Opel Corsa hk. problem

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaslar ayni isyerinden arkadasimin 2004 model 1.3 dizel manuel Corsa aracinda rampada cekisten dusme problemi var. Duz yolda sorun olmuyor ancak yokuslarsa arac bildiginiz ölüyor. Cekis dusuyor. Haftasonu yayla yolunda 1. vitese kadar dusmek zorunda bile kalmis cogu zaman. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaslar fikir verirse bende aynen arkadasima aktaricagim.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: Opel Corsa hk. problem

Aydıncım Bende de Corsa Vardı 1.7 Aynı Şeyleri Yaşadım Allah Korusun Ama Benim Mazot Pompası Bozuldu Yüklü Bi Miktarda Ücret Ödemiştim Tamiri İçin...

Turbolu mu Araç...

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Evet abi turbolu arac. Valla arkadasta bakimini falan yeni yaptirdi ama niyeyse yokusta yigiliyor abi. Sende duzelme oldu mu yakit pompasi degisince?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Corsa hk. problem

eski aracımda turbo ucuna giden hortumda gevşeme vardı aynı şekilde yokuşlarda inanılmaz düşüş yaşıyordum turboya giren hortumun kelepçesini bir incelemenizi tavsiye ederim benim c4 te kelepçede problem olmuştu

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Ynt: Ynt: Opel Corsa hk. problem

adRe J link' Alıntı:
eski aracımda turbo ucuna giden hortumda gevşeme vardı aynı şekilde yokuşlarda inanılmaz düşüş yaşıyordum turboya giren hortumun kelepçesini bir incelemenizi tavsiye ederim benim c4 te kelepçede problem olmuştu
Hocam problem buysa valla iyi yine Murat abi korku saldi icimize :-D

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Evet abi turbolu arac. Valla arkadasta bakimini falan yeni yaptirdi ama niyeyse yokusta yigiliyor abi. Sende duzelme oldu mu yakit pompasi degisince?

Kardeşim Dizel Corsalarda Zaten Mazot Pompası Arızası Çok Sık Görülen ve de baya tuzlu bişey Turboda da sıkınıtı olabilir belki de Carbon Clean Yapılması gerekir Bence fazla zorlamadan servise gidin vede detaylıca baksınlar...

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Opel Corsa hk. problem

Aydn link' Alıntı:
Hocam problem buysa valla iyi yine Murat abi korku saldi icimize :-D
İnşallah budur bende çok korkmuştum başımıza iş aldık diye elmadağ yokuşunda 4 kişi araç rampada resmen bayılıyordu 2. viteste yüksek devirde çıkıyordum turboya giden hortumu ve kelepçesini iyi kontrol edince kelepçenin gevşediğini gördüm sıktım ve sorun çözülmüştü araç normale dönmüştü turbolu araçlarda çekişten aşırı düşüyorsa turbo sıkıntısı muhtemeldir.

Ama arkadaşınız bakımınıda yeni yaptırdığına göre bir arızadan ziyade ufak şeyler olacağını düşünüyorum

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Olmadi dediginiz gibi servise goturup en azindan tespit yaptiralim. Degerli fikirleriniz icin cok tesekkur ederim, eyvallah.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Maalesef ki hem yakit pompasi hemde turbo sorunlu cikti. Ikisini degistirmeyr iscilik dahil 1,5 milyar istiyorlar.

berathasbex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Gecmis olsun... :/