Opel Corsa D Dilimi Yakıyor

06GSİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba hoş geldiniz..bence lpg taktırın.içiniz rahat olur cebiniz boşalmaz..lpg nin araca hiçbir zararı yok..yeterki iyi marka taktırın lavato gibi..manifoldun delinmesinin sakıncası falanda yok..bilende bilmeyende konuşuyo...hemde aabanıza sürekli binersiniz..

TOLGA COŞKUN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bora kardeş ,istersen arabaları değişelim :). bende de 2010 111.yıl 1.2 eastronic var, daha yeni havalar ısındı diye 8,5 lt'ye düştü. 15-20 gün önce 9,5 -10 lt. arasında geziyordu... bu kadar yakacağını bilseydim 1.4 alırdım, en azından 100 bg. lik araç....

Diyeceğim şudur. 1.4 100bg'lik tam otomatik araç için ş.içi bu rakam oldukça makul derim.... Ayrıca yoğun araştırmalarım sonucu bi tavsiye; aracının motor versiyonunu öğren (ruhsatından bakabilirsin) mesala benimkisi A12EXR ile başlıyor, (A12EXP ise sorun yok) bu versiyonlara lpg kiti takılamayacağını , eğer takarsam çok sıkıntı yaşayabileceğimi söyledi birçok servis danışmanı (istanbul - ankara - antalya - izmir) ....(2010 model corsalar için konuşuyorum tabiki...)
kesinlikle çok uygun 2012 clor edition 1,4 otomatik aracım 10-11,5 arası geziyo 1 aylık arac

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teleflex

mcyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ye geçince iyiki geçmişim diyeceksiniz...
brc tavsiye ederim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu kim hortlattı ya :)
hoş 10 litre corsa yakıyorsa satar alırım bir 2.0 motorlu araba yakarsa hiç olmazsa yesin hakkı koçumun derim bu ne ya corsa 10 litre ???

konjektor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıyor

Yakıyo kardeş, corsa çok yakıyor :D Az yakıyor diyenlere inanmayın hahahaha..
LPG de şehir içi 25 kuruş yakıyor, lpg fiyatı ise 2,60 lira burada.

ayhanacam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hiç düşünmeden lpg taktırın benzinli 40 kuruş yakıyordu lpg ye geçtim şehir içi 24 kuruş yakıyor. çekişte düşme falan yok ayrıca ekonomik şimdilik bir sorunla karşılaşmadım bu benzin fiyatlarıyla benzinli araca binilmez:) aracım 2005 corsa c 1.2 80 hp şimdilik lpg ile süper...

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha yeni 2000 gls 1.4 16v aldım benzinli 2. araç olarak kullanacağım yaklaşık yıllıkda 10000-12000 km yol yaparım 2. araç olacak çünki. acaba tüp taktırsamm mı ? yoksa benzinli binsemmi. bu araca en fazla 2 yıl binerim.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay be Bende astra çok yakıyor diyordum.Astra ile ort. tüketim 9.6 ki biraz sert gidiyoruz.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
ilk aracım corsa b 100 yıldı.lpg yoktu üzerinde.8 litre falan yakıyordu.şimdi vectra a cd'm var.oda 100 km de 8.0 litre yakıyor.benim bu araç motorlarından anladığım tek şey,motor ne kadar büyük ve torklu olursa o kadar rahat çalışıyor.yüksek devirlerde zorlanmıyor,dolayısıyla gaza çok abanmadığınız sürece sizide yakıt olarak üzmüyor.bir daha asla küçük motorlu araç almam.yani ufak motor az yakar lafı tamamen bir şehir ve dağ-bayır efsanesi bana göre:)bazı araçların motorları hariç tabi,opel için söylüyorum