Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

muhlis504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunları dediğinizi bilsem ben eklerdim :) sitede paylaşmışlardı bende farklı birşey sandım o resimleriki arka stopların duruşu bana biraz acayip geldi sanki hb le sedan arkasını aynı yapmazlarmış gibi geliyor bana..

Resimdeki gibi yaparlar sanırım çünkü bu fotolar dergide çıktı insanları yanıltmazlar sanırım

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
selam,

arkadaşlar bu araçları lpg li kullanan kimse yokmu???yorumları nedir??tşk.

Bu araçları derken, forum profilinizdeki 2010 model Astra sedan Sedan araçtan bahsediyorsanız şu şekilde yardımcı olayım ama kızmak yok ;

2010, 2011 model benzinli araç alıp, ekonomik olsun diye LPG taktırmak mantıklı bir uygulama değildir. Madem ucuza gezmek istiyorsunuz, dizel bir araç almanız doğru seçim olacaktır.

LPG Sıralı sistemlerde BENZİN İÇİN tasarlanmış bir araç LPG sistemleri monte edilmek ve aracın board bilgisayarı emule edilmek suretiyle bir nevi aldatılır. Bu durumda araç benzinle gittiğini zanneder ama farklı bir yakıt ile kullanılmaktadır. Bu sebepl aracın Lambda, oksijen sensörü, EGR sistemi tamamen farklı bir yanma ürünü ile karşılaşıp benzine göre hareket eder ve değişik neticelerle karşılaşırsınız. LPG ayarları çok çok ince şekilde yapılırsa birçok olumsuzluğun önüne geçilir ama bunu yapacak kapasitede fazla LPG sistemi yok maalesef...

Araçlarda model yükseldikçe elektronik sistemlerin motor üzerindeki yönetimi artmaktadır. Günümüz motorları gitgide daha karmaşık yazılımlarla yönetilerek tasarruf, performans ve kyoto protokolü gereği çevre hassasiyeti bir arada ele alınmaktadır. Bu karmaşık sistem tamamen araç üreticisinin bilgisindedir ve bunu LPG cilerle paylaşmazlar. LPG ciler de doğruya en yakın seçeneği tahmin ederek sistem üretirler. Aracınızın modeli yükseldikçe LPG nin nelere malolacağını kestirmek zorlaşır..

Diğer yandan, 2001 model Astra aracımı 100.000 km den fazla sıralı sistemle kullandım ve mükemmel netice aldım. Araç LPG montajı yapıldığında 70.000 km deydi ve bu model araçların motorları çok karmaşık yazılımlarla yönetilmiyordu..

Ne olursa olsun çok yeni (2009 - 2010 - 2011 model) araçlara LPG sistemi monte ettirmeke çok aceleci olmamalı...

Son düzenleme:

muhlis504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede yeni arabaya LPG taktirmak mantıklı değil bu arabanın dizeli çok ekonomik ayrıca vergi avantajı var ve performans tatmin edici tork yani,ilk kalkış biraz sıkıntılı ama motor açıldıkta ve bu arada arabaya alisacaginizdan çok rahatsızlık vermiyo belki tek dezavantajı motor sesi olabilir ama 2. Yada 3. Vitesten sonra benzinliyle aynı bu araba ilk alırken biraz pahalı ama zamanla kendini amorti eder. Çünkü gercekten çok ekonomik . bu arabayı tanıdığım birinde bindim o zaman araba hakkında bilgim yoktu kalkışı çok hoşuma gitti . Araba 1.9 mü diye sordum yok 1.3 deyince hayran kaldım 1 ay sonra bizde aldık ve çok memnunum

SEREF22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotoğrafın üstüne sağ tıklayıp kopyala deyip yapıştır yazı yazma alanına olur heralde..Fotoğrafı imageshack'e ekleyerek yap yada herlade başka yerden yapıyorsun..

Hoşgeldiniz dizel alsaydınız keşke..
Bir önceki aracım renault clio diesel idi, ondan önceki opel combo dieseldi. Diesel den inip benzinli araca binmek farkı hissettirdi.
Aracımı seviyorum, beğenerek kullanıyorum.
Opel i seviyorum.

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir önceki aracım renault clio diesel idi, ondan önceki opel combo dieseldi. Diesel den inip benzinli araca binmek farkı hissettirdi.
Aracımı seviyorum, beğenerek kullanıyorum.
Opel i seviyorum.

Evet farklılar benzinle başımız dertte yazmışsınızya ondan dedim dizel alsaydınız diye..

muhlis504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet kullandığım benzinli bı araç var özel nedenlerden dolayı LPG taktirmak istemiyorum ama hakikaten çok pahalı