opel corsa d arabam 120 gecmiyor

sanall44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar 3 sene yakındır kullandığım opel corsa d 2104 model dizel aracım 33km de . arabam 2 haftadırlı rampata 3 vitesten 4 gectikten sonra belli bi mesafeden sonra yığılır gibi oluyo sanki arabayı biri tutuyor gibi oluyor sonra bırakıyor arad titriyor vites tüşürünce normale dönüyo.

2 cisi düz yolda gecen 4 vitesten 5 gecti hızlanmaya başladı ibre 120 tam gaz araba hiç tepki vermedi devirsati 2500 gecmedi ama araba bitürlü hızlanmadı .

düşük viteslerde arabada hiç bişe yok ilk 3 viteste normal herşey bu viteslerde devir sati gayet iyi cıkıyo ne varsa rampata ve düz yolda 100 120 km sonrası görmedim zaten yokuş aşağı denemedim bu arada .....

bakıma 3km var arac hiç bi arıza ışığı yanmıyo servis bakımlıdır vede aracı hep devrinde kullanırım aynı yerden hep mazot alırım opetten sizce sorun nedir..

aliihsan93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterge panelinde veya Gaz pedalı elektronik ise problem olabiliyor. GPS ile araç hızını kontrol edin ihtimali bire indirebilirsiniz. Bu arada başıma böyle bir olay arkadaşımın aracında başıma geldi. Dediğiniz gibi araç 120’yi geçmiyordu. 220.000 km’de 1.2 benzinli ve gaz pedalı telli idi. Arkadaşım acemi olduğu için bana bir zararı yok dedi. 230.000 km ciddi bir bakım yaptırdı ondan sonra düzeldi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sanall44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar fazla kişi bişe yazmamış ama bu gün aracı servise götürdüm durumu anlattım . el taerminaline bağladılar aracı ve usta partükel den dedi yani egr içindeki pislik nedenide aracı ben kısa mesafede kullanıyom genelde bide cok agresif kullanmam ondan arac kenditemizleme moduna alalamış kısa mesafe olduğundan sistem devreye girmiyomuş onu makineye bağlıyarak temizlediler basit bi iştem 15 dakka falan sürdü. sonra teste cıktım araç nefes aldı resmen şimdi cok rahat hızlanıyo vede sıkıntı kalktı cok şükür başına böyle bi durum gelen yardımcı olur inş.
bide dizel araçları biraz devirli kullanmak gerekiyomuş tatlı sert tabiri caizse aklınızda olsun tşkler.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
aracınızın sorununu anlamamız için motor tipini yazarsanız benzin veya dizel diye daha iyi hızlı cevap alırsınız