Opel Corsa C fan

fenrir35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selamlar, aracım 2006 model opel corsa c 1.3 cdti. Dur kalkın olduğu trafiklerde hararet göstergesi 95'e yaklaşıyor ve araç fan açıyor ardından 90 civarlarına geri dönüyor. Trafikte arka arkaya 4-5 kez yaşanabiliyor. Aynı zamanda araç bu sıcaklıklara çabuk ulaşıyor. Sürekli gözüm orada ve şaşırıyorum bazen. Bu durumlar normal midir, sorun varsa ne olabilir? Teşekkürler.

eksikpigment

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selam, bence normal. Bende de Astra 1.6 h var. Benim araba 105 derecede fan açıyor. Geçen fan açmadığı için araç conta yaktı. Şimdi serviste bekliyoruz başka sorun çıkacak mı diye.

• Beğen
Tepkiler: fenrir35

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Selamlar, aracım 2006 model opel corsa c 1.3 cdti. Dur kalkın olduğu trafiklerde hararet göstergesi 95'e yaklaşıyor ve araç fan açıyor ardından 90 civarlarına geri dönüyor. Trafikte arka arkaya 4-5 kez yaşanabiliyor. Aynı zamanda araç bu sıcaklıklara çabuk ulaşıyor. Sürekli gözüm orada ve şaşırıyorum bazen. Bu durumlar normal midir, sorun varsa ne olabilir? Teşekkürler.
normal bir durum. ama yine de sizin gözünüz göstergede olsun.
zaten opeli olanın bir gözü hep o göstergede olmak zorunda :D

• Beğen

fenrir35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selam, bence normal. Bende de Astra 1.6 h var. Benim araba 105 derecede fan açıyor. Geçen fan açmadığı için araç conta yaktı. Şimdi serviste bekliyoruz başka sorun çıkacak mı diye.
geçmiş olsun hocam, umarım fazla masraf olmaz

fenrir35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

fenrir35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. 10K Masraf çıktı. Genleşme bidonu, bazı hortumlar, termostat, radyotör dahil hepsi değişti.
Tekrardan geçmiş olsun. Sanki ucuz yırtmışsınız, daha önce motoru indirmeye çalışıp 25-30 bin masraf çıkarmaya çalışan servis gördüm. Conta yanmamıştı ama yandığını söylemişlerdi.

eksikpigment

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tekrardan geçmiş olsun. Sanki ucuz yırtmışsınız, daha önce motoru indirmeye çalışıp 25-30 bin masraf çıkarmaya çalışan servis gördüm. Conta yanmamıştı ama yandığını söylemişlerdi.
O zaman iyi ya. Bizim usta bu modellerde çelik conta var şanslısın dedi.

• Beğen