opel corsa d (bip bip...) gelen ses!

cey100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracım corsa 2011 otm. 5400 Km. Eylül ayında ilk bakımına götüreceğim fakat bir sorum var;

Aracım ara sıra çok ender olarak sürüş esnasında sıralı ince tonlu kalın tonlu şeklinde 1-2 saniye "bip bip bip bip....." sesi çıkarıyor her hangi bir uyarı ışığı yanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Servise gitmelimiyim?

Kitapçığında bununla ilgili herhangi bir bilgi yok.

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracım corsa 2011 otm. 5400 Km. Eylül ayında ilk bakımına götüreceğim fakat bir sorum var;

Aracım ara sıra çok ender olarak sürüş esnasında sıralı ince tonlu kalın tonlu şeklinde 1-2 saniye "bip bip bip bip....." sesi çıkarıyor her hangi bir uyarı ışığı yanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Servise gitmelimiyim?

Kitapçığında bununla ilgili herhangi bir bilgi yok.
Aynı sesi ben de duyuyorum ; çukura girince bozuk yolda yada frenleyince sık sık geliyor yoksa temiz yolda sabit giderken gelmiyor sanki.

cey100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız benim bahsettiğim telefon sesi gibi bip bip bip bip....1-2 sn. boyunca sürmesi. forumlardan araştırdığımda birisininde buna benzer bir sorunu varmış "Ogs" yüzünden diyor. ama ogs en fazla 4 kere bip yapar.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2 ihtimal:
radyo trafik bilgisi açık olunca benzer bir ses geliyor.
hız limiti programlıysa belirtilen hızı aşınca uyarı verir.

cey100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ihtimal:
radyo trafik bilgisi açık olunca benzer bir ses geliyor.
hız limiti programlıysa belirtilen hızı aşınca uyarı verir.

Radyo kapalıydı ve sokağı dönerken aldım uyarıyı. (koşma hızı) Konsolda herhangi bir uyarı ışığıda yanmıyor.

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o an yol bilgisayarına bak. open yazısı varsa, kapı sensörlerinden biri kapılardan birini açık görüyor gibi olabilir.

tan_dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cey100 aynı ses benim araçtada var, önceleri çok takılmıyordum ama artık kulak kesiliyorum sürekli bu sesi duymak için buda oldukça can sıkıcı. bende de 2012 4800km de manuel corsa var 1.4 enjoy. herhangi bir bilgiye ulaştıysan bu ses ile ilgili bilgi verirsen sevinirim.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsa d 1,3 cdti ile 170km hız yattım.Tam hatırlamıyoru ama 150 ya 160 dan sonra emniyet kemeri takılı değilken gelen uyarı sesi gelmeye başladı.neden acaba, motoru bu kadar zorlama gerek yok mu demek istedi acaba