Opel corsa oksijen sensörü sorunu

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sensör arıza yapmıştı..Arıza lambasını yakmıştı...Lampda gibi bişeyler yazıyordu benimkinde(tech2)...Yakıt arttı ve araba zıplama falan yapıyordu..Bujiler simsiyah olmuştu....Sensörü değiştirdim..Garantili yan sanaayi aldım...2 hafta sonra tekrar arıza ışıgı yandı..gittim arıza tekrar sesörde cıktı...Bosch marka taktım..Maaşallahı var..Yani takılan parça orjinalmi...Bazen tekrar arıza yapabiliyor..

Allah yardımcın olsunn....

onurkaraagac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GMGermany arkadaşımın ısrarı üzerine 1.2 başka bir opel corsanın hava debimetresini kendi aracıma taktırdım. Değişimden sonra araçta farkedilir bir atak oluştu. Sanırım hata bulundu. tşkrlr gmgermany. Bu arada havadebimetresinin fiyatını opel teknik servisinde sorduğumda 270 ytl + işçilik olduğunu söyledi. Pahalı değil mi arkadaşlar. Bu arada yedek parçacıda 1 yıl garantili yan sanayisi 130 ytl. Ne yapayım tuzlu olmasına rağmen 270 ytlye orjinalini mi taktırıyım yoksa yan sanayiyimi. siz olsaydınız ne yapardınız? tşkrlr..........
Deneme olarak takmiyorlar mi sorsan. Hava debimetresinden olduguna inaniyorum.
Baska arkadas tanidikda varsa ayni arac deneme olarak degistirin.
1 dakikalik isi var.

monarch2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elamlar;

2007 corsa 1.4 tam otomatik (benzinli( enjoy arabam var. arabayı aldığımda oksijen sensçrü arızalı satın aldım. ilk arabam olduğu için acemice oldu neyse.. gaza bastığımda araba öne atılıyor ama devir alamıyordu. devir göstergesi bir aşağı bir yukarı gidiyordu. en sonunda servise götürdüm bu durumun oksijen sensöründen olduğunu söylediler. ilk başta temizleme yoluna gittiler ama bir süre sonra lamba tekrar yandı. en sonunda da 2 tane oksjien sensörüm değişti. ilk kullanmamda araba daha çabuk gaz alıyordu. ancak 2. viteste gaz verdiğimde de bir süre sanki gaz almıyor devir göstergesi aşağı yukarı gidiyor ? bu durum sadece 2. vites oluyor. bujilere mi baktırsam acaba ? ne tavsiye edersiniz ?

jrdemon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elamlar;

2007 corsa 1.4 tam otomatik (benzinli( enjoy arabam var. Arabayı aldığımda oksijen sensçrü arızalı satın aldım. Ilk arabam olduğu için acemice oldu neyse.. Gaza bastığımda araba öne atılıyor ama devir alamıyordu. Devir göstergesi bir aşağı bir yukarı gidiyordu. En sonunda servise götürdüm bu durumun oksijen sensöründen olduğunu söylediler. Ilk başta temizleme yoluna gittiler ama bir süre sonra lamba tekrar yandı. En sonunda da 2 tane oksjien sensörüm değişti. Ilk kullanmamda araba daha çabuk gaz alıyordu. Ancak 2. Viteste gaz verdiğimde de bir süre sanki gaz almıyor devir göstergesi aşağı yukarı gidiyor ? Bu durum sadece 2. Vites oluyor. Bujilere mi baktırsam acaba ? Ne tavsiye edersiniz ?

tam anlamiyla benİmde sorunum Şuan bu