Opel Corsa D Dilimi Yakıyor

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2010 Corsa 1.4 Enjoy 111 AT'm canımı yakmaya başladı. 8.3lt/100km yakıyor araç. LPG'ye geçsemmi diye de düşünüyorum ama emin olamıyorum. Manifoldu kesinlikle deldirmek istemiyorum, o kesin. Acaba LPG'nin dezavantajları neler?? Yakıt harcamasının maliyeti 50% düşüyor ama sanırım bazı dezavantajları da vardır?

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 lt civarı ankara için gayet iyi bir tüketim ama benzin altınla yarışırr haldee

şu an ki lpg kitleri beya geliştiii aracınızı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanızz bu işte en iyi markayı seçmeye çalışınnnn bu konuda calmy nikli mehmet abi yardımcı olacaktıırr

bence dezavantajları arasında corsa d için bagaj en büyük sorun olacaktırrr ayrıca kapalı otopark gibi sorunları olacaktırrr

haberlerde sıklıkla patlama haberleri duyuluyorrr bu da lpg için 2 kere düşünmek gerektiğini akla getiriyorr yani benzin riski artı lpg riski demek oluyorrr

ama devir ekenomi devri o nedenle yaa lpg yada dizel olacaktırrr

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 lt civarı ankara için gayet iyi bir tüketim ama benzin altınla yarışırr haldee

şu an ki lpg kitleri beya geliştiii aracınızı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanızz bu işte en iyi markayı seçmeye çalışınnnn bu konuda calmy nikli mehmet abi yardımcı olacaktıırr

bence dezavantajları arasında corsa d için bagaj en büyük sorun olacaktırrr ayrıca kapalı otopark gibi sorunları olacaktırrr

haberlerde sıklıkla patlama haberleri duyuluyorrr bu da lpg için 2 kere düşünmek gerektiğini akla getiriyorr yani benzin riski artı lpg riski demek oluyorrr

ama devir ekenomi devri o nedenle yaa lpg yada dizel olacaktırrr

vallaha ben bagajdan geçtim artık, zaten subwoofer kolonu sağolsun bagaj kalmadı. Simit taktırıp stepneyi çıkarmayı düşünüyorum ben aslında. Benim esas olayım ses yapması ve manifoldu delmeleri. Yoksa ben 6 ayda amorti ediyorum LPG'nin maliyetini 1750TL ye taktırırsam...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2010 Corsa 1.4 Enjoy 111 AT'm canımı yakmaya başladı. 8.3lt/100km yakıyor araç. LPG'ye geçsemmi diye de düşünüyorum ama emin olamıyorum. Manifoldu kesinlikle deldirmek istemiyorum, o kesin. Acaba LPG'nin dezavantajları neler?? Yakıt harcamasının maliyeti 50% düşüyor ama sanırım bazı dezavantajları da vardır?

prinsin manifold delinmeyen setleri var dezavantajları neler deresen sıralıda olsa normalde olsa motorun ömründen yiyiyor

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bora kardeş ,istersen arabaları değişelim :). bende de 2010 111.yıl 1.2 eastronic var, daha yeni havalar ısındı diye 8,5 lt'ye düştü. 15-20 gün önce 9,5 -10 lt. arasında geziyordu... bu kadar yakacağını bilseydim 1.4 alırdım, en azından 100 bg. lik araç....

Diyeceğim şudur. 1.4 100bg'lik tam otomatik araç için ş.içi bu rakam oldukça makul derim.... Ayrıca yoğun araştırmalarım sonucu bi tavsiye; aracının motor versiyonunu öğren (ruhsatından bakabilirsin) mesala benimkisi A12EXR ile başlıyor, (A12EXP ise sorun yok) bu versiyonlara lpg kiti takılamayacağını , eğer takarsam çok sıkıntı yaşayabileceğimi söyledi birçok servis danışmanı (istanbul - ankara - antalya - izmir) ....(2010 model corsalar için konuşuyorum tabiki...)

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bora kardeş ,istersen arabaları değişelim :). bende de 2010 111.yıl 1.2 eastronic var, daha yeni havalar ısındı diye 8,5 lt'ye düştü. 15-20 gün önce 9,5 -10 lt. arasında geziyordu... bu kadar yakacağını bilseydim 1.4 alırdım, en azından 100 bg. lik araç....

Diyeceğim şudur. 1.4 100bg'lik tam otomatik araç için ş.içi bu rakam oldukça makul derim.... Ayrıca yoğun araştırmalarım sonucu bi tavsiye; aracının motor versiyonunu öğren (ruhsatından bakabilirsin) mesala benimkisi A12EXR ile başlıyor, (A12EXP ise sorun yok) bu versiyonlara lpg kiti takılamayacağını , eğer takarsam çok sıkıntı yaşayabileceğimi söyledi birçok servis danışmanı (istanbul - ankara - antalya - izmir) ....(2010 model corsalar için konuşuyorum tabiki...)

Abicim ben anlayacagimi anladim, lpg den de vazgectim arabamda artik dilimi yakmiyor. Mumkun oldugunca az yol yaparim artik ne yapalim :D peki en cok yolu hangi benzin yaptiriyor?? Ben shell 97 den po97 ye dondum PO'nun OMV ye satildigini duyunca da..

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabani çok seviyorsan daha az binmeye çaliş benzine devam ,
yok eğer gaz takturacak kadar sorun etmiyorsan, ee sat
dizel al
mutlu oilursun

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bugün gelen zamlardan sonra artık satıp dizel almayı ciddi ciddi düşünüyorum, varmı dizeller arasında tavsiye en az yakan en uygun fiyatlı....

istasyon28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2009 opel corsa 1.2 ye landirenzo tüp taktırdım serviste..1700 tl verdim..80 tl ye 520 km yol yapıyorum şehir içi..yüzde 40 tasarruf ettim..öyle performans falanda düşmüyor..bence 1.4 lere daha çok yakışır..ben arabayı değiştirirsem 1.6 motor benzinli alıp tüp taktıracağımm..daha avantajlı olacak.. dizel almış başını gidiyor,birde vergiler değişecek yakında dahada kötü olacak bece dizel araçlar.. lpg teknolojisi çok gelişti artık.. italya gibi avrupa ülkelerinde yüzde 80 lere dayandı lpg li araçlar..vergi avantajıda olacak..manifolt delinmesine gelinde delinince ne oluyorki sorun değil bence.. zaten hepsi plastikten artık.. kapatması çok kolay..benzin 5tlye çıkmadan bence düşünün derim..seçimden sonra 5 tl olur..not:benim motor kodu A12EXP opel garanti kapsamında bu motora müsade ediyormuşş,, diğerine etmiyormuş ama yapan çok var..

Son düzenleme: