Opel Astra J 1.4 Turbo Hararet Sorunu

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Fan aciyor devirdaim var problem.yok.ozaman bosuna para harcamak dogru olmaz benimki duzeldi sizinkide duzelecektir
Inşallah.

ErdemKarakoyun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi Günler Arkadaşlar Kolay Gelsin,

Bendede opel astra 1.4 t sport var mustafa arkadaşımızdaki sorunların hepsi bendede oluştu.Öncelikle Isı müşühürü termostat flanşör ve devirdaim değiştirildi.Ancak usta kötü antfriz koymuşsun arabaya bu da her yeri kireç bağlamış dedi hatta gözümlede gördüm devirdaim içler açısı idi.Antifriz su ve ilaç koydular kireçi çözsün diye.Ancak dun arabayı aldım gelirken rampada özellikle 100km/hız gecince hareret 95 ve 100 arasında sonra gaza basınca 120 130 140 olunca hareret 90a geri düşüyor inanılmaz birşey..Usta boruların içindeki kireçler hava yaptırıyor diyor suyu değiştirince geçecek hepsi diyor ne yapacagımı bilmiyorum memlekete uzun yola cıkmam lazım cocuk var kara kara düşünüyorum yolda kalırmıyım diye.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İyi Günler Arkadaşlar Kolay Gelsin,

Bendede opel astra 1.4 t sport var mustafa arkadaşımızdaki sorunların hepsi bendede oluştu.Öncelikle Isı müşühürü termostat flanşör ve devirdaim değiştirildi.Ancak usta kötü antfriz koymuşsun arabaya bu da her yeri kireç bağlamış dedi hatta gözümlede gördüm devirdaim içler açısı idi.Antifriz su ve ilaç koydular kireçi çözsün diye.Ancak dun arabayı aldım gelirken rampada özellikle 100km/hız gecince hareret 95 ve 100 arasında sonra gaza basınca 120 130 140 olunca hareret 90a geri düşüyor inanılmaz birşey..Usta boruların içindeki kireçler hava yaptırıyor diyor suyu değiştirince geçecek hepsi diyor ne yapacagımı bilmiyorum memlekete uzun yola cıkmam lazım cocuk var kara kara düşünüyorum yolda kalırmıyım diye.

Erdem bey gerekirse birkaç gün erteleyin uzun yol olayını, çünkü yolda klima vs kullanırsanız hararet ister istemez artabilir. Ayrıca şu an su eksiltme varmı ?

ErdemKarakoyun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erdem bey gerekirse birkaç gün erteleyin uzun yol olayını, çünkü yolda klima vs kullanırsanız hararet ister istemez artabilir. Ayrıca şu an su eksiltme varmı ?

Hasip bey, öncelikle yolculuğumu erteleme şansım yok 22sinde göreve başlamam gerekiyor memlekette su kaçırma yok Önceden su kaçırma vardı boyundan onları çözdük hepsini suan su eksitme yok.ancak dün yedek su deposunun ağzını açtım ilaçlı suya bakım dedim elimi daldırdım birde ne görüm conta yedek su deposunun contası suyun içinde buldum gibi. Kapakta biraz deforme var gibi geldi. birde yedek su deposunun üzerinde bulunan tırnagın ordan su kacırmıs gibi geldi bana.

IMG_25088191ea8fb9785bba.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kapağın contasımı hocam ? Eğer öyleyse kapağıda değiştirmeniz gerekiyor...

ErdemKarakoyun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağın contasımı hocam ? Eğer öyleyse kapağıda değiştirmeniz gerekiyor...
Hocam cidden anlamadım her hangi bir yerınde kopma izi de yok contada.Ama kapagın orjınaline baktım internet bu conta var onlarda.Birde gaza basınca sürekli arabanın ön tarafından su sesi geliyor hasip bey.

hareret olayı bu sebepten mi ki ? Şuana kadar 1500tl harcadım sorunu bulamadık.

Hareret videosu linkte hasip bey bir bakabilirmisiniz.?

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=b27Ut9i1Aso

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motul antifiriz ve modül mocool karıştırıp koyun araca içinde ne pas nede kireç kalır 7 8 ay sonra bir kere daha değişin ve sonrasında düzelir bunları yapmazdan önce mutlak kalorifer petegini ya değiştirin yada temizletin verim almak için petek su sesi yapar

• Beğen
Tepkiler: Tatanga

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Vitesin ön tarafından gelen su sesinin sebebi kalorifer peteğinin içersinde ki kanalların malesef dağılmasıdır. Su peteğin içersindeki kanallardan geçerek değilde komple peteğin içersine doluyor... Sistemde hava olduğu için su sesini duyuyorsunuz... Çözümü kalorifer peteğiniz değişecek...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Tatanga

ErdemKarakoyun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motul antifiriz ve modül mocool karıştırıp koyun araca içinde ne pas nede kireç kalır 7 8 ay sonra bir kere daha değişin ve sonrasında düzelir bunları yapmazdan önce mutlak kalorifer petegini ya değiştirin yada temizletin verim almak için petek su sesi yapar

Hocam, usta antifiriz su ve ilaç koydum dedi 4 gün sür arabayı sonra gel 2 kere bosalttıp tekrar temiz antifiriz koyucaz dedi.Petege baktırmadım daha radyotörde sorun olabilir mi sizce tek orası kaldı.?

Şuan için harereti çözmek mesele uzun yola cıkıcam cocuk var o yüzden cekiniyorum.

ErdemKarakoyun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vitesin ön tarafından gelen su sesinin sebebi kalorifer peteğinin içersinde ki kanalların malesef dağılması sebebiyledir. Su peteğin içersindeki kanallardan geçerek değilde komple peteğin içersine doluyor... Sistemde hava olduğu için malesef su sesini duyuyorsunuz... Çözümü kalorifer peteğiniz değişecek...

Anladım hasip bey, salı günü ustaya gidicem bakalım onuda söyleyim.Ancak harereti nasıl çözeriz bilmiyorum ? sizlerin aklınıza birşey geliyor mu ?