opel astra j 2012 sport direksiyon simidi soyulma sorunu

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: opel astra j 2012 sport direksiyon simidi soyulma sorunu

sallierim link' Alıntı:
Hocam yanlış anlamayın sizi suçlamıyorum ama direksiyonu bir kimyasalla silmişsiniz muhtemelen rengi atmış.ya da yıkamacıda böyle bir işlem yapılmış.başka hiçbir sport sahibinde bu sorunu görmedim ben

Bu tahminlerinin cevabini daha once vermistim , 1 aracim hic yikamaciya verilmedi 2 kimyasal bir seyle silinmedi ; baska sportlarda olmamasi kullanici hatasi oldugu anlamina gelmez bir maldan 100 tane uretirsin 50sinde de uretim hatasi olabilir 1inde de olabilir.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Bu tahminlerinin cevabini daha once vermistim , 1 aracim hic yikamaciya verilmedi 2 kimyasal bir seyle silinmedi ; baska sportlarda olmamasi kullanici hatasi oldugu anlamina gelmez bir maldan 100 tane uretirsin 50sinde de uretim hatasi olabilir 1inde de olabilir.
ben sadece bir tahmin yaptım suç sizin demedim tabi ki üretim hatası olabilir her mal düzgün üretilecek diye bir durum yok.sadece sizi uyarmak istedim eğer bir kimyasal kullanıyorsanız devam etmeyin daha da kötüye gider diye.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şöyle izah edeyim bu tur bir soyulmanin olabilecegi en son arac benimkiydi, arac bu kadar itinayla kullanildi ve bakildi. Birakin kimyasal kullanmayi falan aracin icini bile baskasina temizletmedim bu tur sorunlar yasamamak icin,direksiyonu ve gogsu korumak icin surekli guneslik kullandim arac icinde yuzuk takmadim...vs  Bunlardan birini bile yapmasam zaten suc benim der ve kabullenirim ama opelin kendi hatasindan kaynakli bu sorunu kabul etmemesi zoruma gidiyor insani salak yerine koyuyorlar resmen 1.5 yilda soyulan dandik bir malzeme kullanmissin iste direksiyonda bunun lamı cimi yok.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaldı ki yüzük taksanız da soyulmaması lazım.kimyasal kullanılmadıysa opel bunu değiştirmek zorunda ama gel gelelim opel direksiyon değiştirecek de biz görecez...Premium sınıf hariç böyle hizmet görmek çok zor..

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracım 2011 model sport en ufak bir soyulma renk atması yok üstelik ben sonax iç temizleyici kimyasallarla da temizlerim direksiyonu, kesinlikle sizin direksiyonda yapısal bir hata var. Tüketici hakem heyetinde hakkınızı alırsınız normal şartlarda.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonax ve benzeri kaliteli ürünler zaten araç temizliği için üretilen malzemeler dolayısıyla araca zarar vermesi düşünülemez.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
kaldı ki yüzük taksanız da soyulmaması lazım.kimyasal kullanılmadıysa opel bunu değiştirmek zorunda ama gel gelelim opel direksiyon değiştirecek de biz görecez...Premium sınıf hariç böyle hizmet görmek çok zor..

Aynen, opelden böyle bir hizmet beklemek hayalperestlik olur.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
Benim aracım 2011 model sport en ufak bir soyulma renk atması yok üstelik ben sonax iç temizleyici kimyasallarla da temizlerim direksiyonu, kesinlikle sizin direksiyonda yapısal bir hata var. Tüketici hakem heyetinde hakkınızı alırsınız normal şartlarda.

Hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum aslında ama prosedür nasıl olacak fikrim yok. Kullanıcı hatası mı yoksa üretim hatası mı anlamak için bilir kişi mi tayin ediyorlar? Yoksa bu tür davalara tüketici mahkemeleri mi bakıyor?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tüketici hakem heyetine gidin malın kusurlu oldugunu belirleyemezlerse mahkemeye gitmenizi isterler.Mahkeme 2-3 yıl sürer hakem heyeti 2-3 ayda sonuçlanır.heyet bakarsa şanslısınız

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum aslında ama prosedür nasıl olacak fikrim yok. Kullanıcı hatası mı yoksa üretim hatası mı anlamak için bilir kişi mi tayin ediyorlar? Yoksa bu tür davalara tüketici mahkemeleri mi bakıyor?
Tüketici hakem heyetinden bilirkişi tayin edilecek ve sizin aracınızın direksiyonu incelenerek bir rapor hazırlanacak bu rapor doğrultusunda bir karar çıkacak karara karşı iki tarafında itiraz ederek olayı mahkemeye taşıma hakkı var.