Opel Corsa D Elektrikli Direksiyon Burç Değişimi Sonrası Sertleşme ve Toplamama Sorunu

livene55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2014 model opel corsa d 1.3cdti aracım var. Aracı alırken direksiyon kutusunda problem vardı lakırdı yapıyordu parke yolda. Ama direksiyon çok hafif tüy gibiydi ve sürüş çok zevkliydi.Direksiyon kutusunu söktürüp kutu tamircisine verdik kutunun burcunu değişti ve geri taktırdık.Ses problemi geçti fakat direksiyon çok ağırlaştı elektrikli direksiyon gibi değil.. Cihaza bağlatıp direksiyon kutusu açı sensörü ayarını yaptırmak istedim belki düzelir diye fakat cihaz açı sensörü ayarı yapmıyor hata veriyor. Sizce neden böyle bişe oldu sürüş zevki yok aracın.
Yapılan işlem öncesinde çok güzeldi direksiyon yumuşacık. Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Video yükledim

Son düzenleme:

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yaptırdığınız yere tekrar götürüp sordunuzmu?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kutunun burcunu değişen ve kutuyu söküp takan yer ikisine de sordum bilgileri yok anlamadılar
Olurmu öyle şey..Test etsinler bakalım normalmi değilmi..Ona göre sorunu tespit etsinler..Belki yanlış veya eksik bir montaj yapıldı...

livene55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Olurmu öyle şey..Test etsinler bakalım normalmi değilmi..Ona göre sorunu tespit etsinler..Belki yanlış veya eksik bir montaj yapıldı...
Test ettiler anlamıyolar.Bu işten anlayan birisi bu sorunun neden kaynaklandığını biliyordur daha önce bu problemiş yaşayan birileri bu forumda vardır

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Siz aracın motor bölümünde bulunan parçanın mı tamirini yaptırdınız yoksa epsnin mi? Opcomla baktığınızda eps hatası var mı? Epsye dokunmadılarsa sorun olmaması gerekir. Eps çalışıyorsa direksiyonun altına kulağınızı dayadığınızda direksyonu çeviriken zıyvv diye motrun sesi gelir.

Acı ayarını neden yapacaksınız cim modülüyle lastikler aynı acıda takmadılar mı?

livene55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Siz aracın motor bölümünde bulunan parçanın mı tamirini yaptırdınız yoksa epsnin mi? Opcomla baktığınızda eps hatası var mı? Epsye dokunmadılarsa sorun olmaması gerekir. Eps çalışıyorsa direksiyonun altına kulağınızı dayadığınızda direksyonu çeviriken zıyvv diye motrun sesi gelir.

Acı ayarını neden yapacaksınız cim modülüyle lastikler aynı acıda takmadılar mı?
Tamirini yaptırdığım parça direksiyon kutusu.Direksiyon kutusunu söktüler içinde ki burç değişimini yaptılar geri taktılar.Opcom ile bakıldığında direksiyon sistemi hatası gözüküyor ama kadranda direksiyon ışığı yanmıyor ve kalibrasyon olmuyor.Direksiyonun altına bakıp ses geliyor mu dinleyeceğim ve video da çekerim.Açı ayarı her rot balanstan sonra veya kolon değişirse yapılması gerekiyormuş.Aynı açıda takmamış olabilirler

livene55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et

Hocam video yükledim bakabilir misiniz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tamirini yaptırdığım parça direksiyon kutusu.Direksiyon kutusunu söktüler içinde ki burç değişimini yaptılar geri taktılar.Opcom ile bakıldığında direksiyon sistemi hatası gözüküyor ama kadranda direksiyon ışığı yanmıyor ve kalibrasyon olmuyor.Direksiyonun altına bakıp ses geliyor mu dinleyeceğim ve video da çekerim.Açı ayarı her rot balanstan sonra veya kolon değişirse yapılması gerekiyormuş.Aynı açıda takmamış olabilirler
Opcomda çıkan hata kodu nedir? Videoda ses var gibi ama emin olamıyorum hem çok uzak hemde yağmur sesi mevcut sizde dinleseniz anlarsınız aslında. Dönüşte sertlik yok gibi ama kendim çevirmediğim için aradaki farkı anlayamadım.

Opcom chipi kaliteli olan mı? Bende iki tane klon ocom var birinin chipi dandik yani klonun klonu diye tabir edilen model diğeri kaliteli versiyon yükseltip düşürmeye izin veren cinsten dandik lan bazn aracı bile tanımazken diğeri bütün arıza kodlarını gösterim aracın herşeyini programlıyabiliyor.

livene55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Opcomda çıkan hata kodu nedir? Videoda ses var gibi ama emin olamıyorum hem çok uzak hemde yağmur sesi mevcut sizde dinleseniz anlarsınız aslında. Dönüşte sertlik yok gibi ama kendim çevirmediğim için aradaki farkı anlayamadım.

Opcom chipi kaliteli olan mı? Bende iki tane klon ocom var birinin chipi dandik yani klonun klonu diye tabir edilen model diğeri kaliteli versiyon yükseltip düşürmeye izin veren cinsten dandik lan bazn aracı bile tanımazken diğeri bütün arıza kodlarını gösterim aracın herşeyini programlıyabiliyor.
Opcom cihazı mı bilmiyorum ama Opel yan servisinde kullanılan cihaz ile bağlandı ve elektrikçide ki cihazla bağlandı ikisinde de kalibrasyon yapılamadı. Hata kodunu kaydetmişim telefona silinmiş. Ayrıca video da kolay dönüyor gözükebilir hidrolikten bile ağır dönüyor altta ses duyamıyorum sesin geleceği parça tam olarak hangisi