Opel Combo Kullanıcıları (Anket)

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2003 model 17. dti combo var.partner ve connect kullandım.taksi olarak golf kullandım.golf kullananlar bilir seri atak ve rahattır.İşte combo öyle seri atak ve rahat diğerlerimi sandelyede kamyon sürüyor gibidir insan.Ancak içeriye şöyle geniş açılı yeni bir ayna şart.bir tane aldım vakumlu her yanı görebiliyorsunuz.TAbiki renk metalik gri olacak.tercih sizin.

YSJ_GSİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla kardeş bendede var combo bence bu sınıfta alınacak tek araç ;) çok memnunuz biz bide 17 jant falanda var bende bide komfor opel corsa ile hemen hemen aynı ;)

ferhatk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet arkadaşım bende çok memnunum 2006 cdtı kullanıyorum ben şehir içinde 150 km yaptım o hızla makasa bile girdim gerisini sen düşün savurma falan yok yakıtı bakımıı düzenli yaptırırsan bi sorun yok bide direksiyon kutusu sorun çıkartıyo dio kesinlikle katılmıyorum eğer o diyen arkadaşta problem varsa hemen servise gitsin gerekirse yenisiyle değiştiriyolar benim araba 35 binde taş gibi hala maşallahı var bu arada combo ların direksiyon kutusu ve ön takımı öve öve bitiremiyolar düzgün kullanıldığında süpe bi araç şimdiden hayrını gör

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler

Arkadaşlar öncelikle araç hakkındaki görüşleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Hafta Sonu aracı test etme imkanım oldu.
Öncelikle bi çok kişinin dediği gibi araçta binek araç konforu var yani aracın arkası varmı yokmu belli değil.
Çalıştığım firmada peugeot partner kullanıyoruz gün içinde zaman zaman dışarı çıktığım oluyor ve kullanıyorum aracı.araçlar 1.9 benim dikkatimi çeken nokta şu oldu araca 5 kişi bindiğinde biraz daha kastığını hissediyorum ve bu araç 1.9 motor comboyu 5 kişi ile test etme imkanım malesef yok.opel comboya 5 kişi ile binipte bu farkı gören bi arkadaşım varmı yada ne derece aracın yakıtını ve kalkışını etkiliyor.

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aracıma 5 kişide binse, tek başımada kullansam aracın performansı değişmiyor... En azından ben bir fark görmüyorum...
Sadece çoluk çocuk (hanım+ben+3 çocuk) araca binip bagajıda abartısız tavana kadar yükledikten sonra yola çıktığımda aracın performansının olumsuz etkilediğini fark ediyorumm.. :) Oda beni çok rahatsız etmiyor yani çok can sıkıcı bir performans düşüşü olmuyor..

Bir keresinde sağlık ocağından hemşire arkadaşlarla okul aşısı yapmaya gidecektik. Tek araba benimki bindik önde 2 kişi arkada 6 kişi bagajda 2 kişi ve ben yani 11 kişi... :D
Aracın sinyal lambaları birden yanıp yanıp sönmeye başladı .. Yani anladım ki aşırı yük araba yuh artık gitmicem diyoo .. 3 kişiyi indirdim ve gittik :D Aşırı yük olunca araba seni uyarıyor zaten... Lastik havalarıda inikti biraz :)

Son düzenleme:

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıtta fark oluyor tabi ama ciddi ve can sıkıntısı yaratacak boyutta değil ;)

Son düzenleme:

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kime anlatsam diyordum.5 arkadaş ki ortalama kilo 80 görev yaptığım d.bayazıtan ağrıya gittik arabayı partner kullanan bir arkadaş sürdü aradaki farkı görelim diye.sonuç: Arasıra 130-140 basıyorduk ki araba 100 altına düşmedi gibi.bizim burda meşur bir ipek boğazı var ki orayıda 5 ile çıktık..hesabı siz yapın.125 km de 7.37 litre mazot yaktı.araba.100 km 6 litreden az yaktığı ortaya çıkıyor.siz 6 deyin .demek 90 ile gitseydik daha da az yakacaktı.bir eko66 taktırdığımızı düşünsene.neyse lafı fazla uzatmayayım.Arabayı süren arkadaş araba süper diyor partner ile kıyaslanmaz diyor.çekişi çok iyi diyor.eh daha ne olsun.Allah kaza bela vermesin sağlam ekonomik bir araba.saygılar.

gazozi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakın alma arkadaşım
3000 km direksiyon kutusu agrızası
5500 yag lambası sensörü agrızası
20000 kapı rulmanında problem
22000 sol viraj rotu bozuldu
Arabanın çok yaktığını ve tıkırtı ve gürültüyü de saymıyorum
Ticari arac diyorsan cady yada nemo derim sana

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Sakın alma arkadaşım
3000 km direksiyon kutusu agrızası
5500 yag lambası sensörü agrızası
20000 kapı rulmanında problem
22000 sol viraj rotu bozuldu
Arabanın çok yaktığını ve tıkırtı ve gürültüyü de saymıyorum
Ticari arac diyorsan cady yada nemo derim sana

bişe yazmamak için kendimi zor tuttum ama dayanamadım artık, bende de 2004 cityplus 1.7DTI combo var 4 yıldır ortalama 4.000 devirde kullanıyorum arabayı ki bu dizel bir araç için yüksek bir devir, yeri geldi 190 ı gördüğüm oldu, yeri geldi şehir içinde 154 le radara yakalandım ki inanmayanlara ceza tutanağını çekip gönderebilirim, yeri geldi hiç korkum olmadan 130 la viraja girdim ve bırakın savrulmayı adeta asfalta yapışıo resmen. ben dobloda kullandım (dobloda hızlı bi manevrayla 2 teker havaya kalktı), partnerde kullandım (partner perte çıktı malesef) caddy de kullandım (ben o kadar süspansiyon sorunu çıkaran araba görmedim özellikle amasitör), hiç birini comboya değişmem.
şimdi söylediğin bu arızaları düşünüyorumda gerçekten aracı nasıl kullandığını merak ettim özellikle direksiyon ve viraj rotunu nasıl o hale geldiğini.
ben 1.3 le riçin bi yorumda bulunmayacağım, bişey dedim tepki gösteren çok oldu, ama gördüğümü, yaşadığımı söyledim, 1.7 olanından gözün kapalı al derim.
yakıt konusunda da km yi sıfırladım ve deponun bitmesini bekliyorum yaptığım km nin resmini çekip koycam buraya o zaman kıyaslama yapabiliriz.
bu araçların içinde caddy ve combo dan vazgeçme derim ben fakat caddy nin arka kapısını bi açıp ön koltukla arka koltuk arasına bi bak derim neden böyle dediğimi inceledikten sonra görürsün, bana göre çok dar ve bunaltıcı nasıl desem aynen uno tarzı araç gibi combo onun yanında yayla gibi kalıyor.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende susmak istedim ama olucak gibi değil combodan memnun olmayanlar siz hiç caddye tourneoya nemoya doblaya bindiniz mi? bindiğiniz taktirde kefen bezi hediye ediyorlar. 2006dan bu yana kullanısıyım tabii sorunlar olmuştur ama bu kadarda değil. istisnalar var tabii. arkadaşım ben bütün ticari araçları kullandım combodan başkada tanımam. yere oturan virajları savurmayan hızı hissettirmeyen az yakan tek arabadır. koltuğu alcak aynı normal bi araç gibi. güven veriyor takdir sizin tabii