Opel Astra H - P0134 Arızası;

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun halletmiş oldunuz

• Beğen
Tepkiler: metallica_90

metallica_90

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun halletmiş oldunuz
Eyvallah, süreci takip edeceğim umarım bir daha karşılaşmam hatta kimsenin karşılamamasını temenni ederim :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yine bir sorun olursa yazın hallederiz inşallah çıkmaz ama

• Beğen
Tepkiler: metallica_90

karahisarlı

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhabalar,

Arkadaşlar bir konuda desteğinizi ve tecrübelerinizi rica ediyorum, yeni almış olduğum Opel Astra H 2013 model aracımda "ECN 01345e" numaralı hata uyarısı almaktayım.

Bu nedenle sizlerinde tahmin edeceği gibi can sıkıcı motor arıza ışığı yanmakta, aracı yeni aldığım ve Opel gurubunda yeni olduğum için bu durum için bir araştırma yaptım ve "P0134 O2 Sensör Devresinde Hareketlilik Tespit Edilemedi (Bank1 Sensör1) Yazılım açık devre, Lamda ısıtması, sensör " şeklinde bir hatadan kaynaklandığını öğrendim.

Fakat sizlerinde bildiği ve yaşadığı gibi bu tür hatalar bazen bir sensör ucunun oksitlenmesi yada ufak bir sıvı temasıylada olabiliyor.

Aracımın mekanik bakımlarını yıllardır yaptırdığım ustam, aracı bir tablete bağlayarak oksijen sensörü hatası olduğunu ve 300 - 400 civarında parça fiyatının olduğunu işçilik kısmının ise iş durumuna göre verebileceğini ifade etti, açıkcası biraz elim sıkışık, aracı yeni aldığım için malum kredi vb. şeyler yüzünden biraz hırpalandım.

Bu nedenle bu hatayı alıp çözüme ulaşan bir arkadaşımız bana bir yol gösterirse ve tavsiyede bulunabilirse çok memnun olurum.

Not: Belirtmeden geçmeyeyim araçım benzinli, yarı otomatik modelidir, ve LPG bulunmamaktadır.

Teşekkür ederim, saygılar.

Benim aracım 2013 Model Essentia Manuel. Ben de bu sorunu yaşamaktayım.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Cuma günü saşe numarama göre oksijen sensörü siparişi vermiştim, hafta sonu ustam ile değişimini kolaylıkla yaptık, özel lokma anahtarı var ise çok kısa süren bir işlem.

İşlem sonrasında hatayı'da sildi ve şunu fark ettim aracın çekişi baya arttı ve özellikle yokuşlarda tırmanışı vb. durumlar baya toparlandı.

Sormuş olduğum soruya, vaktinden ayırıp cevap veren tüm herkese teşekkür ediyorum, umarım aynı sorun veya herhangi bir sorun tekrarlamamaz. :)

İyi haftalar dilerim.
inşallah delphi almadın ben aldım 2 defa sorun çıkardı bosch alınca iş rayına oturdu azıcık fazla ver bosch almanı tavsiye ederim
bu tür hayati parçaların yakıta etkileride vardır

Son düzenleme: