Opel Astra H Stop Edince Çalışmıyor... Tık yok

• Konuyu başlatan brave_84
  • Başlangıç tarihi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Marş motorunda sorun yok kömür yeni değişti zaten Tık tık yapmıyor. Hiç ses yok. Ama dikkat ettim bugün ekranda f hatası aldım.
Araçta f aldıysan opelde revize marş motoru olmuyor bana kalırsa bir yerden sıfır motor al tak akü başını çıkar sonra tak ve marsa baş eğer ilk mars alıp durursa sonra tık tık etmezse bil ki mars motorunda kacak var buda beyin yaktırır

Zaferr

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
2005 model Opel Astra h kasa aracım var
Araç yolda giderken veya rölanti durumunda stop ediyor ve ne zaman edeceği belli olmuyor (Normal stop edip çalıştırdığımda da aynısını yapıyor) gaz ve benzinde de aynı sorun oluyor
Stop ettikten sonra 4-5 dk bekleyince çalışıyor ama stop edince marş basmıyor tum elektrik aksamı çalışıyor ( cam panel kapı otomatiği vs ) tek elektrik olmayan yer ise gaz göstergesi zaten gaz göstergesine elektrik gelince araçta çalışıyor
Araç stop ettiğinde obd ye bağlayınca cevap vermiyor
Yapılan İşlemler.
Marş kömürü değişti.
beyinci yazılım attı sisteme baktı sorun yok dedi.
Lpgci baktı sorun yok dedi sistemde.

arızada sadece oksijen sensörü hatası veriyor, beyinci ondan yapar dedi ustalar ondan olmaz diyor.

bu konuyu yaşayan birisi varsa lütfen yardımcı olabilir mi.
Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum opel zafira b kasa 2006 model aracım var yolda seyir halinde iken araba pat stop ediyor 3 dk marş basmıyor sonra araba çalısıyor arızayı bulduysan benimlede baylaşırmısın

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum opel zafira b kasa 2006 model aracım var yolda seyir halinde iken araba pat stop ediyor 3 dk marş basmıyor sonra araba çalısıyor arızayı bulduysan benimlede baylaşırmısın
Krank devir sensörü değiştir düzelir profilimde bu arızanın ayrıntılı açıklaması da var göz at

Zaferr

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Hocam bence şu da olabilir Akü kutup başlığının orada lpg'nin göstergesi için elektrik alan bi pim var. bence bi onu çıkarın aracı benzinde çalıştırmayı bi deneyin. Bir ihtimal ama orada eğer bir oksitlenme vs yapıyorsa araç elektriği kısık veriyor ve marş motorunu dönderemiyor olabilir. bir diğer ihtimal de bence aracın gizli ekranını açın kontak açık pozisyondayken o sırada akü voltajını görüntüleyin marşı çevirdiğinizde orada ki voltaj düşüyor mu ? hareket ediyor mu ? bir de kaç değerini gösteriyor bizimle paylaşabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

elit1983

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
2005 model Opel Astra h kasa aracım var
Araç yolda giderken veya rölanti durumunda stop ediyor ve ne zaman edeceği belli olmuyor (Normal stop edip çalıştırdığımda da aynısını yapıyor) gaz ve benzinde de aynı sorun oluyor
Stop ettikten sonra 4-5 dk bekleyince çalışıyor ama stop edince marş basmıyor tum elektrik aksamı çalışıyor ( cam panel kapı otomatiği vs ) tek elektrik olmayan yer ise gaz göstergesi zaten gaz göstergesine elektrik gelince araçta çalışıyor
Araç stop ettiğinde obd ye bağlayınca cevap vermiyor
Yapılan İşlemler.
Marş kömürü değişti.
beyinci yazılım attı sisteme baktı sorun yok dedi.
Lpgci baktı sorun yok dedi sistemde.

arızada sadece oksijen sensörü hatası veriyor, beyinci ondan yapar dedi ustalar ondan olmaz diyor.

bu konuyu yaşayan birisi varsa lütfen yardımcı olabilir mi.
Ustam sorunu çözdünüz mu birebir aynı derdi yaşıyoruz iletişim kurabilirmiyiz sizinle