Opel astra sabahlari motor ilk calisma sesi

Alikocmersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracim 2001 model 1.6 elegance otomatik vitestir. Sabahlari ilk calistirdigimda surtunme sesi geliyor. Kapatip tekrar actigimdada ayni sesi veriyor. Taa ki motor sicakligi 70i gecene kadar her calistigimda var bu ses. Acaba neyden kaynaklaniyor olabilir? Videosunu youtube a yukledim. Yardimci olursaniz cok sevinirim

YouTube linki

http://youtu.be/E3rW9jTXVCs

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Marş sesi, Marş taşağı olarak bilinir, 50-100tl arasına tamir ettirirsiniz. Başka bir ses gelmedi kulağıma.

Alikocmersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolun hocam bayrami boyle atlatabilirmiyim acaba tasaklari sismesin sonra :) bayram donusu gireyim diyorum sanayiye

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bir sorun olmaz, hayırlı bayramlar.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ses benim araçta da her çalıştırmada çıkmasa da arada çıkıyor. masrafı ve ehemmiyeti nedir, birde her çalıştırmada mı ses yapınca mı ustaya gidilecek yoksa bu ses arada bir gelsede bi revizyon şart mı ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
bu ses benim araçta da her çalıştırmada çıkmasa da arada çıkıyor. masrafı ve ehemmiyeti nedir, birde her çalıştırmada mı ses yapınca mı ustaya gidilecek yoksa bu ses arada bir gelsede bi revizyon şart mı ?

revizyon olsa iyi olur, karşılığı da zedeleniyor. Bir de yolda bırakabilir aracınız otomatik ise. Masraf olarak 60-100tl arasıdır, açmışken kömür vs. sıfırlarsanız iyi olur.

Alikocmersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka bir sorun oluştu

merhaba ustam
marş sesi için henüz ustaya götüremedim. bu sefer baka bi arıza tespit ettim. kontağı çevirdiğimde marşa basmadan kaputun içinde hırırtı sesi geliyor. uzun yol yapıp motoru kapattıktan hemen sonra tekrar kontağı çevirince daha marşa basmadan ses geliyor ve baya rahatsız edici bir ses. bunun marş ile bi alakası olabilirmi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
merhaba ustam
marş sesi için henüz ustaya götüremedim. bu sefer baka bi arıza tespit ettim. kontağı çevirdiğimde marşa basmadan kaputun içinde hırırtı sesi geliyor. uzun yol yapıp motoru kapattıktan hemen sonra tekrar kontağı çevirince daha marşa basmadan ses geliyor ve baya rahatsız edici bir ses. bunun marş ile bi alakası olabilirmi

Kaput yerine ön konsoldan geliyor olabilir mi? Digital klima ise, hava yönlendirme motorunun girdiği yuva bozulmuş olabilir. O ses içerden duyuluyor da, dışardan kaputu açınca da duyuluyor mu?

Alikocmersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaput yerine ön konsoldan geliyor olabilir mi? Digital klima ise, hava yönlendirme motorunun girdiği yuva bozulmuş olabilir. O ses içerden duyuluyor da, dışardan kaputu açınca da duyuluyor mu?

malesef hocam dijital klima değil. kaputu açıncada duyuluyor ses. arabanın içindeykende duyuluyor. hem hırıltı hemde su fokurdaması gibi bişey :D hararet 90 ile 95 arasında oluyor genelde. motor çalışırken su deposuna bakıyorum devirdaim çalışıyor bi sıkıntı yok gibi. aracım suda eksiltmiyor. motor yağı ve şanzuman yağıda tam. acaba ben bunu sanayiye değilde servisemi götrsem.