Opel Corsa 1.3 CDTİ Ön Bölge Ses Sorunu

Hlkkrc44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bütün foruma.Opel Corsa 1.3 CDTİ sahibiyim.2 Aydır bir sesden müzdaribim lütfen yardımınıza ihtiyacım var.
Yaklaşık 2 hafta önce sanayide tanıdığımız bi abimize götürdüm aracı ön amartisörler değişicek ses ondandır dediler.(Ses sağ teker tarafından yolda bütün kasis,çukur,hafif yol bozuklukları gibi yerlerde ve yolda min. 30km hızla giderken tok tok tok tok diye ses gelmekte sanki birşey birbirine çarpar gibi)
Değiştirdik ön amartisörler,takozlar,diskler,balata,arka kampana hepsini değiştirdim yaklaşık 1150 civarı bir rakam ödedim.Ancak aynı gün değiştirdiğim halde yine ses geliyordu 2 gün sonra yine gittim amartisörler değişti ancak yine ses gelmeye başladı sağ taraftan.Çözümünü hiçbir şekilde bulamadık.Lütfen yardımınıza ihtiyacım var tatile çıkıcam yolda kalmak veya başıma birşey gelmesini istemiyorum güvenli bir şekilde seyahat etmek hakkım diye düşünüyorum.
Hepinize bütün yardım eden kişilere çok teşekkürler şimdiden.

emrelee41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
On duzeni kontrol ettir birde altta arabanin salincak izasinda sac gibi bir parca var onun civatalari gevsediginde ses yapiyor ozellikle frenlediginde bi ihtimal ondanda olabilir lok tok sesler ozellikle bosluk sesleridir.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hlkkrc44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle hocam lok lok lok diye ses yapıyor çıldırmak üzereyim artık ya cumartesi sanayi açık olurmu onuda hiç bilmiyorum valla.
Bir sorum daha olacak ses çıkarmayan balata markası varmıdır bilirmisiniz

emrelee41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acik yerler oluyor orjinal gm balata kullan ben ole yapiyorum 0 ses ve yuksek km yapiyor ilk balatalar 50 bin km yaptirdi ve gayet basarilidi frenlemede orjinal alip 70 lira iscilik karsiligi taktirdim

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
viraj demir lastikleriden ve z rot dan gelme ihtimalide var ikiside en ucuz parçalar bide onlari değiş