Opel beyin sıkıntısı

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Inşallah abi slikondur.. foto hakkındaki yorumlarınızi bekliyorum. .

Ekli dosyalar

• 20161021_191715.jpg
    20161021_191715.jpg
    96.8 KB · Görüntüleme: 17
  • 20161021_191646.jpg
    20161021_191646.jpg
    88.8 KB · Görüntüleme: 19

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle gecmiş olsun cok sinir bozucu bir durum!! Bu bildiğimiz mum silikon ısınınca erir soguyunca donar velhasılı senin beyin ve soket bir (TV Tamircisinin Elinden Gecmiş)
Öncelikle insallah beyin arızali degildir motor ısısından kaynaklı mum silikon eriyordur..Ama o mum silikonun orada ne işi var akıllara zarar!!!

Bu sekilde aracın kontagını bile acman dogru değil !!!!!Ayrıca donan mum silikonu sıyırmaya calısma pinlere zarar verirsin!!!

Dostum bu beyin sökülecek soket sökülecek ısı tabancası ile işi bilen biri (ama işi bilen biri) ısıtıp mum silikon eriyince sentetik tinerle ve uygun fırca ile güzelce yıkanacak (sellozik tiner olmaz)!!!
Sonra güzelce hava tutulup bir de yagsız kontak spreyle yıkanacak sonra montaj edilecek..
Tabiki soketler ve beyin acıldıgında ne tür süprizler beklio bilemeyiz..

Yanlıs anlama bu tip seylerle hiç ugrasmadıysan elini degme hassas ince ve hata kabul etmeyen işlerdir..
Bu işlerden anlayan oto elektrikci yada elektronikci bulman sart gibi görünüyor..

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bu mum slikon soketin içinde mi ? Ve soket mi tinerle temizlenecek? .. abi bu beyindeki dişlerin 2 tanesi kırıldı onlar yapılırken Beyın sokuldu beyinde sıkıntı yok dediler.. şimdi sadece soketi söktürüp içindeki mum slikonu temizletşek yeterli yani dimi abi.. abi bu işlemin tahmini bize masrafı ne kdar olur?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana uzak bir bölgedesin yakınlarda olsan burada yapacak elektronikciler vardı yardımcı olurduk!!

Beyine kim baktı nasıl baktı saglam oldugunu nerden anladı madem o kadar anlıyor o kadar anlayan adam zaten diger işlemleri rahatlıkla yapar esas zor olanı beyinin saglamlık onayını vermiş..

Soketin içindeki silikon ve kalıntıları temizlenecek??
O silikon orjinal bir sey değil sonradan yapılma!!!
Kırık soketler halen kırık duruyormu onlar yapıldı mı??Yapıldıysa Ha keza kırık soketi tamir eden usta diger işlemleride kolaylıkla yapar diye düşünüyorum

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balıkesir de yaptırdım .. abi o soketin takıldığı yerdeki ince tel gibi şeyler kırıkti onları yaptı beyini söküp dediki allahtan içine hiç şu kaçmamis sıkıntı yok dedi .. hem o zamn sadece o kırık ondan yapıyor sandık ilk defa olmuştu sonra oldu diye sevinirken o hata tekrar yaptı sonra baktık sıvının geldiğini farkına vardık .. o Balıkesir'de ki Beyinciye gittim o beynin üzerinde gaz enjektörleri var bu nem yapıyor dedi gazciya gönderdi o alakası yok dedi isterseniz değiştirim ama boş yere masraf yaparsınız alakasız konu dedi ... ilk defa modelli araba aldık böyle birseyler başımıza geldi .. bulunduğum yer küçük anlayan fazla yok dışa da her zman gidemiyoruz .. ama en kisa surede abi senin dediklerini yaptırcam.. abi tahmini maliyeti ne olur ??? (abi bu kdar yardımın bile yeter allah razı olsun çok teşekkür ederim )

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
O kılcal tellerin arasını sıcak silikon ile doldurmuş, ısınınca eriyen silikon soketin arkasından beynin içinden pinlerin oraya sızıyor büyük ihtimal . Ben öyle sanıyorum

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra fırat ın dediği gibi titizlikle temizlenmeli .olan şu biri o pinleri kırmış sonra ecu sökülüp içi açılmış ecudaki pinlerin bulunduğu plastik zemine arkadan pin e benzeyen metal iğne büyüklüğündeki yeni pinler plastiği delerek arkadan kırık pinlere lehimlenmiş.sonrada su almasın diye sıcakta eryeceğini hesap etmeyen bir silikon tarzı bişey ile pinlerin dip kısmını kapatmış.güzel düşünce yanlış malzeme
Temizlenip lehim kontrolu yapılıp berner in siyah renkli sıvı contası var onla arkadan sürüp sıvı teması engellenebilir.ecu kapağı mutlaka açılmalı o silikonun arkadan da sürülmüş olma ihtimali var

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şükrü abi demek istediğini anlayamadım abi..
Tolga Abi ilk başımıza geldiğinde işte ecu nun üstündeki soketin takıldığı yerdeki 2 dis kirilmis onu yaptırdım.. tamirci dediki allahtan beynin içine girMemiş beyinde sıkıntı yok dedi .. Buna rağmen sence arkasından slikonu mudur yinede tekrar açtıriz da.. sokete hava tutuyoruz içinden erimiş slikon tarzı birsey çıkıyor zaten .. Bu slikon da soketin içinde mis fırat abinin dediği gibi.. inşallah büyük sıkıntı çıkmaz. . Bu şey yüzünden arabaya 2 bin den fazla masraf yaptım 1.5 ay da ..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak o pinlerin arkasında çok ince teller var o teller gidip ecunun anakartına lehimli ve ecu tamircileri o ince teller birbirine değmesin diye silikon türevi bir malzeme sıkıyorlar üzerine ki sabit dursun kısa devre olmasın.motor soğukken akmıyor ısınınca akıyorsa temizlik ve yeniden sabitleme şart yoksa sürekli sorun yaşarsın.eriyen şey sokete dolarsa soketi de sökmen gerekir bu defa ve çok paranı alırlar bilgin olsun çıkma soket arayışına kadar iş uzar gider.yapmn gerekenleri yazdık ecuyu tamir ettirsiğin yer ücret talep etmeden düzeltir görüş bi sen böyle yaptın de

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

Osman45r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam abi allah razı olsun teşekkür ederim yardımlarınız için. .