Opel Astra Sedan 1.6 Enjoy+Elegance 2009 Kullananlar

Dark Blood

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaslar, OTV indiriminden faydalanarak Opel almaya karar verdik ve siparis verdik. Enjoy'daki donanim yetersiz gibi geldi Cosmo istiyordum ve sonra Elegance paketi farkettim Cosmo paketteki aksesuarlarin hemen hemen hepsi var ve onemli bir miktar fark var arada 5000 TL kadar. O yuzden Cosmo istememe ragmen elegance siparisi verdik. Sanirim aradaki fark fazladan 2 perde hava yastigi, elektrikli katlanir dikiz ayna, xenon far, ekranin renkli olmasi, aktif koltuk basligi ve yari deri doseme... Bu ozellikler arasinda ilgilendigim enon far ve ekranin renkli olmasi idi sirf o ikisi icinde 5000 TL fark cok geldi 1000 TL falan olsa hadi neysede.

Bir kac sorum olacak kullananlar varsa.

1)Elegance da grafik ekran diyor bu sanirim Enjoy modelinden ust model fakat Cosmo nun renkli ekranindan alt model herhalde. Acaba tek fark renkli olmasi mi? Ben netteki resimlerde renkli ekrani renksize gore daha buyuk gibi gordum ekran boyutu aynimi yoksa farkli mi ve sadece farki renkli olmasimi yoksa grafikler vs. acisindan ve baska farklar varmi?

2)Aranizda Astra Sedan 1.6 yi Easytronic kullanan varmi. Bu konu hakkinda baya forumlarda takip ettip kimileri cok memnun kimileri memnun degil ama genelde eski modellerde ilk ciktigi zamanlar easytronic baya sorunluymus herhalde hill holder olmamasi ve diger cikan sorunlar acaba 2008 2009 dada bu sorunlarla karsilasanlar varmi. En cok okudugum sorun vites degisimlerinde sarsmasi vites gecisleri sirasinda uzun zaman almasi F sorunu ve baski balata sorunu idi.Hill holder sonrasi sanirim baski balata sorunu kalmiyor diger sorunlarla karsilasanlar oldumu. Kullanimi nasil, Eski arabamiz tam otomatik sanzimandi sanirim ondan bu yari otomatik sanzimana gecince bi alisma bocalama sureci olacak. Ayrica A otomatik konumunda kullanimi ile tiptronik seklinde manuel kullanimi arasinda nasil farklar var rahatlik kullanim acisindan veya sorunlar veya artilari eksileri nelerdir?

3)Araba sifir olacagi icin acaba kac KM e kadar veya ne kadar bir sure fazla kasmamak lazim?

4)Akilli anahtar elegance da standart mi yoksa ayricami almak gerekiyor?

5)Enjoyda ses sistemi CD30/MP3, Cosmoda CD40/mp3 premium hoparlor acaba elegance da hangisi geliyor?

Ve genel olarak arabanin artilarini eksilerini belirtirseniz sevinirim. Tesekkurler...

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayirli olsun. oncelikle uye arsivinde kendinizi tanitmaniz gerekiyor ;)

1. renkli ekran grafik ekrana gore daha buyuk fakat grafiklerde herhangi bi fark yok.

2. astra easytronic kullanmadigim icin bi bilgim yok ama bazi sorunlarin oldugunu bende duymustum ama ne kadar dogru bilmiyorum :)

3. gelisen teknoloji ile rodaj suresi ortadan kalkti diyolar ama yine de ilk 1000-2000 km cok zorlamayin arabayi

4. bilgim yok

5. bildigim kadariyla elegance da cd30 mp3 oluyo

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2009 model njoy elegance paket var. yaklaşık 5 ay oldu alalı. sanada hayırlı olsun. sormuş olduğun konulara gelince;
Cosmonun ekranı renkli ve njoy'dan 1-2 cm daha büyük, ancak grafikler ve bilgiler aynı.
Benim araç düz vites,
ilk aldığımda opeldeki usta korkma basabildiğin kadar bas bunlarda motor açılması diye bir şey yok, birşey olmaz, hatta ara sıra zorla motor hantal alışmasın demişti. Bende dediğini yapıyorum bir sorun çıkmadı.
Akılllı anahtar yok.Ayrıca almak gerekiyor.
Enjoyda ses sistemi CD30/MP3,var yeterli gibi
İlk kalkışta biraz hantal ancak devrini bulunca gayet iyi gidiyor.Yakıt şu anda biraz fazla,servise sordum 5000 KM den sonra düşer dediler.Genelde araç benim beklentilerimi karşıladı.Sanada tekrar hayırlı olsun.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun

Akıllı Anahtar yok,opsiyonel ,

Teyp: CD30 MP3 , Enjoydakisinin aynısı

Dark Blood

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Foruma yeni katildigim icin uye arsivinde tanitmam gerektigini bilmiyordum uyardigin icin sagol...

Ben honda civic i ekonomik bilirdim yakit bakimindan ama honda sehir ici 10lt iken opel 8.6 hatta easytronic 8.4 gozukuyor...Honda civic ile Astra Sedan arasinda kalmistim bu yakit olayi iyi geldi + Honda civicten baya fazla aksesuar olmasina ragmen 5 6 bin TL daha ucuza geldi.

Bu arada grafik ekran da arka renk turuncu olarak veya arka siyah yazilar turuncu olarak gozukuyor baska secenek yok herhalde dimi. Renkli ekran olsa daha bi guzel olacakti hem buyukluk hem gorunus hem kullanim acisindan ama sirf onun icinde cosmo pakete 5000TL fazla vermek akil kari degil gibi geldi acaba renkli ekran orijinal olarak taktirilirsa ne kadara mal oluyo ve eskisi satilabiliyormu bilginiz varmi?

Akilli anahtarin fiyati ve + ozellikleri nelerdir?

ve CD30 un CD40 tan farki nedir 6 CD calar harici Ses kalitesinde cokmu fark var acaba? Bu arada elegance modellerde AUX girisi var mi?

Forum da konu acar acmaz cevaplar gelmeye basladi sanirim dogru yerdeyim herturlu yardimi alabilicem burdan.Arabayi secmeden uye olmadan oncede bazi aklima takilan konularda forumdan bilgi arastirmasi yapmistim. Cevap veren herkese tesekkurler.

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AUX girisi var, grafik ekran da arka renk turuncu yazılar beyaz. akıllı anahtar 1000 tl civarında.

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak anahtarı yok. sadece kart var. açma kapama, marş ve stop bu kart üzerinden yapılıyor. pek gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum. ama zevk meselesi sen bilirsin

Dark Blood

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerek yok ya, hatta bence normal kontak anahtari daha iyi digeri oyuncak gibi bas calissin bas dursun anahtari cevirmeninde bi zevki var.

Bu arada bir sorum daha olacak. Arka orta koltuk onunde Honda Civic teki gibi zemin duzmu yoksa ortada cikinti var mi?

Son düzenleme: