Opel beyin sıkıntısı

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra 1.6 enjoy twinport 2005 model arabamin beyninde sıkıntı var.. 2 tane soket in birisin den sıvı geliyor bu da soketin gözlerini tıkayarak beyni etkisiz hale getiriyor..araba çalışıyor ama gaz yemiyor .. böyle başına birşey gelen veya ortamından birinin başına gelmiş ve çözümünü bilen var mı?

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle sıvı nereden geliyor bu araştırılıp sıvı kaçağı giderilmeli

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıvının nerden geldiğini bilmiyorlar .. sıvı böyle yapıştırıcı gibi birşey soketin icinden geliyor sanırım :rakir:... Beynin ustunde lpg enjektör leri var bir usta bu nem yapıyor diyor lpg ciye gidiyorum o alaksi yok diyor.. biris termostat sıkıntılı ondandir diyor.. valla şimdi termostat i degistircm bakalım nolcak son çare bu .. bi usta da soketin icinden teller kırılmıştır diyor anlayan çıkmadı daha.. Balıkesir deki Opel servisine goturdum o bile anlamıyoruz dedi bilgisayar filan takti bulamadı.. şimdi forum da okudum birinin de antifriz kaçıyormuş öyle demişler .. valla inşallah beyin değişmeden hallolur..

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle teoman arkadasımın yorumuna oldukca gülümsedim ..Radyötör kacak gidericiler var ondan kullan!:):)
O arac ne zamandır sizde bilmiyorum?? Ancak aracı yeni aldıysanız bence yorumum şu o beyin tamir görmüs ve tamirden sonra tamir yapılan kısıma bolca ısıya dayanıksız seffaf silikon sıkılmıs motor ısısından yada tamir gören elektronik cip in parcanın ısısından kaynaklı silikon eriyor ve sokete akıyor!! Aksi halde iletken bir sıvı olsaydı o beyin coktan gitmişti..
Yalnız sizi bir konuda aydınlatayım aracın gaz yememe proplemi sıvının akmasından degil silikonu eritecek kadar ısınan elektronik parcadan olabilir
Tabiki bu bir tahmin

Son düzenleme:

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayi 2 3 ay oldu alali.. bu sıkıntıyı sonradan farkına vardık .. usta açtı beyini soketin takıldığı dişlerden ikisi kırılmış ve bunu Balıkesir de yaptırdık.. sonra araba çalıştı neyse 1 hafta filan geçti araba hareket etmedi gaz yemiyordu sonra tekrar beyin açıldı sivi akmış.. sadece beyinin o tel takılan yeri tamir oldu ..ama sıkıntı soketten kaynaklanıyor.. sokete hava tutuyoruz icinden sizin de dediginiz gibi slikon tarzı birşeyler çıkıyor.. yani bunu soketin içini açarak slikon varsaa onu temizleyerek hallederiz öyle mi?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bölgenizdeki iyi bir oto elektronikciye gidiniz!! O sıvı silikon neden sokete akıyor ısınan parca nedir beyin arızalımı ???
Otomobildeki elektronik aksamlar genelde ölüyü fazla kurcalama misalidir

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O dediginiz sıvı slikon nerede beyin soketinde midir? Ve bu sıkıntı kesin olarak o slikon mudur?

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulunduğum yerde iyi usta yok .. Balıkesir e gittim orda fazla ilgilenmediler geçistirdiler .. yani artik yapacak birşey bulamıyorum.. Opel servise gittim o bile bilmiyorum dedi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O dediginiz sıvı slikon nerede beyin soketinde midir? Ve bu sıkıntı kesin olarak o slikon mudur?

O arac ne zamandır sizde bilmiyorum?? Ancak aracı yeni aldıysanız bence yorumum şu o beyin tamir görmüs ve tamirden sonra tamir yapılan kısıma bolca ısıya dayanıksız seffaf silikon sıkılmıs motor ısısından yada tamir gören elektronik cip in parcanın ısısından kaynaklı silikon eriyor ve sokete akıyor!! Aksi halde iletken bir sıvı olsaydı o beyin coktan gitmişti..
Yalnız sizi bir konuda aydınlatayım aracın gaz yememe proplemi sıvının akmasından degil silikonu eritecek kadar ısınan elektronik parcadan olabilir
Tabiki bu bir tahmin

Uzaktan yapılacak bir durum gibi görünmüyor sadece yorum yapabiliyorum foto falan atsan belki daha keskin yorumlar yapabiliriz

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
neden konuyla ilgili yorum yapabileceğimiz bir fotograf atmıyorsunuz ? bu şekilde kimse yardım edemez.