Opel.com da Astra J Edition 39.900... (Bayiden fiyat almadım)

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel.com da Astra J Edition 39.900... (Bayiden fiyat almadım)

REC link' Alıntı:
ևok büyük bir keyifle okudum yazılanları ve bazı satırlarda resmen kendimi gördüm. Sanırım  hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz...

Bende 2011 Astra H vardı, sıfır almıştım ve 2 ay kadar önce sebepsiz yere (Vallahi durup dururken) satmaya karar verdim ve 1 günde istediğim fiyata satıldı araç...

Elimde 40.000 TL civarı para vardı, aklımdaki araç GOLF VI trendline + LPG  idi, bu seçeneğe göre param artıyordu bile, fakat uzun süre arayıp bulamadığım için ben de Astra Edition'a yöneldim, günlerce inceledim, tüm donanımları karşılaştırdım... Edition almak istiyorum Enyoj gözüme batıyo, ona yöneliyorum Sport ile arasında fiyat farkı çok az.. Allahım kafam patatese döndü anlatamam...

Aklımda hep üst donanımlar vardı ama yazın düğünüm olacağı için borca girmek istemiyordum, tam Edition'u almaya karar vermiştim hatta sipariş geçmiştim ki LPG takılamama netliği olmadığı için vazgeçtim ...

Abartısız söylüyorum Kia, Hyundai vb.  dahil onlarca araç inceledim, bir sürü bayii gezdim resmen psikolojim bozuldu. Günlerinm bilgisayar başında geçiyor, sınıf ayrımı filan da kalmadı; bir gün POLO düşünüyorum, ertesi gün Jetta, bir sonraki gün Corsa, ardından Octavia... Aradığım an herhangi biri ellerinde olsa gidip alıcam o derece yani... (uzun yıllardır üyesi olduğum bir VW forumunda 20 sayfalık konusu var bu durumun)

2. el düşünüyorum, olmuyor ailem karşı çıkıyor filan derken araç almaktan vazgeçtim :D :D :D

Sonra araçsızlığa dayanamadım ''yakıtsa yakıt ulan, LPG takmam az gezerim ne olmuş'' dedim ve Edition almak için -zaten akrabamız olan- satış danışmanını aradım. Danışman telefona cevap verdiği anda beynimin henüz tanımlayamadığım bir lobunda gerçekleşen kısa çaplı cinnet dilime Edition yerine SPORT olarak yansıdı, değerli danışmanımız (Osman Bey, Forumumuzda adı geçer) SPORT'u duyar duymaz fiyatında da güzel bir indirim yapınca ve elimde şuan mevcut deyince gittim 1.3 SPORT aldım :) :) :)

ևok memnunum iyiki almışım... Az ya da çok farketmez, borçsa borç arkadaş... Parayı her zaman bulurum ama içimdeki heves paha biçilemez :)
okkk

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Enjoy da da  park sensörü yok diye biliyorum. Acaba edition veya enjoya park sensörü taktıran arkadaşlar varmı forumda? Bilginiz varmı?

Servisle görüştüm 250 TL ancak 200 TL ye takabileceklerini söylediler. Cyclone sanırım markası. Nasıl monte ediyorlar bu sensörleri. Aracın içinde sırıtıyormu acaba? Görsellerden arattım ama bulamadım hiç google da. Burada görsel yükleyen park sensörü taktıran arkadaşlar varmı?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Arkadaşlar Enjoy da da  park sensörü yok diye biliyorum. Acaba edition veya enjoya park sensörü taktıran arkadaşlar varmı forumda? Bilginiz varmı?

Servisle görüştüm 250 TL ancak 200 TL ye takabileceklerini söylediler. Cyclone sanırım markası. Nasıl monte ediyorlar bu sensörleri. Aracın içinde sırıtıyormu acaba? Görsellerden arattım ama bulamadım hiç google da. Burada görsel yükleyen park sensörü taktıran arkadaşlar varmı?
Aracin gece kumandayla kapiyi acma ozelligini kullanirsaniz farlarla beraber geri vites lambasida yaniyor
Park sensorude elektrigi ordan aldigi icin arkada engel varsa basliyor bangir bangir ötmeye

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Aracin gece kumandayla kapiyi acma ozelligini kullanirsaniz farlarla beraber geri vites lambasida yaniyor
Park sensorude elektrigi ordan aldigi icin arkada engel varsa basliyor bangir bangir ötmeye

Bulent Bey çalışma mantığını daha detay lı olarak öğrendim bu bilgiyle teşekkürler. Ancak bu sonradan takılan sensörleri nasıl monte ediyorlar ses ve görüntü aparatını mı takıyorlar aracın içine. Şahinler takılan park sensörüne döndürmesinler serviste diye gitmeden önce bilgi edineyim dedim forumda....

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonradan takilan sensorlerin hepsi aynidir. 
Ses ve goruntu aparatini araci icine takiyorlar
Tabiki orjinali gibi olmuyacaktir sensor sesleri biraz fazla cikacaktir
Orjinali olmadigina gore zaten başka bi şansiniz malesef yok.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben enjoy plus aracıma taktırmıştım. Sol ön konsola kelebek camının oraya küçük hesap makinelerindeki gibi bir ekran takılmıştı. Soğuk havalarda bozuldugu için yenisini taktılar ancak o da bozuldu. Birde ayrıntı olarak vereyim . sonradan takılan park sensörlerinin garantisi de bir yıl. en azından benimki öyleydi. ekran bozuk olmasına ragmen ses problemi yaşamadım. Config ayarlarından da dış aydınlatmayı kapattıgım için bülent hocamın  söyledigi kumanda ile acarken çıkabilecek ses problemini yaşamadım. Ama bu özellikten de mahrum kalıyorsunuz tabi. ֖mer arkadaşımız vardı forumda. Onun taktırdıgı sensör daha farklıydı fotolarını da paylaşmıştı. Ama hangi başlık bilemiyorum.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler Cevaplar için. Anladğım kadarıyla sorunlar yaşanıyor sonradan takılan sensörlerde. Orjinal de bile sorunlar yaşanıyorsa tabiki sonradan takılan sensörlerde sorunlar yaşanabilir.