Opel Corsa C Amartisör

gakko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler merhabalar öncelikle. Benim arabanın arka amartisörlerinden oldukça sağlam ses gelmeye başladı. Kendi ustama götüremedim zira benziniim yok idi :) yakın biyerdeki opel servisine götürdüm bu mevsimde değiştirmek doğru olmaz gibi bişeyler dedi. sonuç olarak amartisörlerin patlak olduğu belli oluyor :) ayrıca servisteki adam corsa c lerin amartisörleri hep sıkıntılıdır falan dedi. siz ne dersiniz bu konuda? adamın dediği doğru mudur? bu mevsimde değiştirmek yanlış mıdır gerçekten? bir de marka önerebilecek misiniz? istediğiniz sorudan başlamak gibi bir özgürlüğünüz de var :)

selametle...

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
gelen ses patlak amartisör sesi mi yoksa, gacır gucur bir ses mi..eğer gıcırtı ise, hava soğuk olduğunda kağnı gibi ses yapıyor corsa'lar.değiştirmeye gerek yok..
ayrıca mevsimle amartisörun değişimi ne alaka anlamadım.. bence sorun olmaz..Acaba değiştiştirirken elim üşür diye mi dusunuyor usta :)

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Patlaksa muhtemelen usta kış mevsiminde malum yollarımız iyice bozulacağından dolayı yeni takılanlarında kısa sürede sorun çıkaracağını adüşündüğü için kışı geçir öyle takalım demiştir.Sen bilirsin sürekli şehir içi geziyorsan pek sorun yapmaz, uzun yola felan gidiyorsan değiştirmeni öneririm.

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış geldi gıcırdamalar başladı maalesef nefretlik bi durum corsa mühendisleri yazın mı test etti naptiysa bu araçları görmemişler sorunu :)

gakko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) aslında tam tabiri ile "gacır gucur" ses geliyo. arkadaşta palio var onun arabaya imrenmeye başladım vallahi :) hız tümseklerinde falan çıt yok adamda. ben bi giriyorum tümseğe (yavaş hızlı farketmeden) garç gurç sesleri başlıyo :) bu durumda çok acil bir iş yok arabada. herkesin genel bi sorunu sanırım.
teşekkür ediyorum beyler

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
"gacır gucur" ses corsaların müzmin sorunu.. çözüm yok.soğuk havalarda geliyor ne yazikki.. yağlayarak falan çözüyorlar galiba o sorunu ama ben hiç uğraşmadım..yağlatmayı deneyebilirsin.

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
arkasotomotiv...

Üye arşivi bölümüne kendinizi aşağıdaki formata uygun olarka tanıtınız.
Üye Arşivi tanıtım formatı:

- İsim ve soyad
- İkamet ettiğiniz yer
- Mesleğiniz ve yaşınız
- Varsa otomobilinizin marka ve modeli
------------------
imza alanına da isim alalım lütfen..
iyi forumlar

karatoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben birinden duydum,
amortisörlerin içinde sanırım yağ varmış,
yağın yerine hava doldurarak amortisör yumuşatılabilir denildi??

bilgi ve yorumu olan??

bilge_the_great

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim corsada da özellikle dönüşlerde araba biraz kasılınca acayip gıcırtılar geliyor. bana bu konuda fitillerin ses yaptığını ve gıcırtıların kesileceğini söylediler iki kutu slikonu fitillere sıktılar hala ses var. Amortisörden yaparmı dedim bakıp sağlam onlar dediler ama ses devam ediyor. 2005 model arabaya binip ses dinlemekte hiç hoş olmuyor doğrusu. amortisör üzerindeki lastik takozları yağlasak sorun çözülür müki?