Opel corsa d 1.3 dizel ecoflex gelen tıkırtı sesi

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Opel corsa d 2010 model dizel aracımı 1 ay önce aldım. araçtan gayet memnunum 126 binde fakat araçtan gelen bir ses var. araç hızlandıkça gelen bir tıkırtı sesi aracın hızına göre tıkırtı da hızlanıyor. bana göre şanzımandan geliyor ama 2 ustaya gösterdim her dizelde gelir diyor . farklı dizel araçlarda böyle bir tıkırtı duymuyorum ben acıkcası. opele özel bir sorun mu acaba yardımınızı rica ederim. bu arada genellikle 1.500/2500 devirleri arasında geliyor ses.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Ses seyir halindemi yoksa rolentide varmı aracı çalıştırın durduğunuz yerde gaz verin söylediğiniz devirlerde varmı bakın varsa aktarma organlarında sorun yoktur ama yok ise aktarma da

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses sadece seyir halinde arkadaşlar. lastikten falan değil bu ses şanzımandan bence ama onun hangi organı bilemiyorum. aktarma organı dediğiniz şey nedir?

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörlerden geliyor dediler birde :/ enjektörde ne gibi bir tıkırtı olabilir ki ?

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar. sorun çözüldü. enjektörlerden geliyormuş. aracı uzun zaman satmayı düşünmediğimden 4 enjektör değiştirdim sorun kalmadı. teşekkürler.