Opel corsa hararet

Caner2106.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar opel corsa 2000 1.4 otomatik aracim var.aracimin hararet gostergesi sehirlerarasi yolda en allta kaliyor 90 na yaklasmiyor.ancak sehirici yogun trafikte dur kalkta 100 e cikti bu durum normalmi anlamadim suanda aracimin su tapasinda su kacagida mevcut firsat bulup yaptiramadim ondanmi kaynaklaniyor acaba yoksa baska bir sorun mu vardir

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostadin arızalı değişecek. Fan’in da arızalı olabilir. Özellikle 2. Kademesi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar opel corsa 2000 1.4 otomatik aracim var.aracimin hararet gostergesi sehirlerarasi yolda en allta kaliyor 90 na yaklasmiyor.ancak sehirici yogun trafikte dur kalkta 100 e cikti bu durum normalmi anlamadim suanda aracimin su tapasinda su kacagida mevcut firsat bulup yaptiramadim ondanmi kaynaklaniyor acaba yoksa baska bir sorun mu vardir

Söylediğiniz değerler normal çünkü uzun yolda radyatöre ön taraftan sürekli düzenli ve yüksek miktarda hava girdiği için motor güzel soğur ancak yoğun dur kalk trafikte bu mümkün olmadığı için sıcaklık yükselmesi normaldir. Soğutma sıvısı sıcaklığı 110'u geçmediği sürece sorun olmamakla birlikte fırsatı kendiniz yaratıp gerekli tamiratı en kısa sürede gerçekleştirmelisiniz. Kontrol altına alınamayan sıcaklık motor için en büyük tehlikedir.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söylediğiniz değerler normal çünkü uzun yolda radyatöre ön taraftan sürekli düzenli ve yüksek miktarda hava girdiği için motor güzel soğur ancak yoğun dur kalk trafikte bu mümkün olmadığı için sıcaklık yükselmesi normaldir. Soğutma sıvısı sıcaklığı 110'u geçmediği sürece sorun olmamakla birlikte fırsatı kendiniz yaratıp gerekli tamiratı en kısa sürede gerçekleştirmelisiniz. Kontrol altına alınamayan sıcaklık motor için en büyük tehlikedir.

Valla bravo, bunlara normal diyorsunuz. 110 u neye gire degerlendirdiniz.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Termostat açık kalmış. Değiştirmeniz gerek.
Ş. İçi dur kalk trafikte bahsettiğin sıcaklık normal.
Dikkat etmen gereken tek şey hararet göstergesi deki kırmızı alana gelmesin

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bravo, bunlara normal diyorsunuz. 110 u neye gire degerlendirdiniz.

Birincisi bende Corsa D kullanıyorum. Gizli menüden sıcaklığı açarak kullanırım aracı genelde. Ondan dolayı şehir içinde ve şehir dışında, rampa tırmanırken, rampa inerken kaç dereceye çıktığını az çok biliyorum. İkincisi makine mühendisiyim. Verdiğim cevabı da bunlara göre değerlendirerek verdim.

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
Günaydın arkadaşlar,

Bende de 2001 C kasa benzinli (tüplü) corsa var. Benim sorunum da aynı. Uzun yolda hararet göstergesi düşüyor, arabanın içinde donuyoruz. Şehir içinde ise dur kalk trafiğinde, gösterge çeyrek derece çıkıyor, fanı 2. kademeye alıyorum, bu sefer de soğuk üflüyor.

Sorun termostat öyle değil mi?

Şimdi termostat ise;

http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Corsa-C-14-16V-Termostat-General-Motors,PR-7724.html

ve

http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Corsa-C-Z14XE-Termostat-TOPRAN,PR-5585.html

Hangisini almalıyım. İkisi de aynı değil midir?

Teşekkürler.

Son düzenleme:

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Günaydın arkadaşlar,

Bende de 2001 C kasa benzinli (tüplü) corsa var. Benim sorunum da aynı. Uzun yolda hararet göstergesi düşüyor, arabanın içinde donuyoruz. Şehir içinde ise dur kalk trafiğinde, gösterge çeyrek derece çıkıyor, fanı 2. kademeye alıyorum, bu sefer de soğuk üflüyor.

Sorun termostat öyle değil mi?

Şimdi termostat ise;

http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Corsa-C-14-16V-Termostat-General-Motors,PR-7724.html

ve

http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Corsa-C-Z14XE-Termostat-TOPRAN,PR-5585.html

Hangisini almalıyım. İkisi de aynı değil midir?

Teşekkürler.

Motorunuz 1.4 ve Z kodlu ise ikiside uyumlu.
Birisi gm, diğeri ise kaliteli yan sanayi markalardan.
Bir ay önce bende bu siteden termostat almistim. Eliniz yatkın ise kendiniz değiştirebilirsiniz. 10 dk sürmez bile.

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
Motorunuz 1.4 ve Z kodlu ise ikiside uyumlu.
Birisi gm, diğeri ise kaliteli yan sanayi markalardan.
Bir ay önce bende bu siteden termostat almistim. Eliniz yatkın ise kendiniz değiştirebilirsiniz. 10 dk sürmez bile.

Çok teşekkürler. Evet 1.4 motor ve Z kodludur motorum.

Bu siteyi çok seviyorum ben. Aradığım herşey orada diyebilirim.

Elim aslında böyle şeylere yatkındır. Ama yerini bilmiyorum, bulamadım yani :D

Aslında resmini biliyorsanız bi gösterseniz :bir: