Opel Astra stop etme

bruce_law

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler diliyorum. Birkaç ay önce sorun başladı ama gittikçe artıyor gibi. Aracım 2012 Opel Astra 1.6 classic HB easytronic vites. Benzin/Atiker Gold sıralı LPG sistem. Aracım sabahları çalıştırdıktan sonra park yerinden geri viteste çıkarken stop ediyor. Ya da biraz yol aldıktan sonra ilk kavşakta, ışıkta yavaşlayıp devir düşünce stop ediyor. Gün içinde problem olmuyor. Sanki sorun ısınana kadar oluyor. Uzun yolda hiç sorun yaşamadım. Bulunduğum yere taşınalı çok olmadı. Güvenilir usta bilmiyorum. Servise götürdüm. Kaputu açmadan yaklaşık 8000 tl maliyet çıkardılar. Subap olabilir dediler. Motoru açıp triger v kayışı derken değişecek diyorlar. ercın ağır bakımı yapıldı 2 sene falan olmuştur. Ben de vermedim. Bi ustaya götürdüm. Kelebekleri temizledi. Pek fark yok gibi. Eski ustamı telefonla arayıp sordum. Bu arada sorun lpg/benzin farketmez ikisinde de yapıyor. Uzun zamandır benzinde kullanmamıştım. Usta benzinde kullanman lazım diyor. Hatta lpg bağlantılarını komple söktür 15-20 gün benzinde kullan. Beyni kendine gelsin bile dedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Başına gelen var mı acaba.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam geçmişte megane aracım varken tam bahsettiğiniz bu sorunun aynısını oksijen sensöründen yaşıyordum. Işıklara yaklaşırken debriyaja basınca araç stop ediyordu. 8000 TL maliyet çıkartan ustaya bi daha sakın gitmeyin. Basit sorunlardan detaylı soruna doğru ilerlemek mantıklıdır.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yağ yakma varmı yada arada arıza lambası yanıyormu kendine gaz verip bırakma filan