Opel Corsa C easytronik Volant problemi ?

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Aracım Opel Corsa C 2006 model dizel otomatik şanzıman. Aracım 189.000 km de. 177.000 km civarlarında aracımda aracı ilk çalıştırmada hemen çalışmama , çalışırken titreme , uzun titreyip öyle çalışma gibi şeyler başıma gelşyordu. Her çalıştırdığım zaman DEĞİL ama . Belli zamanlarda sanki orada bir dişlide sıkıntı var oraya denk gelince araç ilk seferde çalışmak istemiyordu. Şuanda da arada yapıyor bazen biraz bekletip çalışıyor. Bazen hemen çalışıyor belli olmuyor.

Şuandaki km de araç rölantide çalışırken araçta titremey hissediyorum. Araç deli gibi sallanmıyor tabiki ama ön taraftan ve de özellikle direksiyonu ellediğiniz zaman içerden bir derin tok tok vuruntuyu hissedebiliyorum. Ön koltukta oturanlar bir titreme var hissiyatine kapılıyor. Bir de vites boştayken vitese aldığım zaman ilk kalkışlarda sanki baskı kaydıracakmış hissine kapılıyorum. Bazen 3. Ve 4. Viteslerde baskı Balata kaydırma yapıyor özellikle vites geçişlerinde ama çok sık DEĞİL . 100 kerede 5-10 defa ya yapıyordur ya yapmıyordur. Orada bir kaydırma noktası var oraya denk geliyor sanırım.

Burada yaşadiım yerde her zaman gittiğim ustaya ve başka ustaya da gösterdim bu durumu volanttan Dedi. Geç çalışması da volanttan ilk vitese taktığında gelen bir ses var o DA volanttan Dedi. (177.000 )Çünkü boşa alınca o değişik ses gelmiyordu. O zamanlar titreme yoktu şimdi titreme başladı ve belirginleşmeye doğru gittiğini hissediyorum. Sen kullan tok tok vurma sesi duymaya başlayınca değiştiririz demişti.
5-6 ayda 10 bin km yol yapıyorum. Sizce volantımı set halinde değiştirmeli miyim? Yoksa daha beni götür mü ? Daha Önce benim gibi aynı problemi yaşayan arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar ... yardımcı olursanız sevinirim herkese hayırlı akşamlar ...
Akü De ya da şarj dinamosunda herhangi bir problem Yok.