opel corsa hararet

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun inşallah en kısa sürede sorununuz çözülür. Ben kendi deneyimim den bir örnek vermek istiyorum yorum sizin. 98 model b kasa vectra gl aracım sürekli klima gazını eksiltiyor ve belli bir basıncın altına düşüncede soğutma yapmıyordu. Defalarca gaz bastırdım en düşük 25 tl veriyordum. Birkaç kez test yaptırdım kaçak çıkmadı mantıken siboptan olduğunu anladım cihaz ordan bağlı olduğu için vede başka yerden kaçak olmadığı için bu kanıya vardım. Plastik kapak yerine cıvata sıkarak körlemeye çalıştık yine kaçırdı. Siboptan çıkan kabarcıklar resmen görünüyordu. Bu sibop orjinal değil herhalde dedim olurmu abi bisiklet sibobu işte bütün sistemlerde aynı kullanıyoruz dediler uzmanlar ya tamam dedik. Bütün bunlar ığdır da iken oldu yani yetkili servis en yakın van da vardı. Neyse şark görevi bitti eskişehir e geldim. Boya ile sistemi özel bir serviste tekrar kontrol ettik yine hata yok. Arkadaş gel seni yetkili servisin müdürü ile tanıştırayım dedi. Opel alpata ya gittik müdür le tanıştık derdimi anlattım aracı getir çözeriz dedi. Ben biraz konuşacak oldum sen getir ben gerekeni yapacağım korkma maliyetli ise haberleşiriz dedi. Tek sorduğu klima gazı varmı dedi evet yeni test yaptırdım dolu dedim. Uzun lafın özü sibop orjinal değilmiş bisiklet sibopu bu basıncı taşımaz orjinalini taktık dedi. Ayrıca ufak tefek boya rötuşlarını cam arızasını ve motor temizliğini yaptırmış motor yağını tamamlatmış. Hesap mı kocaman sıfır. Gelelim bir ton paraya sebep olan sibop bedeline üç lira. Oda benden olsun dedi. Ogün bugündür lastiğim patlasa servisteyim. Çalışanların yüzde seksenini tanırım ilgi alaka ve insanlıkları benim için ayrı bir memnuniyet konusu. Umarım sizde benim gibi huzur bulacağınız bir servis bulursunuz. Opelden daima keyif almanız dileğiyle

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ben geçen sene askere giderken Opelimi sattım(keşke satmasaydım) ve döndüğümde 2007 model 1.4 benzinli 206 aldım.. Artık bir Opelim olmadığı için yeni bir başlık açmaya yüzüm yok :(
Eğer ilgilenirseniz derdimi burada anlatıyorum:

Aracımda hararet sorunu var. İlk olarak Şubat ayında Ankara'da yaklaşık sıfır derece havada trafikte dur kalk yaptığımda fark ettim. Daha sonra aracın suyunun biraz eksik olduğunu anladım ve 1 litre antifiriz ile bu sorunu çözdüğümü sandım. Fakat geçenlerde sorunun tekrarladığını gördüm. Bu kez Fethiye'deydim ve hava 10-15 derece civarındaydı. Aslında bu güne kadar pek dur kalk yapmadığım için fark etmemiş de olabilirim...
Daha 5 gün önce ustaya yağ değişimi için gittiğimde(bu sorundan hiç bahsetmedim) çırak aracın suyuna baktı ve içerisine yağ karıştığını gördü: "abi bu araba conta yakmış, bak suya yağ karıştırmış" dedi. Ustama sorduğumda da "bilemeyiz, bazıları su yerine yanlışlıkla yağ koyuyor, sen biraz bin bir bak olmazsa getir hallederiz" dedi...
Şimdi açıkçası o ustama tekrar gitmek istemedim. Çünkü o Opel ustası ve artık işi çıraklarına bıraktığı için çok ilgilenmek istemiyor. Çıraklar da beceremiyor.
İkinci bir şey eğer üst kapak açılıp conta değişecek taşlanacak ayarlanacak vs ise bu işler çok hassas işler sanırım. Ben bu yörede(Dalaman-Ortaca-Fethiye-Köyceğiz-gerekirse Muğla) kime güvenip bu işi yaptırabilirim. Onca masraf edip olayın tekrarlanmasını istemiyorum. Aracı bu haldeyken de satıp kimseyi kandırmak istemiyorum. Sevgili abilerim kardeşlerim, bana iyi bir akıl verin...