Opel Corsa hk. problem

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Maalesef ki hem yakit pompasi hemde turbo sorunlu cikti. Ikisini degistirmeyr iscilik dahil 1,5 milyar istiyorlar.
Deme ya Aydıncım büyük geçmiş olsun inan çok üzüldüm :(

Tavsiyem su olabilir pompa icinde turbo icinde garanti akin her babayiğidin harci degildir mazotlu araci yapmak  ben meseka servise yaptirmadim pompayi sakaryanin dizek pomoa tamirinde unlu bi ustasi var sehir disindan tamire pompa gondetiyokar adama  delphi  corsayi sattigim arkafasla hala gorusurum araba 300.000 de pompa tik dememi yani derdi banaymis :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Tesekkur ederim Berat hocam. Murat abi valla arkadasinda hepsini karsilayacak maddi imkani yok, mazot pompasini ozel servise garantili yaptirabilir veya dedigin gibi isinin ehli bir ustaya yaptirabiliriz ama turbo cok sıkıntı, opelgm'de 750 tl civari. Onu taktirmakta ayri sıkıntı. Tamir ettirsek o kadar iyi anlayan yok, tahminim tamirse iyi randuman vermez. Artik son care olarak birde cikmacilari arastiracaz, temiz birsey bulabilirsek bir bakitacaz. Tekrar degerli fikir ve yorumlariniz icin tesekkur ederim. Bu arada turbo bozuklugu yuzunden oyle bir siyah duman atiyor ki arka tarafta goz gozu gormuyor.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Tesekkur ederim Berat hocam. Murat abi valla arkadasinda hepsini karsilayacak maddi imkani yok, mazot pompasini ozel servise garantili yaptirabilir veya dedigin gibi isinin ehli bir ustaya yaptirabiliriz ama turbo cok sıkıntı, opelgm'de 750 tl civari. Onu taktirmakta ayri sıkıntı. Tamir ettirsek o kadar iyi anlayan yok, tahminim tamirse iyi randuman vermez. Artik son care olarak birde cikmacilari arastiracaz, temiz birsey bulabilirsek bir bakitacaz. Tekrar degerli fikir ve yorumlariniz icin tesekkur ederim. Bu arada turbo bozuklugu yuzunden oyle bir siyah duman atiyor ki arka tarafta goz gozu gormuyor.

Kardesim tekrar gecmis olsun duman durumu nedir diye sorucaktimki sen zaten demissin bu araclarda bu sorun var ne yazik ki

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Opel Corsa hk. problem

mrt54 link' Alıntı:
Kardesim tekrar gecmis olsun duman durumu nedir diye sorucaktimki sen zaten demissin bu araclarda bu sorun var ne yazik ki

Aynen abi öyle böyle siyah duman atmıyor. Durduğu yerde 3.000 devire kadar gaz verip bırakınca egzozun alt tarafına denk elen yer karadelik gibi oluyor. Düz yolda sıkıntı yok ama işte rampa çıkacağı zaman çılgına dönüyor. Duran bir arabaya göre çok daha hızlı yoksa.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Eyvallah Deniz.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Aydın çok geçmiş olsun. Bu tür sıkıntıların kaskoya girmemesi çok kötü oluyor.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Aydın geçmiş olsun,turboya girecekseniz biraz maddi sıkıntıya girip turbo büyütüp güzel bir yazılımda yaptırın ki turbo yenilediğinize değsin :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Doğan abi sıkıntı olan aracta kasko yok zaten.
Sevgili uyeler soyle bir komedi oldu;
Bize turbo ve mazot pompasi arizali diyen ozel servise giderken benim aklima esti bide eski ustama goturelim dedim ve yolun yarisinda donduk. Ustama surumu izah ettik, bize dedigi su "bu motorlar ozel, bunda ve doblo'da mazot pompasi yok ayri sistem var, turbonunda ufak bi gevsemesi var %100 degil de %90 randumanla calisiyor. Ama onuda baglanti noktalarini ayarlayip sıkıstiririm. Bunun arizasi turbo basinc sensorunde." dedi ve bir kac ufak ayar gerektiren isciliklerle birlikte 150 liraya kapattik. Siyah dumandan eser yok, araba yokuslardan karasimsek gibi ucarak atliyor. (dizel olunca birde..) Ben hayatimda boyle komedi, boyle igrenclik gormedim. 1.5 milyar dedikleri (artik olmayan parcalarin arizalarini tespit ettiler neyse de o kullanilmayan parcayi nereye takacaklarsa) maliyet geldi mi 150 liraya...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Doğan abi sıkıntı olan aracta kasko yok zaten.
Sevgili uyeler soyle bir komedi oldu;
Bize turbo ve mazot pompasi arizali diyen ozel servise giderken benim aklima esti bide eski ustama goturelim dedim ve yolun yarisinda donduk. Ustama surumu izah ettik, bize dedigi su "bu motorlar ozel, bunda ve doblo'da mazot pompasi yok ayri sistem var, turbonunda ufak bi gevsemesi var %100 degil de %90 randumanla calisiyor. Ama onuda baglanti noktalarini ayarlayip sıkıstiririm. Bunun arizasi turbo basinc sensorunde." dedi ve bir kac ufak ayar gerektiren isciliklerle birlikte 150 liraya kapattik. Siyah dumandan eser yok, araba yokuslardan karasimsek gibi ucarak atliyor. (dizel olunca birde..) Ben hayatimda boyle komedi, boyle igrenclik gormedim. 1.5 milyar dedikleri (artik olmayan parcalarin arizalarini tespit ettiler neyse de o kullanilmayan parcayi nereye takacaklarsa) maliyet geldi mi 150 liraya...

Aydın senin olay aynen şöyle olmuş:

11949846291313594299fata_fatina_architetto_f_01.svg.hi.png

Büyük şans ve sihirli bir dokunuş ile 10da 1ine yırtmışsın valla, geçmiş olsun. (:)