Opel Astra H Spor Süspansiyon

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracımda arka yayları değiştirmem lazım patladı ve esniyorlar önleri 1 1.5 yıl önce optimal olarak değiştim kafa yığılırdı kalmadı orj. almak istedim o zaman ort. 2 süspansiyon 1500 buluyor du üst takozlarımda yeni ama onları da lemforder olarak değişim yapacağım aracımda eibach yay alacaktım baktım 1500 dan aşağı yok araştırmalar sonucu şunu buldum jom blueline (4 yay 4 süspansiyon ve 1 ayar anahtarı) 2500 civari kafama yatıyor sizce nasıldır bu kullanan yorumu olan ve bu coiloverdı ön alçaltma Ön: 30-50mm Arası Arka: 5-25mm Arası alçatma yapabiliyor.

astra_h_741024_1f495b078de1f715d.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben clio b rste koni coilover kullandım. Ama şehir içi yollar bozukken hiç amortisör yok gibi düşünün o yüzden corsaya orjinal amortisör h&r yay aldım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hiç duymadım bu markayı.
Eibach 5 cm prokit
Ön arka bilstein b8 var benim araçta.

Öyle zıplatma saçmalama yok nereye çevirirsen oraya gidiyor sağ sol salınımı minimum.
Sadece plastik köşeli kasislerde az hızlı gelirsen hoplatıyor oda normal spor süspansiyon sonuçta.

Bu markayı bütçene göreyse bir dene hocam takozlar civatalar falan sıfırlanıp bunları da takarsan eskiye göre iyi olabilir tabi ön arka 5 cm varsa Öyle yaparsan daha stabil olur aracın

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ben clio b rste koni coilover kullandım. Ama şehir içi yollar bozukken hiç amortisör yok gibi düşünün o yüzden corsaya orjinal amortisör h&r yay aldım.
koni bulmak cok zor yoksa sertlik yumuşaklık ayarı bile var hani benim için sert olması daha iyi zaten astra h hiç yumuşak değil ya çok yavaş geçmeli çukurlardan 20 km altı ki araç esnesin tümsekten 25 30 la geç tak tak diye sert çalıştığı hissediliyor yayların arkalar patlaı 700 tl filan gidicek dedim böyle bir yay takımmı alsam buda iyi gibi duruyor spor yay takacaktım ona süspansiyon uyum sağlamaz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hiç duymadım bu markayı.
Eibach 5 cm prokit
Ön arka bilstein b8 var benim araçta.

Öyle zıplatma saçmalama yok nereye çevirirsen oraya gidiyor sağ sol salınımı minimum.
Sadece plastik köşeli kasislerde az hızlı gelirsen hoplatıyor oda normal spor süspansiyon sonuçta.

Bu markayı bütçene göreyse bir dene hocam takozlar civatalar falan sıfırlanıp bunları da takarsan eskiye göre iyi olabilir tabi ön arka 5 cm varsa Öyle yaparsan daha stabil olur aracın
orj yayda 3.5 üzeri istemiyorlar süspansiyonda yapı gereği uzun kalıyor zaten o yüzden komple set olarak düşündüm düşüncem maks bana kalsa 3.5mm en fazla 4 mm kullanırım sadece araç esneme yapmasın orj. gibi sert olsun derdim bu aslında süspansiyonumda patladı böyle bir düşünce aldı beni

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
orj yayda 3.5 üzeri istemiyorlar süspansiyonda yapı gereği uzun kalıyor zaten o yüzden komple set olarak düşündüm düşüncem maks bana kalsa 3.5mm en fazla 4 mm kullanırım sadece araç esneme yapmasın orj. gibi sert olsun derdim bu aslında süspansiyonumda patladı böyle bir düşünce aldı beni
eıbach full kitlere baktım viraj demir kolundan yayından z rotundan herşeyi var ki para verilmez 10 15 bin oda :)o_O

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence mantıklı bu şekilde yapman.
Tabi eski süspansiyon ve bunları yan yana koyma durumun olursa kafanda çok daha iyi şekillenir nasıl olacağı.
Bu senin alacakların spor amortisörse zaten kısadır esneme az olur ama işte gereksiz zıplama yapar mı onu bilemem kimi araçlar düz otoyolda bile zıplıyor ne yol tutar ne fayda sağlar sadece görüntü oluyor.

Malum yay amortisör yol tutuş ve konfor için en önemli parçalar o nedenle uyumlu doğru olması şart.

İyice bi araştır gözünle bir bak malzemelere

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bence mantıklı bu şekilde yapman.
Tabi eski süspansiyon ve bunları yan yana koyma durumun olursa kafanda çok daha iyi şekillenir nasıl olacağı.
Bu senin alacakların spor amortisörse zaten kısadır esneme az olur ama işte gereksiz zıplama yapar mı onu bilemem kimi araçlar düz otoyolda bile zıplıyor ne yol tutar ne fayda sağlar sadece görüntü oluyor.

Malum yay amortisör yol tutuş ve konfor için en önemli parçalar o nedenle uyumlu doğru olması şart.

İyice bi araştır gözünle bir bak malzemelere
üstad korkuda o şahin gibi seke seke gitmemek dip basıkta zıplatır diyorlar benim kafamdada daha sert olurda kalırsa sorun dediğin gibi epey araştırmak lazım yine aibach baktığıma orj. yaya için 3.5 idi derdim yay değil di biraz orj. yaya göre esnek olan diyende var onuda denemek lazım tabi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
koni bulmak cok zor yoksa sertlik yumuşaklık ayarı bile var hani benim için sert olması daha iyi zaten astra h hiç yumuşak değil ya çok yavaş geçmeli çukurlardan 20 km altı ki araç esnesin tümsekten 25 30 la geç tak tak diye sert çalıştığı hissediliyor yayların arkalar patlaı 700 tl filan gidicek dedim böyle bir yay takımmı alsam buda iyi gibi duruyor spor yay takacaktım ona süspansiyon uyum sağlamaz
Koniden örenk vereyin en yumuşak ayarı normal amortisör gibiydi ama sertletirdikçe sadece pistte kullanabilirsin sokakta imkansız Amotisörün yerine demir koy esnemeyen araç onun gibi tepki veryor 2 3 kişi elle bile sallanmıyordu en sertte

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben astra h 1.3 sedan aracımda 3.5 cm HR marka spor yay kullanıyorum uyumu güzel önler 4 cm düştü arka tam 3,5 cm düştü sekme veya vurma yok ama şimdi HR marka yaylar çok pahalı
avrupada da HR ürünleri pahalıydı önceden
Eibach 3.5 cm pro kit önleri 2.5 cm düşürdü vazgeçtim HR marka araç alçaltma konusunda çok iyi

• Beğen
Tepkiler: cagatay16