Opel Corsa 1. Vitesten 2. Vitese Geçiş

milliyetci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam 2014 model 1.2 essentia manuel vites ve Üç bin km.de.
Arabayı aldığımda beri,1. vitesten 2. vitese geçişte düşük ya da 2500 devirlerde olsun direk 1 den 2. vitese atarsam bir yere değerek ya da takılarak geçiyor gibi oluyor.
1. vitesten önce boşa alıp 2. vitese atarsam olmuyor.3. vitesten 2. vitese düşürdüğümde olmuyor.
Diğer viteslerde bu durum yok.
Yorum yaparsanız sevinirim.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam 2014 model 1.2 essentia manuel vites ve Üç bin km.de.
Arabayı aldığımda beri,1. vitesten 2. vitese geçişte düşük ya da 2500 devirlerde olsun direk 1 den 2. vitese atarsam bir yere değerek ya da takılarak geçiyor gibi oluyor.
1. vitesten önce boşa alıp 2. vitese atarsam olmuyor.3. vitesten 2. vitese düşürdüğümde olmuyor.
Diğer viteslerde bu durum yok.
Yorum yaparsanız sevinirim.

Opelin karakteristik yönü kemikli vites gecisleridir. Ben kendi aracimda 1 den 2 gecerken hafif sola cekip vitesi atiyorum sorun olmuyor. Bide ek bilgi olsun geri viteslerde iyice durup 1-2 sn sonre geri vitese takin daha rahat gecer;)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
hatta geri vitese atmadan Mehmet beyin dediği tam durmanın yanında bir de önce 1.vitese atıp geri yaparsanız çok daha rahat geçer ve ses yapmaz. benim 98 model aracımda da bazen 1 'den 2'ye çekerken öyle hafif, yumuşak çekeyim dediğinizde takılma oluyor. Kaç tane servis, usta dolaştıysam normal dedi. 2014'te de demek ki hala devam ediyor.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin kaderimidir nedir bilmiyorum ama 2. vites hep sorunlu geçişe sahip... mantıklı bi açıklaması varsa bende merak ediyorum açıkçası