corsa 1.2 o.v arabam var lpg takacam teredütteyimbilgisi olan arkadaşlar lütfenyardım

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
motor zaten 1.2 bi de tüp taktır ilk yokuşta itmeye başlarsın arabayı

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlamış bir , ikincisi 1.2leri çok hafife alıyorsunuz inanın bana çok daha iyi gidiyor lpgnin oktanı 103 ila 110 arasında değişiyor eskisinden daha iyi gidiyor izmir manisa arası sabuncu beli rampasını araçta 4 kişi çok rahat çıkıyorum hemde çok iyi çekiyor ezbere konuşmayalım lütfen

Sercanawar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuxcell kardeş öle diyosan bi bildiğin vardır ama açıkçası 1.2 lpg li gerçekten çok iddalı bir hareket gibi geliyor bana, tabi lpg mevzuna çok hakim değilim ama şunu biliyorum ki 1.2 ve 1.0 litre motorlu araçlar günlük kullanıma yönelik arabalar ve ekonomik olmalarıda tamamen biniciyle alakalı birşey, şu bir gerçekki performanslı kullanımda özellikle amiyane tabirle sıkıştırıldığında 1.2 ve 1.0 litre motorlar her halükarda 1.4 ten fazla yakar, belkide arkadaş biraz fazla devirli kullanıyor olabilir, bende bi ara çok düşündüm ama cesaret edemedim almaya yakıttan korktum, bu arabaları sakin kullanmak lazım diye düşünüyorum. sevgi ve saygılar

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuxcell kardeş öle diyosan bi bildiğin vardır ama açıkçası 1.2 lpg li gerçekten çok iddalı bir hareket gibi geliyor bana, tabi lpg mevzuna çok hakim değilim ama şunu biliyorum ki 1.2 ve 1.0 litre motorlu araçlar günlük kullanıma yönelik arabalar ve ekonomik olmalarıda tamamen biniciyle alakalı birşey, şu bir gerçekki performanslı kullanımda özellikle amiyane tabirle sıkıştırıldığında 1.2 ve 1.0 litre motorlar her halükarda 1.4 ten fazla yakar, belkide arkadaş biraz fazla devirli kullanıyor olabilir, bende bi ara çok düşündüm ama cesaret edemedim almaya yakıttan korktum, bu arabaları sakin kullanmak lazım diye düşünüyorum. sevgi ve saygılar

buna katılıyorum. bende 1.6 honda var otomatik. depoları fulleyelım. benim seyrettiğim tempoda gıtmeye kalksa 1.2 corsa mutlaka benle aynı yakar. hatta fazla da yakabılır. tempodan kastım 140 lı surratler.. benım araba 140 ı motordan ses cıkmadan yapıyor, sankı rolantıde gıdıyorum. ama tahmın ediyorum ki corsa da durum farklı olacaktır.

bekir06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 motor arabayla yarislara katilacak halin yok sanirim.performans diyo cogu kisi.bence 1.2 motorda pek de onemli degil bu.bende de 1.2 corsa c var.benzinle 300 kurusdan asgi yakmiyodu.sirali lpg taktirdim simdi 140 kurus yakiyo.gayette memnunum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence hiç masraf yapma sat 1.3 cdti al vergiside düşük 170-180 civarıda bişe yakar doya doya binersin

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim oto 2,0 motor ve benzinde biniyorum. Eğer çok sıklıkla binecekseniz corsa dizel alın. Amacınız az yaksın ise. Bu arabalara çok yazık oluyor. LPG ile biniliyor, araba mahvoluyor. Kullanan az bir miktar tasarruf sağlıyor. Peki motorun gördüğü zarar ne olacak? Bu arıza size yada aracı sattıktan sonra alana mutlaka patlayacaktır. Bu hasarın yapılması toplam lpg tasarrufunu üçe katlar.
Amaç az yakıt ise lpg li broadway türü alın. Tabi bu arabalardan alana gürültü,sarsıntı ve kazık gibi bir sürüş bedava.
Ben aldım bir tane. 94 model 1,4 lpg li fairway. İşe bununla gidip geliyorum. İş harici vectraya biniyorum. Fairway'den inip opele binen var mı? Bu arabaların kıymetini insan ozaman anlıyor. Bir deneyin görün ne demek istediğimi anlarsınız.

dedemde var 93 fairway :D bayramda sürdüm , sonra kendi arabam mercedes gibi geldi:D

S

susak59

Bilgi Girilmemiş
1.2 corsaya lpg

arkadaşlar lütfen bana yardım edin.ben d.bakırdan onur. ..benim 99 opel corsa 1.2 o.v arabam .çok noktalı enjeksiyonlu. ama şehir içi çok yakıt tüketiyor..km başı 300 bin.. sanırım bu corsaların hepsi böyle çok yakıyor.. şimdi sormak istediğim konu şu bazı arkadaşalar 1.2 motor hacmindeki araçlar lpg de tasaruf filan sağlamaz dediler.. bazıları ise en az yüzde 40 tasaruf sağlar diyolar.. bu konudaki bilgi sahibi arkadaşalar bana yardım ederse sevinirim.. aracıma lpg taktırayımmı??? terformans filan aramıyorum.. economik olsun yeter .aracım evin önünde yattıktan sonra istediği kadar atak olsun neye yarar..
merhaba benimde 1.2 easytronic corsa d var.Ben 22 nisan 2008 de taktırdım.Tamam biraz güç kaybı var ama o kadar da değil.Zaten 1.2 ile pek performans alabilmek akıllıca olmaz galiba.Amaç ekonomik kullanmaysa tavsiye ederim.Benim arabamda daha önceden 200 250 civarı yakıyordu ki ben şu an erzurumdayım.Lpg yi taktırdım şu anda aşırı soğukta bile 140 kuruşu geçmiyor.Ben memnunum ki ayda 2000 km yapıyorum dört depo gaz yetiyor bana ortalama 55 lira ile doluyor depo.220 liraya ortalama 2000 km.var sen hesapla

easterner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben de 2004 tiptronic vites corsa c var.kampüste yaşadığım için kısa mesafeli kontak açma kapamasındandır diy düşünüyorum; arabam çok yakıyor bir depo 425 km ancak götürüyor.bunda bir anormallik var mıdır? yaklaşık 320 kuruş a denk geliyor yakıtı