Opel Astra'da yeni motoruna kavuştu

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel araçları çok yakmıyorki Corsa 1,3 dte, 4.5 civarları şehir içi, daha ekonomiği herhalde kontağı çevirilmeyen araçtır.

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

Opelin dizel aracları demek istediniz sanırım.ortalamam 9,9 ve 50 tl benzin ile 80 km falan gidebiliyorum Denizli şehir içinde..

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin dizel aracları demek istediniz sanırım.ortalamam 9,9 ve 50 tl benzin ile 80 km falan gidebiliyorum Denizli şehir içinde..

Bugün sırf şehir içi yakıt tüketimimi deneme amaçlı tüm trip değerlerini sıfırladım. Ortalama hızım 23km/h , gidilen yol 19km(hafta sonu trafik bayağı yoğun nedense), ortalama tüketim 10.6litre çıktı.
Ortalama tüketimin 12 litreye yakın, çok güzel bir motora sahip arabanın o kadar yakması gerçekten şiddete düşürdü beni. Çok yakıyor diye isyan etmekte haklısın tamamen. Vites değişim aralığı, gaza ne kadar basıldığı ve genel seyir devir aralığı da çok önemli.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar benim gözümde olay şu bir aracın fabrika değerleri belli üç aşağı beş yukarı örnek 6.5 Litre delere sahip bir araç eğer ki biraz gaz verirsen 7.5 olması çok normal ama 7.5 değer verilmesine karşın bir araç 9 litre değerlerine kadar çıkıyor ise burada kazık direk araç sahibine kalıyor demektir ki... işte burada film kopuyor. Ekonomik yakıyor diyen bazı arkadaşlarımı gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. Yıllardır araç kullanıyorum yokuş aşağı araca nerede ise gaz vermem ama kardeşim yokuş yukarı da inip aracı itecek halim yok sanırım.

PİELSTICK PA4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra ( J ) sedan'ın Almanya satış fiyatı ( En alt paket ve düz vites için ) 1.6 115 hp için 17500 euro 1.6 dizel için 22750 euro görünüyor sitesinde. Ayrıca Almanya'da 1,3 CDTI motor seçeneği yok. 1.7 CDTI yeni nesilde de devam ediyor.
Bilgiler Opel'in Almanya internet sitesinde yer almaktadır. Bu durumda benzinli ülkemize göre pahalı dizel ise eş değer seviyede görünüyor.

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opele 1.3 motor yakışmıyordu zaten. işte şimdi astra j alıp yollarda gitme vakti derim ben. 1.6 cdti 136 hp tam benlik :)

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Patronuma 1.4 Turbo Astra J aldık Damadınada 1.3 dizel J aldık ikisinide bayiden ben teslim aldım ve samsun yolunda bismillah diyerek sınırlarını baya bir zorladım lakin 1.3 dizel 1.4 turbodan sonra gitmiyor ama 1.6 hakkını verir o kasanın

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Patronuma 1.4 Turbo Astra J aldık Damadınada 1.3 dizel J aldık ikisinide bayiden ben teslim aldım ve samsun yolunda bismillah diyerek sınırlarını baya bir zorladım lakin 1.3 dizel 1.4 turbodan sonra gitmiyor ama 1.6 hakkını verir o kasanın

Kesinlikle katiliyorum. Mukemmel bi sürüş keyfi olur. Heleki suanki 1.3 cdti motorlardan sonra 1.6 cdti 136hp bi araca binmek super otesi

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel her zaman dizeldir, litresi benzinden pahalı olsa bile ekonomi niyetindeysem dizeli tercih ederim. Dizelde bastığınız kadar benzinde basarsanız takıt farkını anlayabilirsiniz. Şehiriçi kullanımda dizelin torku benzinde yoktur, benzin de yürümek için devir çevirmeniz gerekir bu da x3 yakıt demek. yıl olmuş 2014 yarış arabaları bile dizel teknolojisine başladı.

Dizele parası yetmeyen müşteri benzinli araba alıyor sonrada benzin çok pahalı diye yakarıyor haliyle.

Mazot iyidir, doğayı katletmesi haricinde.

J.P. Montoya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H aracımı satışa çıkardım. Astra J alacağım. Bu 1.6 dizel 136 beygir motoru beklemekte fayda var sanırım.