Opel Combo Kullanıcıları (Anket)

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selamlar
Bi süredir opel combo 1.3 le ilgilenmekteyim internetten bakınıyorumda fakat benim asıl amacım bu aracı birebir kullanan kişilerin görüşleri.Sizden Ricam Bu araç hakkında bana yardımcı olmanızdır.Sizce gönül rahatlığı ile alınabilirmi..? ( bu arada ticari amaçla düşünmüyorum aracı.sadece araç konforunda ve Biraz daha geniş olduğu için cazip geliyor)
İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler..

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kendini üye arşivinde tanıtırsan sana daha fazla yardımcı olabiliriz.

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıl 10 günden beri (13.01.2005 trafiğe çıkış tarihi) 2005 model Combo City Plus 1,3 CDTİ model opel kullanıcısıyım...

Aracımı ticari değil aksine aile arabası olarak kullanıyorum. (1 hanım+3 çocuk+ben =5 kişi anca yetiyor :D )

Performans/yakıt/konfor/güvenlik bana göre yeterli ve çok iyi..
Aracın tek kötü yanı ŞEHİR İÇİNDE klima açıkken persformans baya düşüyor. ŞEHİR DIŞINDA problem yok.
Almanı tavsiye ederim...

Öğrenmek istediğin, merak ettiğin başka bir şey varsa sor cevaplayabilirim.. ;)

O

OBİRYILDIZ

Bilgi Girilmemiş
Yakit Yakamsi Nasil Bir Depo Yakitla Kaç Km Gidiyorsunuz.

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir depo ile YAZ - şehiriçi - yaklaşık 690/710 km, şehirdışı - 850/900 km (klimalı)
bir depo ile KIŞ - şehiriçi - yakşalık 600/620 km, şehirdışı 750 km

Türk lirası olarak hesap yapmıyorum fiyatlar çok değiştiği için.. Eurodiesel kullanıyorum...
Yani bir depo 42 litre alıyor (kırmızı ışık yanıdığı zaman hemen gidip depoyu doldurtuyorum) şehiriçinde 100 km'de 5,3/5,5 lt yakıyor kışında bu 1/1,5 litre artıyor...şehirdışında ise 1 litre düşüyor

Son düzenleme:

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OpeLT Öncelikle Teşekkür ediyorum ilginden dolayı.
1.Ben işe servisle gidip geliyorum ve genelde temi filan kullanıyoruz fakat dikkat ediyorum hiç öyle kaptırıp giden bi combo göremedim bi sebebi olabilirmi acaba? mesela kangoo biraz hızlanınca savrulmaya başlıyor yada motordan yüksek ses geliyor gibi.
2.Arkdaşımda opel corsa var ve bana binek araç almamı tavsiye ediyor satman gerekirse zorlanırsın diyor.Ama ben dediğim gibi aracı binek kullanıcam aile aracı olacak.
3.Kango ve doblo larda görülen süratlenince aracta savrulma ve yol tutuşunda düşme oluyor bu comboda ne derecede var acaba?

Cevaplarınız için şimdide teşekkürler.

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Valla şehiriçinde hiç kaptırıp gitme gibi bir ihtiyacım olmadı ama şehirdışında gerek düz yolda gerek rampada süper kaptırıyor.. :) Tork yüksek olunca 4. veya 5. vitesle rampaları canavar gibi tırmanıyor çok otomobil solladığımı bilirim rampada :D

2. Bende aile aracı olarak kullanıyorum.. Sıfır aldım ve satmaya niyetimde yok şu anda ama müşterisi oldukça var bana bile soran çok oldu satarmısın diye ;)

3. Biliyosun COMBO sınıfının en alçak arabası yani yere yakın.. Lastikler geniş ve araç helezon yaylı.. Tüm avrupa testlerinde sınıfının en güvenli yol tutuşuna sahip olduğu ve savrulmadığı kanıtlanmıştır.. bende 3 yıllık tecrübemle bunu gördüm yaniiiii araçta ses yok bazen binenler bu hakikatten dizelmi diye soruyorlar.. Savrulma yok ve yol tutuşu süper denecek kadar güzell ;)

Ayrıca reca ederim yardımcı olabiliyorsam ne mutlu..

sereye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Combo, doblo, kangoo, partner, connet, ... ikilemlerinde çok kaldım. Özellikle 1.3 tercih ettim, çocuklarım da kullandıklarında aşırı riske maruz kalmasınlar, zorunlu olarak efendi sürsünler diye.

Boyumun uzunluğu nedeniyle uzun şase doblo alsamıydım diye düşünüyorum bazen.

Ama fiyat - performans oranı, sessizliği, malzemelerinin kalitesi, ... en güzel combo olduğuna inandım ve keyfini sürüyorum şimdi.
Zaten neredeyse tüm ayrıntıları sayın OpeLT yazmış.

15 - 30 - 45 - 60 bin şeklinde servis bakımlarına gidiyor, bazı otolarda 10 binde gittiği düşünülürse, bakım masrafının fazla pahalı olmadığı ortaya çıkıyor.

Orjinal parçaları ucuz değil. Ama sorun da değil. Sanayi eşrafından olumsuz bilgiye rastlamadım boşken önünün alçak olmasından başka. Bazıları da yakışıklı bulmuyorlar, göreceli bir kavram.

Genç veya orta yaştaysan 1.7 CDTİ de tercih edebilirsin.

Al al, şimdiden hayırlı olsun.

gazozi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim ben 2007 aldım eksilerinden başlıyalım eksileri:
direksiyom kutusu agrızası verir bende 3000 km de basladı
aynalar büyük ama kör nokta cok
oturma pozisyonu çok alçak
yakıt söyledikleri kadar az degil
kaliteli malzeme ve donanıma sahip bu fiyata alınabilecek en iyi otomobil veya ticari qaraç