Opel Astra H sağ ön fren sıkışması

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Opel Astra H 1.3 cdti 2007 aracımda yeni bu gün fark ettiğim bir sağ ön fren sıkışması var. Arabayı sürerken direksiyonda daha önce olmayan bir titreme fark ettim tekerlekleri kontrol ederken sağ ön fren diskinin çok ciddi ısındığını ateş gibi hatta kokular geldiğinin farkına vardım. Diskler yeni balatalarda 2 ay önce değişti ve ustaya fren hidroliğini de değiştirmesini söyledim ama doğru dürüst değiştirmedi normalde her frenden hava alması gerekirken sol ön taraftan biraz hava aldı kapattı acaba sağ ön frende hava kalmış olabilir mi bu yüzden freni bırakmıyor olabilir mi yoksa sağ ön fren merkezi mi arızalı. Bu arada aynı sorun fren sıkışması sol tarafta da meydana gelmişti ve çıkma bir merkezle değiştirdi sorun gitti.Acaba sorun merkezde mi yoksa herhangi bir sıkışma ve usta sorunu basit bir şekilde çözmesi gerekirken merkezi değiştirme yoluna mı gitti..Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen kaliper pimleri sıkışmış. Pimler sökülüp güzelce greslenip tekrar takılırsa düzelir. 5dk lık iş

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen kaliper pimleri sıkışmış. Pimler sökülüp güzelce greslenip tekrar takılırsa düzelir. 5dk lık iş

Lifte kaldirdim arabayi bugün 2 tane pin vardi onlari söküp gres yagi ile yagladim olmadi malesef problem ayni sekilde devam ediyor, bende fren merkezi sparis verdim, aslinda ayni sorun sol frende de olmustu merkez degisti problem cözüldü .Bakalim malzeme gelsin , umarim düzelir.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lifte kaldirdim arabayi bugün 2 tane pin vardi onlari söküp gres yagi ile yagladim olmadi malesef problem ayni sekilde devam ediyor, bende fren merkezi sparis verdim, aslinda ayni sorun sol frende de olmustu merkez degisti problem cözüldü .Bakalim malzeme gelsin , umarim düzelir.

Şaşırdım açıkçası. Umarım merkez değişimiyle çözülür, sonucu yazarsanız çok sevinirim

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şaşırdım açıkçası. Umarım merkez değişimiyle çözülür, sonucu yazarsanız çok sevinirim

Muayeneye gittigimde ayni sorun sol tarafta vardi oradaki usta merkez bozulmus baski yapiyor ama geri cekmiyor dedi orada bir tane cikma vardi takti onu düzeldi, ayrica ben önlerin komple balatlarinida degistirdim yarim is olmasin diye fakat bu seferde ayni sorunu sag taraf yapti, merkezi kontrol ettim silindiri geri iteklemeye calistigimda belki yarim milim zor geri gitti öyle acabildim freni. Pinler ise hafif yagliydi öyle paslanma falan yoktu ama ben genede yeniden yagladim.Bakalim yarin parca gelirse montaj sonrasin yazarim problem devam ediyormu.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren merkezini montaj yaptım her şey çok güzel sıkışma falan kalmadı, sonrasında fren hidroliğini değiştirdim, havasını mı alamadım nedir o kadar uğraştım fakat fren pedalı çok aşağıda kavrıyor daha önce bir şey yoktu. Acaba frenlerde hava mı var başka bir sorun olabilir mi.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren merkezini montaj yaptım her şey çok güzel sıkışma falan kalmadı, sonrasında fren hidroliğini değiştirdim, havasını mı alamadım nedir o kadar uğraştım fakat fren pedalı çok aşağıda kavrıyor daha önce bir şey yoktu. Acaba frenlerde hava mı var başka bir sorun olabilir mi.

Geçmiş olsun, sonucu paylaştığınız için teşekkür ederim. Sanırım sistemde hava var, biraz illet bir iş. Bence bir usta yardımıyla halledin. Sağ arkadan başlayıp en son sol ön yapılıyor diye biliyorum ve ben de bu şekilde yapıyorum.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, sonucu paylaştığınız için teşekkür ederim. Sanırım sistemde hava var, biraz illet bir iş. Bence bir usta yardımıyla halledin. Sağ arkadan başlayıp en son sol ön yapılıyor diye biliyorum ve ben de bu şekilde yapıyorum.

En sonunda sorunu cözdüm megerse internetten merkezi satan kisi sag yerine sol merkez yollamis fakat montaj sorunu yok montas yapilabiliyor bende farkina varmadim dogal olarak montaj yapilabildigi icin , asil sorun hava alma vanasi asagida kaldigi ve ne kadar ugrasirsam ugrasayim hava da hep yukarida kaldigindan dolayi disari cimamamis bu yüzden bir türlü sorunu cözememistim. Satici simdi sag merkez gönderecek bende digerini söküp ücretsiz olarak geri gönderecegim..