Opel Astra'mın Göğsü Kabardı ! :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bariz belli kaplama oldugu resim yeterli kaza var demesine gerek yoktu...

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum işin özü biz yanıldık, çıktık neden belirtip delikanlı gibi özür diledik, ortada morarma filan yok, bu forum paylaşım yeri, kimse morartmak morarmak için gelmiyor buraya, lütfen delikanlı gibi yorumlar yapalım.

farklı bir konudada sen platinyum diye bir element uydurmuştun, kimyager olduğunu söylemiştin

tükrçesi platin, ingilizcesi platinum, ben bunu sana söylediğimde, halk ağzı, olcak o kadar, kimyager değiliz demiştin, ben sana morardınmı diye tahrik edici sözler kullandım mı?

ben hata yaptım çıktım delikanlı gibi özür diledim

sen hata yaptın, halk ağzı, olcak o kadar, kimyager değiliz (kimyagerim yazmışsın) diyorsun

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=87221&page=3 konuda budur.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
dostum işin özü biz yanıldık, çıktık neden belirtip delikanlı gibi özür diledik, ortada morarma filan yok, bu forum paylaşım yeri, kimse morartmak morarmak için gelmiyor buraya, lütfen delikanlı gibi yorumlar yapalım.

farklı bir konudada sen platinyum diye bir element uydurmuştun, kimyager olduğunu söylemiştin

tükrçesi platin, ingilizcesi platinum, ben bunu sana söylediğimde, halk ağzı, olcak o kadar, kimyager değiliz demiştin, ben sana morardınmı diye tahrik edici sözler kullandım mı?

ben hata yaptım çıktım delikanlı gibi özür diledim

sen hata yaptın, halk ağzı, olcak o kadar, kimyager değiliz (kimyagerim yazmışsın) diyorsun

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=87221&page=3 konuda budur.

haklisin aynen... kendi yazdiklarina baktin mi sen hic :(

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tartışmaya gerek yok,
İki görüş çıktı ortaya, benim ve bazı arkadaşların savunduğu durum gerçek çıktı. Biz(Gördüğüm 3 kişiyiz) Astra H kullanıcısı olarak original gögüsü bilerek yorum yapmanın avantajının yanı sıra, tecrübeli üyelere denk gelmişsiniz.

Güzel bir iddialaşma tadında fikir yürütmeydi, sonrasında yazılan, biz yanıldık, şu açıklamadan etkilendik yorumları da çok olgunca lakin;
Morardın mı,
Çocuğu koyduk,
nooolldu,
tadında şeylere hiç gerek yok, Opelim kültüründe de yeri yok zaten. Konuyu kilitlemek de istemiyorum, lütfen haklı çıkanlar bunun mutluluğunu orantılı yaşasın :) Yanılan arkadaşların genel tutumu zaten olgun, onlarda tahrik olmasınlar, rahatsız oldukları mesaj varsa yönetime report edin, yöneitmin takdirlerine bırakın, yetişmeye çalışmayın :)

Asıl önemlisi ise:
Araç sahibi arkadaşım, aracı toplayan ustayı bulmuşsunuz, genel olarak iyi toplandı ise soğumayın araçtan, kaza herkesin başına gelebilir. Keşkeleri bırakıp, artık önünüze bakın. Olan oldu ise, aracınızdan bu kabarma olmadan önce memnun iseniz, güvenlik açısından sorun yaratmayacak şekilde tamirine gidip, araca yeniden ısınmaya çalışın.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elbet bilen de bilmeyen de elinden geldiğince durumu vehametine nazaran bilgi verip bir yardımcı olmak istemiş..forum burası,akıl akıldan üstündür hesabı her fikir iyi niyete bakılarak değerlidir kanımca..

söz konusu araca gelecek olursak,ben arkadaşın airbagleri patlamış bir arca sahip olduğunu düşünüyorum..uygun benzer bir malzeme ile de göğsü kaplamışlar sanki..fikir sahibi olmak için yakından incelemek gerek.

Kendi iletimden alıntı yapmakta varmış kaderde :D demiştim o göğüs kaplama,airbagler patlamış diye..sakalımız yok ki sözümüz dinlensin :)
arkadaşa da geçmiş olsun..sorun bilindiğine göre bi şekilde çözülür artık..opellerde en büyük problem sorunun tespitidir genelde.bulunduktan sonra çok para da gitse çözülür.geçmiş olsun tekrar..

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Kendi iletimden alıntı yapmakta varmış kaderde :D demiştim o göğüs kaplama,airbagler patlamış diye..sakalımız yok ki sözümüz dinlensin :)
arkadaşa da geçmiş olsun..sorun bilindiğine göre bi şekilde çözülür artık..opellerde en büyük problem sorunun tespitidir genelde.bulunduktan sonra çok para da gitse çözülür.geçmiş olsun tekrar..

Sakal bırakmazsan olacağı budur işte :dil:

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Tekrardan Merhaba
Antalya İle İrtibat Kuruldu. Buradaki Opel Yetkili servisi aracılığı ile 11.06.2012 Tarihine Antalyadan randevu alındı. Göğüs Komple sökülüyor ve Kargolama yöntemi ile antalyaya gönderilecek. Haftasonuna kadarda araç tamamlanmış olur şeklinde bilgi aldım.

NOT : Benden Önceki Sahibi Araçla Kaza Yapmış Tüm Ön Airbag'ler patlamış.Yerine yenileri takılmış ve göğüs antalyada kaplanmış.

Bu kadar sıkıntının üst üste gelmesi acaba bu arabayı bir an önce elden çıkarsammı diye düşündürdü beni sizler ne dersiniz ?

gerçi iş işten geçmiş ama aracı alırken eski sahibi araç kazasız mı dedi size. ayrıca expertiz yaptırmadanmı aldınız aracı. bu durum sonunda eski sahibiyle irtibat kurdunuzmu??

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
gerçi iş işten geçmiş ama aracı alırken eski sahibi araç kazasız mı dedi size. ayrıca expertiz yaptırmadanmı aldınız aracı. bu durum sonunda eski sahibiyle irtibat kurdunuzmu??

bir mesajinda kazali oldugunu biliyorum demis arkadas,

hatta bir baska konusunda motora carpmis o zamanda airbagler acilmadi sorun varmi diye sormustu :confused:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten sökülmüşken 1000tl'ye kıyıp çıkma göğüs alın taktırın bu işin şakası olmaz kimse garantisini veremez kaza anında yolcu airbaginin açılıp açılmayacağını yada açılsada zamanında mı açılacak 1-2 ms fark etse airbag yolcudan önce değil kafasına açılır buda yolcuyu öldürebilir

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ;
Aracı Alırken Kazalı Olduğunu Airbag'lerin Patladığını ve tekrar yenilerinin yerine konulduğunu biliyordum. Yalnız Göğüs Kısmının Kaplama Olduğunu bilmiyordum.
Aracı aldığım adama ulaşmadım gerek duymadım. 1 Sene oldu neredeyse.
Son olarak ise aracın göğüsü Cuma günü komple sökülüyor ben gidemiyorum antalya'ya.

1 Hafta Sonra Arac bana teslim edilecekmiş.

Ayrıntıları araç geldiğinde resimli olarak vereceğim.

Şahin ATAK
Opelim.net Üyesi
Opel Astra 2009 CDTI 1.3
Şimşek Gri.