Opel Astra 2005 stop arızası yardım

halimaydin43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
2005 model Opel Astra h kasa aracım var
Araç yolda giderken veya rölanti durumunda stop ediyor ve ne zaman edeceği belli olmuyor gaz ve benzinde de aynı sorun oluyor
Stop ettikten sonra 4-5 dk bekleyince çalışıyor ama stop edince marş basmıyor tum elektrik aksamı çalışıyor ( cam panel kapı otomatiği vs ) tek elektrik olmayan yer ise gaz göstergesi zaten gaz göstergesine elektrik gelince araçta çalışıyor
Araç stop ettiğinde obd ye bağlayınca cevap vermiyor
Isınmaya bağlı olarak çalışmama sorunu yaptığını düşündüm ama araç uzun veya kısa süre farketmeksizin ne zaman stop edeceği belli olmuyor
Aynı şekilde sarsıntı olabileceğini düşündüm gene çok çukurlu yada durduğu yerde de aynı şekilde stop edebiliyor
Anahtar diye düşündüm anahtar da değil
Gaz kelebeği ve egr valfi de temizlendi
Gaz kabloları kontrol edildi

Yardım edin lütfen beyin arızası dediler bgun tekrar servise gittim bu araçların beyni kolay kolay arizalanmaz dediler

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Gazin elektirigini bobinden cekmis olabilirler atesleme bobini kaynakli bir ariza olabilir bide huseyin usta degerlendirsin

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
bobinde skinti varsa atesleme kesiliyo olabilir. sarsintili calisma, rolantide stop etme bobin kaynakli arizalardir.

Son düzenleme:

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Araç yolda giderken veya rölanti durumunda stop ediyor ve ne zaman edeceği belli olmuyor gaz ve benzinde de aynı sorun oluyor
Stop ettikten sonra 4-5 dk bekleyince çalışıyor ama stop edince marş basmıyor tum elektrik aksamı çalışıyor ( cam panel kapı otomatiği vs ) tek elektrik olmayan yer ise gaz göstergesi zaten gaz göstergesine elektrik gelince araçta çalışıyor
Isınmaya bağlı olarak çalışmama sorunu yaptığını düşündüm ama araç uzun veya kısa süre farketmeksizin ne zaman stop edeceği belli olmuyor
Aynı şekilde sarsıntı olabileceğini düşündüm gene çok çukurlu yada durduğu yerde de aynı şekilde stop edebiliyor

Yardım edin lütfen beyin arızası dediler bgun tekrar servise gittim bu araçların beyni kolay kolay arizalanmaz dediler
aracın elektirik tesisatın da bir sorun var şöyle yapalım yani gaz elektirigi kestiginde arac a yakıt gitmiyor ve stop ediyor ki gaz sistemi sıralamasını benzin enjektöründen alır sizin elektirik tesisatınız da catlak var yani bir temasızlık var kaputu acın ve kutup başlarına bakın orda sonradan baglanmış gaz kablolartını göreceksiniz onlarla oynayın ve sıkı olduklarından emin olun aynı şekilde kutup başlarının da belki arac motor şase kesiyordur şase kablolarına bakın yani saglam bir oto elektirkcinin elinden gecmesi laızm veya saglam bir oto gazcının cünki ikiside tesisata bakıcak

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

ve arac calışırken görünen kablolarla oynayın bakalım stop edecekmi ama dikkat ediniz kayıkşa elinizi kaptırmayın kablolarla oynayın az

halimaydin43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın elektirik tesisatın da bir sorun var şöyle yapalım yani gaz elektirigi kestiginde arac a yakıt gitmiyor ve stop ediyor ki gaz sistemi sıralamasını benzin enjektöründen alır sizin elektirik tesisatınız da catlak var yani bir temasızlık var kaputu acın ve kutup başlarına bakın orda sonradan baglanmış gaz kablolartını göreceksiniz onlarla oynayın ve sıkı olduklarından emin olun aynı şekilde kutup başlarının da belki arac motor şase kesiyordur şase kablolarına bakın yani saglam bir oto elektirkcinin elinden gecmesi laızm veya saglam bir oto gazcının cünki ikiside tesisata bakıcak
Hocam kabloları ellemedik yer kalmadı gazci arkadaş lehim kopmuş dedi yaptı teslim etti 15 dk sonra kaldım gene

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kabloları ellemedik yer kalmadı gazci arkadaş lehim kopmuş dedi yaptı teslim etti 15 dk sonra kaldım gene
İyi bakamamis belki sorun çok basit birşey yani gaz düğmesinin ışıkları sönüp stop ediyor sa elektirikli alakalı bir şey var

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Lpg nin elektirigini bobinden mi cekmis sorsaydiniz bi

halimaydin43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bakamamis belki sorun çok basit birşey yani gaz düğmesinin ışıkları sönüp stop ediyor sa elektirikli alakalı bir şey var
Beyin diyorlar islarla hocam ama opellerin beyni de kolay kolay arizalanmaz diyorlar bence de çok basit birşey de benim takildigim nokta stop ettikten sonra 4- 5 dk içinde çalışması buna bir anlam veremedim

erencaglarc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsada yaşamıştım aynı sorunu motoru yıkatmıştım beyine su kaçırmışlar Yıkattın mı sende yakın zamanda beyinden kaynaklı olabilir ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi