Opel Corsa D Dizel Egsozdan su damlaması

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar bugün kısa mesafede motor soğukken eve gelirken yola baktığım zaman yolda damla damla yuvarlaklar oluşmuş. Dikkat ettim ki egsozun çıkış yerine gelmeden o bölgede ıslaklık ve su damlıyordu. Aracım dizel lpg değil böyle birşey dikkatimi çekti sizce ne olabilir? Ekte temsili bir resim ekledim düşüneceleriniz benim için önemli :bir:

Ekli dosyalar

• 0G5WkZ.jpg
    0G5WkZ.jpg
    10.4 KB · Görüntüleme: 19

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Değerli arkadaşlar bugün kısa mesafede motor soğukken eve gelirken yola baktığım zaman yolda damla damla yuvarlaklar oluşmuş. Dikkat ettim ki egsozun çıkış yerine gelmeden o bölgede ıslaklık ve su damlıyordu. Aracım dizel lpg değil böyle birşey dikkatimi çekti sizce ne olabilir? Ekte temsili bir resim ekledim düşüneceleriniz benim için önemli :bir:

Resimde işaretlediğin yerden su geliyor ise çürük vardır. Eksoz ucundan su gelir normal özellikle soğuk havalarda.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava soğudukça havanın taşıyabileceği birim hacimdeki gram cinsinden su buharı ;yani bağıl nem oranı artar . Yanma işlemi sonunda buharlaşan nem yanma sonucu oluşan nemle birleşir ve soğuk olan egzoz boruları civarında ve soğuk havayla temas ettiğinde yoğuşarak damlalar halinde egzozdan akar bu sebeple su damlaması bu motordaki yanmanın tam olduğunu ve kadar sağlıklı çalıştığını gösterir....

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkür ederim!