum için de yorum alabilir miyim?Şanzıman yazılımı güncellemesi yaptırmak önemli midir?Önceki sahibi araba için bunlara baya bir öenm vermiş.bende güncel yazlıma bakayım mı?BAzen yokuş aşağı inerken bir alt vitese iniyor.bu da ayar olmadığı için olabilir mi?