Opel Astra H - P0134 Arızası;

metallica_90

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhabalar,

Arkadaşlar bir konuda desteğinizi ve tecrübelerinizi rica ediyorum, yeni almış olduğum Opel Astra H 2013 model aracımda "ECN 01345e" numaralı hata uyarısı almaktayım.

Bu nedenle sizlerinde tahmin edeceği gibi can sıkıcı motor arıza ışığı yanmakta, aracı yeni aldığım ve Opel gurubunda yeni olduğum için bu durum için bir araştırma yaptım ve "P0134 O2 Sensör Devresinde Hareketlilik Tespit Edilemedi (Bank1 Sensör1) Yazılım açık devre, Lamda ısıtması, sensör " şeklinde bir hatadan kaynaklandığını öğrendim.

Fakat sizlerinde bildiği ve yaşadığı gibi bu tür hatalar bazen bir sensör ucunun oksitlenmesi yada ufak bir sıvı temasıylada olabiliyor.

Aracımın mekanik bakımlarını yıllardır yaptırdığım ustam, aracı bir tablete bağlayarak oksijen sensörü hatası olduğunu ve 300 - 400 civarında parça fiyatının olduğunu işçilik kısmının ise iş durumuna göre verebileceğini ifade etti, açıkcası biraz elim sıkışık, aracı yeni aldığım için malum kredi vb. şeyler yüzünden biraz hırpalandım.

Bu nedenle bu hatayı alıp çözüme ulaşan bir arkadaşımız bana bir yol gösterirse ve tavsiyede bulunabilirse çok memnun olurum.

Not: Belirtmeden geçmeyeyim araçım benzinli, yarı otomatik modelidir, ve LPG bulunmamaktadır.

Teşekkür ederim, saygılar.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhabalar,

Arkadaşlar bir konuda desteğinizi ve tecrübelerinizi rica ediyorum, yeni almış olduğum Opel Astra H 2013 model aracımda "ECN 01345e" numaralı hata uyarısı almaktayım.

Bu nedenle sizlerinde tahmin edeceği gibi can sıkıcı motor arıza ışığı yanmakta, aracı yeni aldığım ve Opel gurubunda yeni olduğum için bu durum için bir araştırma yaptım ve "P0134 O2 Sensör Devresinde Hareketlilik Tespit Edilemedi (Bank1 Sensör1) Yazılım açık devre, Lamda ısıtması, sensör " şeklinde bir hatadan kaynaklandığını öğrendim.

Fakat sizlerinde bildiği ve yaşadığı gibi bu tür hatalar bazen bir sensör ucunun oksitlenmesi yada ufak bir sıvı temasıylada olabiliyor.

Aracımın mekanik bakımlarını yıllardır yaptırdığım ustam, aracı bir tablete bağlayarak oksijen sensörü hatası olduğunu ve 300 - 400 civarında parça fiyatının olduğunu işçilik kısmının ise iş durumuna göre verebileceğini ifade etti, açıkcası biraz elim sıkışık, aracı yeni aldığım için malum kredi vb. şeyler yüzünden biraz hırpalandım.

Bu nedenle bu hatayı alıp çözüme ulaşan bir arkadaşımız bana bir yol gösterirse ve tavsiyede bulunabilirse çok memnun olurum.

Not: Belirtmeden geçmeyeyim araçım benzinli, yarı otomatik modelidir, ve LPG bulunmamaktadır.

hocam oksijen sensörünü çıkarıp temizleme yöntemi var. duyduğum kadarıyla belli bir süre daha idare ediyor temizleyince.elin sıkışıksa biraz araştır youtube de falan temizleme işini

metallica_90

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam oksijen sensörünü çıkarıp temizleme yöntemi var. duyduğum kadarıyla belli bir süre daha idare ediyor temizleyince.elin sıkışıksa biraz araştır youtube de falan temizleme işini

üstadım bilgi için teşekkürler, fakat dün aracı kontrol ettiğimde egzozdan çiğ yakıt kokusu aldım.

Biraz soruşturduğumda parçanın kesin yenilenmesi gerektiğini söylediler, işin açıkcası bu işi yaptırabileceğim güvenebileceğim bir özel servise ve bana yol göstermesine ihtiyacım var.

Ortalık ustayım diyen fakat hiçbirşeyden anlamayan tip dolu kafayı yemek üzereyim.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bayrampaşa ersu opel özel servisi önerebilirim. Suat usta size yardımcı olur

metallica_90

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim size, az önce aradım kendisini bakalım ilk fırsatta gidip görüşmeye çalışacağım.

metallica_90

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Cuma günü saşe numarama göre oksijen sensörü siparişi vermiştim, hafta sonu ustam ile değişimini kolaylıkla yaptık, özel lokma anahtarı var ise çok kısa süren bir işlem.

İşlem sonrasında hatayı'da sildi ve şunu fark ettim aracın çekişi baya arttı ve özellikle yokuşlarda tırmanışı vb. durumlar baya toparlandı.

Sormuş olduğum soruya, vaktinden ayırıp cevap veren tüm herkese teşekkür ediyorum, umarım aynı sorun veya herhangi bir sorun tekrarlamamaz. :)

İyi haftalar dilerim.

sahin_60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhabalar,

Hocam merhabalar aynı arıza kodunu almaktayım oksijen sensorunu hangi marka aldınız acaba öğrenebilir miyim

atk_frm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü takım olarak mı değiştirdiniz ?Bugün bende aynı arızayı aldım.Egzoz tarafı arızalanmış servis ikisini beraber değiştirmemi tavsiye etti.Tekini değiştirmende sorun olmayacağını söyledi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sahin_60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü takım olarak mı değiştirdiniz ?Bugün bende aynı arızayı aldım.Egzoz tarafı arızalanmış servis ikisini beraber değiştirmemi tavsiye etti.Tekini değiştirmende sorun olmayacağını söyledi.

Hocam bende 134 arıza kodu alıyordum sonra 136 arıza koduda yandı sensörleri çıkartıp temizledim LPG ayarı yaptırdım şuan için yakmıyor ateşleme sistemini kontrol ettirdim katalitiklere bakıldı sorun yok eğer tekrar yaparsa değişim yaptircam ben Usta'dan ustaya farklılık gösteriyor forumda ve internette iyi bir araştırma sonucu ben bunları gözden geçirdim sanada tavsiye ederim birde regülatöre baktır ustanın biri 100.000 km bir değiştirmek gerekiyor dedi doğru mu yanlış mı bilmiyorum

atk_frm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel servis bosh marka takımına 900 TL dedi.Temizletmeye de 200 TL dedi.Bende şimdilik sadece bozulan sensörü değiştirmeye karar verdim.500 TL.