Opel corsa c 1.2 mi 13 mü hızlı

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şuan 1.7 dti corsa kullancısıyım ve bu aracı 1.2 twinport corsa dan sonra aldım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki dizel 1.3 olsun, 1.7 olsun performans bakımından benzinli 1.2 den çok daha iyiler. Ama şunu da söyleyim; benzinli 1.2 sanki bana daha problemsiz bir motor gibi geliyordu, ne bilim...

Son düzenleme:

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Bende 2 motordan da var.. Corsa 1,2 ve Astra 1,3 CDTI.. ikisi de yeni ve 20.000 km nin altında..

Astra 150 kg daha ağır olmasına rağmen, daha ivmeli bir araç. Yine ağırlık farkına rağmen son hızda 1.3 Astra üstün. 1.2 Corsanın tek avantajı kısa mesafelerde atak olması, sokak aralarında, virajlı ve spor kullanımın zaman kazandıracağı tali yollarda seri olması.. Ayrıca 1.3 Astradan inip Corsaya binince sanki kendiniz 20 kg vermiş gibi hissediyorsunuz.
Ama yan yana koyup kapıştırsak ilk 1 km yi corsa önde kapatır sonra bayrağı 1.3 e teslim eder.

1.2 motor yokuşlarda berbat. Arabanın motoru rektifiye istiyorumuş gibi hissettiriyor. Hele yüklüyseniz iyice kötü oluyor. 1.3 CDTI ise yokuş yukarı 1,4 ve 1,6 ları solluyor.
1.2 boş araç ve tek şöför ile 110 km hıza kadar çok az yakıyor. Kazara araçta yolcu ve bagajda da 2 bavul varsa benzin yetiştirmek mümkün değil. Küçük benzinli motorun önemli bir dezavantajı bu.

Araba, hele Corsa gibi bir araç düşünüyorsanınz kesinlikle ve kesinlikle 1.3 CDTI derim.

corsaLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son mesaj üzerinden zaman geçmiş ama bi cevapta ben vermek istedim adana-maraş otobanında 1,3 cdti corsa c ile 165 ten fazlası olmadı araba tamamiyle stock. ve tatil dönüşü oldugu için tamamen yük vardı 3 kişiyle beraber yine iyi hızı gördügümü umuyorum. benzinli corsayı savunan arkadaşlara yokuşlarda rampalarda cdti motorlu corsayı kullanmalarını öneriyorum eminim kararların cdti yönünde olur zaten. hayırlı günler

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tasarruf bekelntisini bir kenara bırakıp, performanslı kullanım stilinde, dogru devirlerde vites değiştirerek 1.2 corsadan iyi bir performans alabilirsiniz.Tabiki turbo destekli 1.3 cdti sahip oldugu yuksek torku her daim size hissettirir ama özellikle 5. vites te, yuksek hızda 1.2 başarılıdır.Kalkışta kullanıma baglı olarak 1.2 ile 1.3 çok fark etmez ama ara hızlanmalarda 1.3 kesinlikle üstün gelecektir.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımda 1.2 corsa vardı, 5. viteste 60 ile giderken aracının 2000 devir çevirdiğini söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam.. Eğer gerçekten böyle ise bence yüksek hızda da 1.3 iyi..